Galop problemy z dobrą nogą, koń krzyżuje

/ 3 odpowiedzi
Heeej ;) Jeżdżę w stajni w której koń nie chce galopować na dobrą nogę (na lewą) na prawą jest wszystko okej. Czasami nie mam już sil  jak chce zagalopować (na lewą) to chyba musze zrobić naprawde dużo wolt,kół itp. Dodaje wewnetrznej łydki, bacika, biodrami próbuje, wodzami próbuje jej glowe ustawic , ale nic z tego ostatnio udało mi się raz na jeździe, a pozniej 3 razy krzyżowała, kocham tego konia a w czerwcu jak zdam brąz to na niej mam startować, ale jak ? ze złą nogą ? Ale jak juz krzyzuje to jak jej tylnie ustawic ? Ciężki koń ale kochany . ps, wiele osób próbuje i jest ciężko . kon ma 9 lat, ja jezdze 3 ..
sotniax2

Dajesz wewnętrznej łydki powiadasz.Spróbuj dać zewnętrzną (cofnięta zewnętrzna daje sygnał do zagalopowania, wewnętrzna pozostaje w bezruchu) (2012/12/06 09:53)

najaranakonmi

Jeśli nie chce zagalopować na dobrą nogę, tzn że źle dajesz łydke, bądź coś go boli, lub poprostu galopuje bo galopuje. Nie przykłada się wgl. Trudno ocenić jak to się dzieje, dlatego że nie widzę tego. Może filmik by coś pomógł. :D  Jeśli dobrze robisz dosiad i dajesz dobrze łydkę to pochyl się trochę na prawo do środka.( jeśli galopuje na prawo). Wtedy koń sam wie że coś go przewyższa i zmienia noge. Tak każdy koń robi.!
A pamiętaj.:
,, NIE WOLNO DAWAĆ BACIKA, ABY KOŃ ZMIENIŁ NOGE.,,!!! (2012/12/06 17:04)

MalwinaL

Mówisz, że masz problem z lewą nogą, a z prawą jest wszystko ok. To dość częsty scenariusz przy pracy z końmi - niezaleznie do wieku, czy umiejętności. Każde zwierze, a nawet człowiek, ma swoją lepszą i gorszą stronę. Ważne jest to, by podczas umiejętnego treningu pracować nad tą, z którą macie problemy. Żadne dodawanie łydek, ani wypychanie konia na siłę biodrami nie pomoże. Kluczem do sukcesu jest po prostu wytrenowanie jego słabszej strony. To trochę tak jak z robieniem szpagatu. Niewżne, jakie prośby lub groźby stosowałaby Twoja trenerka, Ty nie ujmiejąc go zrobić, i tak byś go nie zrobiła. 
Swoją drogą, możesz poprosić trenera, żeby dosiadł Twojego konia i zobaczył, czy pod nim tez nie będzie się słuchał. To da Ci stuprocentową pewność, że wina nie leży w Twojej jeździe. 
Dodałabym tylko jeszcze, że "wypuchanie" konia biodrami, o którym piszesz, jest błędne i może zakłócać ruch konia (tu mówię o wypychaniu mocnym konia 'na siłę", które zaburza jego równowagę). 
Pozdrawiam, Malwina
  (2016/09/16 19:22)