Hickstead (1996-2011) nie żyje

/ 58 odpowiedzi
ugabuga

Nie nazwałabym tego dźganiem w pysk. Na tym filmie nie widać, czy Hickstead jest faktycznie dotykany tym batem czy nie. Jest tylko moment gdzie ten bat jest blisko głowy konia, ale czy był nim dotknięty to tego nie widać. Także według mnie, nie ma co wyciągać wniosków, że koń był dźgany palcatem. (2011/11/12 22:31)

izapyza

http://www.youtube.com/watch?v=zoL5b-KJUvo&feature=related

Na tym filmie widac wyrazniej chyba, między 0:44 a 0:56 wyraznie Lamaze próbuje po tym jak nie udało mu się skłonic konia do wstania przez pociąganie wodzą, tym batem  przy głowie go puka chyba... Widac słabo, ale mozna się domyslic...był zdezorientowany, więc moze  nie ma co się czepiac... :(

tylko starsznie to wyglada, jak ten końcałe w drgawkach a ten go jeszcze zmusza do wstania... :(

(2011/11/13 00:21)

Jaselle

Jeju przestańcie się czepiać zawodnika. Był w szoku. Ciekawe jak Wy byście się zachowali w podobnej sytuacji? (2011/11/13 13:13)

Gniada2001

Smutne;( Mam o tym 2 Posty na moim blogu konie-nasi-przyjaciele.blogspot.com (2011/11/13 17:44)

M-koniara-29

Nie jeździjcie już po tym zawodniku ;) Oficjalna informacja: pękła aorta. Ja tam się na weterynarii gucio znam i nie wiem, co można w takiej sytuacji zrobić... Co, zawodnik miał wziąć nóż, przeciąć konia, dostać się do aorty i zakleić ją na taśmę?! Nie wiem, czy coś, cokolwiek by pomogło...

A jak oglądałam ten filmik to jest to straszne... I to, jak ten biedny koń wymachuje nogami leżąc... To, jak cierpi...

Przewrócił się i już nie wstał :( Nigdy już nie wstanie ;( Położył się na zawsze :( Zginął, wśród bardzo wielu, bezradnie patrzących się spojrzeń...

Smutne :/ (2011/11/14 20:41)

kochammkonie

takie to smutne...:(:(:(  (2011/11/14 21:19)

airair

Ja po prostu jestem w ogromnym szoku. Ja. Która obejrzała tylko film. Co dopiero ludzie tam zebrani... Przecież to są taki nawał emocji! Szkoda zwierzęcia.. Zamiast najeżdżać na zawodnika jest mi go najzwyczajniej żal. Pomyślcie jak on może siebie obwiniać o to wszystko! Ja po czymś takim pewnie nic tylko bym się obwiniała.. Strasznie przykra sytuacja... (2011/11/15 21:30)

użytkownik20843

A czy to też nie wina ludzi?..nie przetrenowywali go?..nie zmuszali do nadmiernego wysiłku?..

dla kasy wszystko zrobią..

(2011/11/15 21:55)

użytkownik13426

Jejciu łzy mi się w oku pojawiły jak zobaczyłam jak ten koń się męczył - dobrze, że nie cierpiał długo..

Hickstead może i faktycznie był dotykany palcatem, najpierw po szyi, potem może i po głowie, ale jak widać nikt się nie spostrzegł, że koń umiera w tym momencie, nawet weterynarze nie przybyli od razu do konia, bo się najwyraźniej nie zorientowali.

Łatwo nam mówić, że my bylibyśmy od razu przy koniu, ale w rzeczywistości może też byśmy myśleli, że koń po prostu jest nieposłuszny. Nie wiem, tak myślę. Trzeba być w takim miejscu i wtedy coś powiedzieć, czy można było wcześniej zareagować. A tak w ogóle dla tego konia ratunku by nie było nawet po natychmiastowej reakcji... szkoda..... :(

Hickstead miał talent.... piękny koń... [*] (2011/11/16 10:41)

użytkownik13426

No i ciekawe czemu się takie rzeczy dzieją właśnie na zawodach.. Tak jak pisze greywolf - może przetrenowanie.. :( (2011/11/16 10:45)

love zirocco

masssakra wszystko dobrze a tu nagle ... to było straszne (2011/11/16 17:36)

ugabuga

Nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Nie możemy stwierdzić że to przetrenowanie bo tego nie wiemy. To tak jak z człowiekiem jak ma np. zawał. Różnym ludziom to się przytrafia i w różnych sytuacjach...  Podobnie jest ze zwierzętami. (2011/11/17 17:33)

Korciaxd

Widać że koń cierpiał lecz nie długo. W pewnym momencie wyglądał jakby galopował ( na leżąco). Już wiadomo że ludzie tam zatrudnieni zawiedli ( bo widzać że koń mdleje! ). Hickstead pogalopował do niebios, zostawiając tylko tytuły i wspomnienia po sobie. Nigdy go nie zapomnimy!!!!!!!!

Niech galopuje wiecznie z rozwianą grzywą w końskim niebie.

Nie płaczmy bo go tym zatrzymujemy przed lepszym!!!!!

(2011/12/10 15:20)

kopytox3

biedny kon ;c [*]
jezdziec musial dostac szoku...a z drugiej strony to po obejrzeniu filmiku musze stwierdzic iz zachowal sie idiotycznie !gdy kon sie kladzie podczas jazdy to pierwsze co trzeba zrobic to poluzowac porpreg/zdjac siodlo.. inaczej koniu grozi uduszenie !a on stoi jak gdyby nigdy nic ! (2011/12/10 19:23)

kopytox3

Lilit ~ Nie możesz porównać Nas ludzi do koni. Koń nie powie, że mu słabo czy Go coś boli. My ludzie, mamy taką możliwość poskarżyć się. ; ) A na tak wysokich konkursach jest opieka weterynaryjna, więc nie ma wielkiego halo. Szkoda, że tak się stało. Nic jednak by nie zadziałali. Chyba, że Boga z góry by ściągnęli.
Me.

jesli kon zaczyna sie zle czuc to to od razu widac .wiec taka gadka jest co najmniej bezsensu..opieka weterynaryjna nie biega za koniem wiec na poczatku mogli nie dostrzec ze cos sie dzieje .z daleka moglo to przeciez wygladac jak zwykle przewrocenie . (2011/12/10 19:26)

użytkownik20757

Nie czepiajcie się w końcu tego zawodnika! Skąd miał przewidzieć, że temu koniowi się coś dzieje?!

Nie wiedział co jest grane. Nikt tego nie przewidział i nie mógł przewidzieć. Ale z drugiej strony rzeczywiście... Żal konia.

(2012/01/01 00:42)

Ola Koniara

Tak, konia jak najbardziej żal, bo chociaż go nie znałam współczuje każdemu koniowi i wierzę że był naprawdę dobry koniem. Co do tego, że pomoc nie przybiegła od razu, to skąd mogli wiedzieć, że coś mu się dzieje? Wiele koni po upadku chwilę leży, bo jest w szoku, a potem wstają... (2012/01/01 15:56)

Me Gusta

kopytkox3 - Czyżby? Powiedz mi JEDNO. Gdzie Ty kobieto widzisz, że przez cały przejazd koń wygląda jakby miał zaraz paść?! Pewnie, że widać, ale nie we wszystkich "chorobach", a tu mamy ewidentnie doczyniania z nagłą śmiercią - zawałem, pęknięciem aorty. Więc oc Ty mówisz za abstrakcje! Ludzie przed zawałem są jak młodzi Bogowie - konie też i co, widać po nich, że zaraz akcja serca zostanie zatrzymana? Nie!

I o co Ci chodzi, przecież mówię, że to nie jest niczyja wina, i że nikt nic nie mógł zrobić. Weż kobieto czytaj ze zrozumieniem...

Me.

(2012/01/01 16:02)

sarucha 10

Tak stary koń nie powinien brać udziału w tak dużych zawodach. (2013/04/02 14:14)

Alaris

Ale konik przynajmniej umarł z godnością. Bardzo go szkoda, taki utalentowany. (2013/04/02 14:36)

Alaris

sandakanowa- on nie jeździł mu palcatem po pysku. Raczej lekko nim machał bo myślał że wstanie. (2013/04/02 14:41)

Maria

Kon 15 letni to nie jest stary koń- np.Wag podczas startu na IO w Hongkongu miał 18 lat. Znam przypadek gdzie koń padł po pęknięciu okrężnicy na rozgrzewce przed treningiem. Tu mógł dojść jeszcze stres, zwiększony wysiłek, itd. (2013/04/02 16:42)

sarucha 10

Koń na pewno był wyeksplatowany. Niektóre konie są tak ambitne, że nawet gdy je coś boli, pokonają cały parkur.  (2013/04/17 14:59)

Andaluz123

sarucha- 15-letni koń jest stary? (2013/04/17 19:01)

sarucha 10

sory, nie chodziło mi o to że jest stary. (2013/04/17 19:40)

Gorąca piątka