Hodowla pielęgnacja weterynaria konie jaka szkoła

/ 7 odpowiedzi
Hej, mam pytanie. Nie wiecie może do jakiego liceum/ szkoły wyzszej trzeba iść, żeby założyc własna hodowle koni, zostac weterynarzem od koni itp ?
EragoN277

proponuję technikum hodowli koni (2012/09/02 20:14)

jestemzlasu

Żeby założyć hodowlę koni trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby było co na tej hodowli stracić. Gwarancji zarobienia dużej ilości pieniędzy nie daje niestety żadna szkoła.

Zostanie weterynarzem jest proste jak drut: po podstawówce idziemy do gimnazjum, potem do liceum (ewentualnie technikum), potem na studia weterynaryjne. Po studiach można się specjalizować w koniach. (2012/09/02 20:55)

Rokatynka

Żeby założyć hodowlę koni to nie musisz mieć ukończonej specjalnej szkoły ;)
Chyba, że chcesz zdobyć przed tym jakąś większą wiedzę na ten temat no to możesz iść do technikum hodowli koni. Chociaż z tego co słyszałam to poziom jest w tych szkołach beznadziejny, kiedyś spotkałam taką jedną babkę po takowym technikum, która nie wiedziała nawet jak dopasować ilość dawanego owsa dziennie do ilości treningów o.O
Karmienie koni to raczej podstawowa sprawa jaką powinno się wiedzieć, jak karmić konie, czym i ile. Ale jak widać tego w tej szkole nie uczą.
Jeżeli chcesz być weterynarzem to po gimnazjum idziesz do liceum, do klasy o profilu biologiczno-chemicznym potem na studia weterynaryjne, jeżeli wszystko zdasz itp. To jesteś wetem ^^ Możesz pracować u kogoś jako weterynarz, albo założyć firmę i mieć własny gabinet, jeżeli nie chcesz leczyć wszystkich zwierząt to możesz wybrać specjalizację - konie.
Z tego co wiem to jest nawet możliwość bycia 'stajennym' weterynarzem w jakiejś stadninie ^^
Możliwość jest mnóstwo. Możesz także zostać technikiem weterynarii, ale podobno nie warto i już lepiej zostać weterynarzem. (2012/09/05 17:50)

amazonka91

Z tego co wiem, to technik weterynarii nie ma zbyt wielu uprawnień i jest to ktoś do pomocy - jak lekarz ma pielęgniarkę, tak lekarz weterynarii może mieć przy sobie technika weterynarii. W praktyce jednak rzadko kiedy to się sprawdza, bo lekarz jeździ po stajniach sam i tam pomaga mu stajenny, czy ktoś z obsługi stajni. Moim zdaniem robienie technikum weterynarii jest marnowaniem czasu i lepiej przyłożyć się w liceum do biologii i chemii i iść na studia weterynaryjne, po których ma się uprawnienia do samodzielnej działalności.
A jeśli chodzi o technikum hodowli koni to mam podobne zdanie co do powyższego. Lepiej poświęcić kilka lat z życia i porządnie się czegoś nauczyć i coś z tego mieć, niż "odwalić" cztery lata w technikum i nadal nic nie mieć. (2012/09/05 21:43)

koniowaata

Jeśli chcesz założyć hodowle to proponuję Technikum Hodowli Koni (THK) a jeśli chcesz być weterynarzem to proponuję Technikum Weterynarii (TW).. (2012/09/06 21:30)

Rokatynka

Jeśli chcesz założyć hodowle to proponuję Technikum Hodowli Koni (THK) a jeśli chcesz być weterynarzem to proponuję Technikum Weterynarii (TW)..

Coś chyba Ci się pomyliło, po Technikum Weterynarii możesz zostać jedynie technikiem weterynarii, a żeby być weterynarzem to trzeba ukończyć odpowiednie studia ^^ (2012/09/06 23:05)

julnowakowska

Do liceum takiego z profilem biologiczno-chemicznym najlepiej. A studia to w Polsce masz kilka wydzialow, gdzie mozna studiowac weterynarie. Na pewno jest to Poznań, Olsztyn, Warszawa i Wrocław. Tylko musisz przygotowac sie na duza ilosc nauki. Weterynaria uchodzi za jeden z najtrudnieszych kierunkow, obok medycyny czy prawa. (2018/12/26 13:49)

Gorąca piątka