Instruktorzy jazdy konnej z tzw. kursów rekreacji

/ 6 odpowiedzi
Co sądzicie o tym by zamiast "instruktorów z papierem" było więcej trenerów dla których przekazywanie wiedzy jest oprócz pracy także pasją.
Chodzi mi o to że większość "instruktorów" zdobyło papier aby zarabiać kasę w agroturystyce niż uczyć nowe osoby jazdy konnej. Jak wygląda zdobycie takiego papierka wszyscy wiedzą dobrze. Tak samo jest z maturą, w polityce i innych...
Czy nie powinno to się zmienić....??
mirek

Problem jest w tym, że większość ogłoszeń dotyczy ludzi z "papierem" a nie z "pasją". A ów papier jest wymogiem. I trudno go wyeliminować ze świadomości. (2010/05/19 19:00)

użytkownik12902

Tak samo podoficerem żeby zostać trzeba mieć jebaną maturę. Dla mnie osobiście najbardziej odpowiada system awansowania i zdobywania stopni w karierze taki jaki jest w Legii Cudzoziemskiej. Liczy się zdobyte doświadczenie a nie papiery... (2010/05/19 19:47)

użytkownik13426

Słuszna racja. Jakoś tak się utarło, że ważny jest papierek, a nie rzeczywiste doświadczenie, pasja i chęć uczenia innych... I każdy kto ma tylko odpowiednie kwalifikacje i pasję do tego co robi przegrywa z takim, co niekoniecznie coś potrafi, ale taki ktoś przecież ma to na papierku... i to jest przykre :/ Nie liczę oczywiście na to, że to w tym kraju się kiedyś zmieni. Niestety, takie realia. (2010/05/22 00:00)

Montana

Gdyby doświadczenie i umiejetność przekazywania wiedzy były głównym kryterium w zdobyciu uprawnień byłoby doprawdy wspaniale, ale to marzenia ściętej głowy! słyszałam, że w USA złapano człowieka, który przez 25 lat jeździł bez prawa jazdy, okazało się, ze przez ten czas nie spowodował żadnego wypadku. Jak go potraktowano?? Wręczono prawo jazdy z gratulacjami, i to mi sie podoba! Jak byłoby gdyby jeździł u nas?? Dostałby mega mandat + odsetki naliczone przez 25 lat. (2010/05/25 10:56)

tala1992

a co tezrba zrobić żeby mieć instruktora ile trzeba jeździć i ile to kosztuje?? (2010/05/30 14:11)

KasiaII

trzeba ukończyć kurs i zdać egzaminy, wszystkie wymogi masz np tu: www.toporzysko.pl
oni również organizują takie kursy i mają dość ciekawy program, niezłych szkoleniowców i bardzo dobre warunki mieszkaniowe i szkoleniowe (2010/06/22 19:12)

Gorąca piątka