Hipoterapia - wymagania na kursu hipoterapii

/ 25 odpowiedzi
Piszę w sprawie hipoterapii. Chodzi dokładnie o kurs. Jakie są potrzeby i wymagania na zdanie kursu hipoterapii ?? Czy trzeba potrafić jeździc konno itd. ?
Koza132

trzeba umiec jeździc konno i prawdopodobnie trzeba miec instruktora rekreacji. (2010/03/16 18:13)

fasola85

Napewno trzeba miec instruktora jazdy konnej.
Proponuje dokładnie sprawdzić na stronie szkoły bądź ośrodka w którym chcesz taki kurs zrobić...
Z tego co ja się orientowałam sporo kosztuje i długo trwa ale też się przymierzam...
Pozdrawiam:) (2010/03/17 00:07)

Koza132

I trzeba miec 18 lat . (2010/03/17 19:20)

Montana

nie trzeba mieć instruktora ,ale trzeba umieć jeździć w trzech podstawowych chodach płynnie i z dobrą równowagą,również na oklep,robię obecnie taki kurs i jest sporo osób bez uprawnień instr. te osoby muszą zdać egzamin z jazdy.kurs kosztuje 2200 ,wykłady są bardzo ciekawe ,) (2010/03/18 23:22)

grima

Jeśli chodzi o kurs hipoterapii to zapraszam na stronę Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego lub na www.hipoterapia.org
Tam są informacje dotyczące wymagań jakie trzeba spełnić, by uzyskać uprawnienia Instruktora rekreacji ze specjalnością HIPOTERAPIA.
Uprawnienia te nadaje Ministerstwo Sportu po ukończeniu kursu, praktykach i egzaminach końcowych.
Wymagania: Wykształcenie średnie, umiejętności jeździeckie na poziomie ujeżdżenie klasy L.
Na egzaminie trzeba zaprezentować te umiejętności zarówno w siodle jak i na oklep, umiejętność lonżowania, oraz wykonanie ćwiczeń (młynek, martwy indianin, klaskanie nogami nad szyją i nad zadem). Kursy organizowane są dwa razy w roku (wiosna i jesień). Nie trzeba być instruktorem jazdy konnej (choć jest mile widziane).
Więcej informacji można uzyskać pisząc do Magdy Szczęsnej na adres: kurs@hipoterapia.org (2010/04/02 19:15)

Albinoska

Czy moglibyscie napisac, gdzie dokladnie (albo podac strone www) robi sie kursy na instruktora rekreacji ze specjalnoscia hipoterapii? A moze ktos dokladnie opowie jak to przebiega bo na internecie sa niejednokrotnie rozbiezne informacje.... dziekuje bardzo :) (2010/05/25 11:08)

Jadwiczga

Z tego, co się orientuję, to w internecie jest wiele ofert, jeśli chodzi o hipoterapia kursy. Tam też masz określone wymagania. Wiem, że egzamin przeprowadza PZJ.

(2010/09/17 10:07)

użytkownik15253

mi sie wydaje ze aby zrobić kurs hipoterapi trzeba miec ukonczone 18 lat kochać konie i miec istruktora rekreacji no i dobrze jezdzic konno

(2010/10/17 09:32)

jestemzlasu

Oddział Małopolski PTHip organizuje kurs na stopień instruktora hipoterapii - początek 20 lutego 2011. Kurs składa się z 2 zjazdów i praktyk. Wszystkie informacje można uzyskać tutaj

Wymagania na kurs hipoterapii to ukończone 18 lat i szkoła średnia (matura niekonieczna), brak przeciwwskazań lekarskich do jazdy konnej i odpowiednie umiejętności jeździeckie. Nie trzeba być instruktorem jazdy konnej, mieć odznak, nic wspólnego z kursem nie ma PZJ. (2010/12/28 11:21)

ToporzyskoADMIN

Zapraszam na kurs Hipoterapii do Toporzyska już za miesiąc... więcej na www.toporzysko.pl (2013/01/14 16:39)

sotniax2

firma greenway organizuje kursy hipoterapii.  http://szkolenia-gw.pl (2013/01/14 18:54)

jestemzlasu

Kurs hipoterapii bez praktyk nie nadaje się do niczego oprócz otrzymania papierka do powieszenia na ścianie. Nie powierzyłabym chorego dziecka osobie po takim kursie, o ile nie jest oprócz tego fizjoterapeutą.
Nawiasem mówiąc ciekawa jestem czego i z jakiej okazji "trenerami" są wymienieni na stronie kursu greenway szkoleniowcy. Z całej kadry wszystkich kursów chyba tylko Wodyński może się tym tytułem bez ściemniania posługiwać. (2013/01/14 19:10)

sotniax2

Kurs hipoterapii bez praktyk nie nadaje się do niczego oprócz otrzymania papierka do powieszenia na ścianie. Nie powierzyłabym chorego dziecka osobie po takim kursie, o ile nie jest oprócz tego fizjoterapeutą.
Nawiasem mówiąc ciekawa jestem czego i z jakiej okazji "trenerami" są wymienieni na stronie kursu greenway szkoleniowcy. Z całej kadry wszystkich kursów chyba tylko Wodyński może się tym tytułem bez ściemniania posługiwać.

Wiesz, myślę że w tym przypadku termin "trener" jest użyty nie jako trener bo ma papiery TRENERA a trener jako osoba szkoląca,a le fakt tak nie powinno być. Nie wiem jak Ula Śliwa- czy ma papier trenera sportu czy nie, ale z tego co pamiętam to chyba nie, jednak umiejętności i wiedzę jak najbardziej,z całego kursu instruktorskiego najwięcej wyciągnełam właśnie z zajęć z nią i Wodyńskim chociaż oboje reprezentują zupełnie inny styl jazdy. (2013/01/14 21:19)

Shango

Do kursu hipoterapii może podejść osoba dorosłą z wykształceniem średnim i zdaną maturą. Jeżeli jest ona instruktorem (musi potwierdzić to odpowiednią legitymacją) jest zwolniona z egzaminu jeździeckiego, którego zdanie, wraz ze sprawdzianem z teorii, jest warunkiem otrzymania papieru potwierdzającego uprawnienia hipoterapeutyczne.

Najlepszej i najbardziej wiarygodnej informacji na temat kursów udzieli Ci Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne. Tam radzę szukać.

Z praktyką nie powinno być większego problemu, bo wiele ośrodków hipoterapeutycznych to ośrodki w mniejszym lub większym stopniu oparte na pracy charytatywnej i wolontariacie (np.: Fundacja Pana Smolenia) i nie pogardą one dodatkową pomocą, trzeba się liczyć jednak z tym, że będą one nieodpłatne.

Kurs jest niestety dość drogi. Pocieszeniem jest, że pojawia się coraz więcej ofert pracy dla hipoterapeutów, a dla instruktora są one dodatkowym, dużym atutem, bardzo przydatnym przy szukaniu pracy i dość znacząco wpływającym na jego zarobki.

Pozdrawiam. (2013/01/14 21:40)

jestemzlasu

Ulka jest instruktorem sportu, ale tak czy inaczej nie jest wymieniona w składzie kadry. Swoją drogą rozłożyło mnie na łopatki jej zdjęcie, witające po otwarciu strony głównej - prawie archiwalne, w niebieskich gumiaczkach, z czasów gdy pracowała u "konkurencji"... hahaha (2013/01/15 08:28)

Zwierzu

Mam pytanie?
Co wiesz o firmie GREEN WAY.
Z tego co widzę to NIC. Ukończyłem w tej firmie kurs jazdy konnej i hipoterapii - mieliśmy pełno zajęć praktycznych z chorymi dziećmi. Przyjeżdżali do nas jak i jeździliśmy do ośrodków. Organizowaliśmy nawet olimpiady dla takich dzieci i było super , musieliśmy się wykazać.
Co do kadry to są to osoby z olbrzymim doświadczeniem i papierami.
Złego słowa nie można powiedzieć więc proszę nie wypisywać głupot i obrażać tych ludzi.
Podejrzewam, że jesteś z ich konkurencji dlatego w ślepo atakujesz. Trochę kultury i zdrowej konkurencji. (2013/03/21 10:50)

Zwierzu

Mam pytanie?(Jestemzlasu)
Z tego co widzę to NIC. Ukończyłem w tej firmie kurs jazdy konnej i hipoterapii - mieliśmy pełno zajęć praktycznych z chorymi dziećmi. Przyjeżdżali do nas jak i jeździliśmy do ośrodków. Organizowaliśmy nawet olimpiady dla takich dzieci i było super , musieliśmy się wykazać.
Co do kadry to są to osoby z olbrzymim doświadczeniem i papierami.
Złego słowa nie można powiedzieć więc proszę nie wypisywać głupot i obrażać tych ludzi.
Podejrzewam, że jesteś z ich konkurencji dlatego w ślepo atakujesz. Trochę kultury i zdrowej konkurencji.

(2013/03/21 10:53)

Zwierzu

Mam pytanie?(Jestemzlasu)
Co do kadry , są to osoby z olbrzymim doświadczeniem i papierami.
Podejrzewam, że jesteś z ich konkurencji dlatego w ślepo atakujesz. Trochę kultury i zdrowej konkurencji.

(2013/03/21 10:53)

jestemzlasu

Napisz to jeszcze czwarty raz, bo trzy to może być za mało.

O firmie Green Way wiem sporo, wiem rzeczy, o których zdecydowanie woleliby nie informować.
Nikogo nie obrażam, twierdzę tylko, że osoby podpisane na stronie jako trenerzy nie posiadają stopnia trenera. Twierdzisz, że jest inaczej?
I nie myl zajęć praktycznych z praktykami. Na kursie PTHip same praktyki trwają 2 tygodnie, a i tak nie jest to wystarczająca ilość. W 18 dni kursu nie da się solidnie przygotować do prowadzenia terapii. Twierdzę tak z perspektywy wielu lat pracy jako hipoterapeuta. (2013/03/22 10:33)

Zwierzu

Atakowanie i oczernianie innych jest  oznaką słabości i zazdrości.

Może taki czas jest nie wystarczający i zgadza się, ale nie można robić kursu bez końca, tylko trzeba zdobywać doświadzczenie a robi się to poprzez pracę. Dostałem solidny kręgosłup, na którym bez obaw mogę oprzeć swoją pracę. Też kiedyś zaczynałaś i wiesz że doświadczenie przychodzi z czasem, więc daj wszystkim uczestnikom takich kursów szansę na rozwój.
Możesz mówić co chcesz ale najlepszą rekomendacją jest to, że moja szefowa jest ze mnie  zadowolana.
Pozdrawiam i dbajmy o swój rozwój a nie skupiajmy się na innych. (2013/03/22 11:08)

jestemzlasu

Kogo i w którym miejscu oczerniam? Wiesz w ogóle co oznacza oczernianie?
Gratuluję zadowolonej szefowej. Mogę tylko powiedzieć, że nie chciałabym aby ktokolwiek zdobywał samodzielnie doświadczenie zawodowe na moich dzieciach albo pacjentach.
Praktyki polegają na tym, że zdobywasz doświadczenie pod kontrolą opiekuna praktyk. To zasadnicza różnica.
Jak dla mnie kurs hipoterapii dla osób bez przygotowania fizjoterapeutycznego lub medycznego powinien trwać nawet kilka miesięcy i nie byłaby to przesada. (2013/03/22 13:45)

Zwierzu

"Praktyki polegają na tym, że zdobywasz doświadczenie pod kontrolą opiekuna praktyk"

I

Miało to miejsce - 20 godzin.

Szkoda dalej dyskutować
Róbmy swoje , byle DOBRZE. (2013/03/22 14:57)

Zwierzu

Sprostowanie co do niektórych postów.Wodyński i Ulka prowadzą zajęcia z jazdy konnej a nie hipoterapii, ponieważ nie mają z tym nic wspólnego.Na tym kończę bo szkoda dalej pisać.Cały czas pracuję i się rozwijam.Mimo upływu czasu, tym bardziej doceniam kurs firmy Green Way i bardzo polecam.Pozdrawiam Panią Anetę - to jest prawdziwy fachowiec - dziękuję za przekazaną wiedzę teoretyczną i PRAKTYCZNĄ.Pozdrawiamwww.szkolenia-gw.pl (2013/05/21 14:07)

Karolina Jamroz

W sierpniu tego roku  skończyłam kurs instruktora hipoterapii organizowany przez firmę Green Way. Kurs odbył się w Dąbrówce Małej (swoją drogą świetna stajnia). Zajęcia z hipoterapii prowadziła pani Aneta. Naprawdę świetny fachowiec. Wszyscy wykładowcy naprawdę są profesjonalistami. Jestem zachwycona wysokim poziomem wykładów i zajęć praktycznych. Całkowicie zgadzam się z osobą, która napisała, że trzeba rozpocząć praktykę i uczyć się od innych, doświadczonych hipoterapeutów. Odnoszę wrażenie, że dostęp do tego zawodu jest utrudniany przez innych już praktykujących hipoterapeutów. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Tym bardziej, że to często praca w ramach wolontariatu. Pomagajmy chorym dzieciom i wspólnie się wspierajmy a nie dzielmy na lepsze czy gorsze  firmy, które  dają uprawnienia. Najlepsze szkolenie nie pomoże jak ma się serce z kamienia. Wspierajmy się dla dobra dzieci. Powinniśmy pracować nad jednomyślnością, która pomoże nam zawalczyć choćby o  środki na hipoterapię. W zespole siła. Współpracujmy a nie kłóćmy się.

(2013/09/11 21:43)

Gorąca piątka