Galop a kontrola nad koniem

/ 7 odpowiedzi
boje się okropnie galopu ale mimo tego zagalopowałam, ale straciłam kontrolę nad koniem mogę jakoś temu zaradzić??
ADI6464

Ja też mam problem z kontrolą konia w galopie ... ale jeśli zaczynasz galop to spokojnie się tego nauczysz ;) Ale musisz czuć że jesteś przygotowana na galop ;)
U mnie instruktorka znalazła sposób na ten problem ;)
Ja zawsze galopuje za koniem i najlepiej na prostej ... czyli chodzi o to żeby ktoś z tobą zagalopował z przodu i najlepiej na prostej ;) U mnie zawsze działa ... (2011/12/07 14:19)

brzoskwinka

Może nie myśleć o galopie to może zadziała:) (2011/12/07 14:53)

ADI6464

A co da że nie będzie myśleć o galopie ???:)
Myślenie jest dobre ... ale tylko pozytywne ... a nie że będzie nie myślała o galopie ... trzeba myśleć ale pozytywnie i to też bardzo pomaga ;)
No i najważniejsze ... wiara w siebie i swoje możliwości ;) (2011/12/07 14:55)

wredo-ta

a ja bym proponowala nauke galopu na lonży. Kiedy opanujesz dosiad i juz nie bedziesz sie musiala skupiac na sobie-podczas samodzielnego galopu bedziesz sie mogla skupic na panowaniu nad koniem;) (2011/12/07 15:09)

ADI6464

Lonża też jest dobra ... ja miałem pierwszy galop na lonży ;)
Ale jak już galopuje samodzielnie to po co wracać do lonży ;) (2011/12/07 16:30)

wredo-ta

a dlatego, ze widocznie nie czuje sie pewnie w galopie i traci kontrole nad koniem nie mogac sie skupic nad nim. To, ze ktos cos robi nie oznacza ze to potrafi! Wielu doswiadczonych jezdzcow ktorzy skacza itd. wracaja na lonze zeby np moc cwiczyc rownowage i swoje umiejetnosci nie skupiajac sie na prowadzeniu konia a na sobie. Uwazam , ze lonza pozwolila by wyzbyc sie trachu przed galopem nabrac pewnosci siebie i kontroli nad cialem, a co za tym idzie pozniej latwiej by bylo przeniesc uwage na konia i nad nim zapanowac. Jak panowac nad koniem niepewnie sie czujac na nim? To moje zdanie oczywiscie i mozna uwazac inaczej...ale lonza to nic zlego i zaden wstyd-a pomoc moze wiele. (2011/12/07 16:49)

ADI6464

No tak zgadam się żeby nabrać pewności siebie i dobrze opanować galop ... lonża jest jak najbardziej dobrym pomysłem ;)
A później jak jeszcze nie będziesz pewna możesz spróbować tak jak ci pisałem ;) (2011/12/07 17:43)

Gorąca piątka