Grzywa

/ 2 odpowiedzi
Jak sprawić aby stojące włosy od grzywy się położyły? Kiedys przycinałem grzywę przy kłębie i przypadkowo przyciąłem za dużo.
Honeonna


Jeśli są naprawdę krótkie, to trzeba poczekać, aż trochę odrosną. Kiedy już są dłuższe, najprościej powiązać je w kucyki albo warkoczyki. Zaplatasz gęsto, ciągnąc warkoczyk nie do siebie, tylko w dół. Włosy, zwłaszcza te od strony szyi, muszą do niej płasko przylegać. Jeśli jest naprawdę źle, lepiej się trzymają zaplecione na mokro i najpierw mocno zaczesane mokrą szczotką w kierunku ziemi. Jeśli nie opadną pod ciężarem własnym i gumki (można dać dwie zamiast jednej), można wziąć jeden odcinek grzywy przeznaczony na warkoczyk i podzielić go w poprzek na dwie części-jedną cześć od strony szyi, pod spodem, i jedną z wierzchu. Część z wierzchu zaplatasz normalnie w warkoczyk, a potem dzielisz część spodnią na dwa pasma i zaplatasz w kolejny warkoczyk, używając pierwszego, wierzchniego warkoczyka jako trzeciego pasma. Chodzi o to, żeby te dolne włosy przyciągnęły całość do szyi, nie pozwoliły odstawać do góry.

 Przeplatać należy w miarę potrzeby, kiedy jakiś się rozleci. Jeśli nie wiesz, czy zrobić więcej warkoczyków czy mniej, zwykle lepiej więcej-nie tylko koniowi będzie wygodniej, ale też jest mniejsze ryzyko, że powyrywa sobie trochę włosów samymi ruchami szyi, no i mniejsze warkoczyki łatwiej dociążyć samymi gumkami, jeśli trzeba. Jak szybko coś się poprawi, zależy od grubości i sztywności włosów, ich długości itp., ale trzeba się nastawić gdzieś na tydzień, dwa. Pomaga też przy grzywie przekładającej się na dwie strony. Generalnie im dłuższe włosy, tym łatwiej się kładą i ten moment na pewno kiedyś nastąpi, także nie ma co się załamywać. (2014/12/31 19:13)

misio


Najlepiej wźąść szczotke troche ją namoczyć i delikatnie czesać włosy ale najlepiej ciepłą wodą i nie przesać z namaczaniem tylko trochę (2015/01/01 15:23)