Ile czasu potrzeba?

/ 9 odpowiedzi
Ile czasu potrzebuje koń by przyzwyczaić się do nowej stajni? 
Chciałabym odwiedzić mojego ulubieńca u mojego instruktora który niedawno (9.12 (wtorek)) zabrał go do swojej przydomowej stajni gdzie stoi z dwoma innymi końmi. Konie się znają. A mój ulubieniec podobno w ogóle się nie stresuje. 
I chciałabym wiedzieć czy już mogłabym go odwiedzić czy jeszcze za wcześnie? 
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. ​

amazonka ada

Skoro koń Cię zna, z tego co piszesz to już się przyzwyczaił do swojej nowej stajni to czemu nie? ;) Inna sprawa by była gdyby miała odwiedzić go całkiem obca osoba.  (2014/12/13 11:44)

patrycja64

Popieram odpowiedź poprzedniczki :) (2014/12/13 12:46)

SrokatyArab

E tam, zna, nie zna, pozna nie pozna, to nie ma znaczenia. To czy możesz odwiedzić konia zależy tylko i wyłącznie od jego właścicielki i to jej się zapytaj, a nie obcych ludzi. (2014/12/13 18:10)

amazonka ada

Ale chodzi oto by nie stresować konia.  (2014/12/13 20:20)

Hrenna

Co to ma do tego? Na pewno tego konia widziało wiele osób i co z tego? Równie dobrze mogłabyś go odwiedzić następnego dnia... (2014/12/13 21:25)

jestemzlasu

Zrobiłaś coś temu koniowi, że się może zestresować na twój widok? (2014/12/13 21:42)

Mojkondemona

I tak w kółko ...
Nieprzejmujcie sie, ona jest z lasu xD  (2015/01/10 19:15)

Mojkondemona

Kurde, znowu to samo ?!Czemu mamy dbać bardziej o konie niż o ludzi ?Np. Koń kaszle 2 razy - odrazu weterynarzKoń sie przeprowadził _ musi odpocząć . Co to jest,? Bez przesady ! (2015/01/30 08:55)

Ulungu

tam zaraz bardziej niż o ludzi. Człowiekowi wytłumaczysz że mieszka w nowym miejscu, gdzie będzie odwiedzany. Koniowi nie. Zwierzę na widok dawnej pani może zacząć tęsknić za dawnym miejscem ale to zależy od konia i tego jak gdzie i ile czasu żył. Człowiek jak kaszle, zakłada szalik i bierze witaminy. Potrafi ocenić swój stan na tyle by wiedzieć czy potrzebny mu lekarz czy wystarczy cieplej się ubierać. Koń nie ma takich rozkmin. Jestem zdrowy, będę biegał. Jestem chory, pewnie umrę. Jak tego nie rozumiesz to widać za mało dbasz i o konie i o ludzi. Jak ktoś ma ochotę i środki by o swoje zwierzę dbać bardziej niz o siebie to niech dba, nikomu tym nie szkodzi. Zasada jest taka że im zwierzę po przeprowadzce ma mniej bodźców kojarzących się z poprzednim miejscem, tym szybciej się zaaklimatyzuje. Jedyne co powinno zostać takie samo to tryb życia czyli pory karmienia, ilość pracy, rodzaj paszy. Jeśli trzeba to zmienić lepiej to robić stopniowo. Nie sądzę by koń rozmyślał jak tam się miewa jego poprzednia pani. Raczej czy nowy stajenny też nosi ciastka i czy wolno go ugryźć..allblock_box_v1{border-style:solid;border-width:1px;border-color:#ff5500;} (2016/02/19 11:06)

Gorąca piątka