Inteligencja wyższej szkoły jazdy czy duży obszar wiedzy ? Super Rozrywka Dla Jeźdźców

/ 17 odpowiedzi
No więc tak zadajemy tu pytania związane z jeździectwem ( starajmy się zadawać pytania bardziej zaawansowane ) i piszemy odpowiedzi a,b,c,d gdzie tylko jedna jest prawidłowa.No to zaczynam ;)Powodzenia ;D
Co oznacza przepuszczalność u konia ? 
a) gotowość do rozrodub) figura wyższej szkoły jazdy, podczas której koń kłusuje prawie w miejscuc) gotowość konia do reagowania na pomoce dawane przez jeźdźcad) Odpowiednie ustawienie i praca zadu oraz kończyn tylnych 
Rokatynka

wydaje mi się, że 'c', bo jeżeli koń jest przepuszczalny to reaguje na sygnały i żuje sobie wędzidło i jest chętny do współpracy :)

Pytanie ode mnie :

Co to jest półparada ?
a) nazwa specjalnej bryczki do powożenia
b) używanie pomocy jeździeckich we właściwy sposób tak, aby skupić konia na sygnałach jeźdźca i przygotować do wykonania jakiegoś zadania
c) inna nazwa na rundę honorową po zawodach
d) zatrzymanie konia poprzez odpowiednie, wcześniejsze przygotowanie go do tego

Nie miałam niestety bardziej ambitniejszych pytań :( (2012/06/04 23:22)

Shaverielle

Rokatynka: "b" :)

Moje pytanie (banalne):
Co to znaczy, że koń się "wspina"?
a) staje dębab) wchodzi pod górę
c) bryka
d) to słowo nie dotyczy jeździectwa i koni (2012/06/05 17:54)

Gabrysia1911

A)

Jak nazywa się nauka o koniach
a)koniologia
b)niema nazwy ani takiej dziedziny nauki
c)hipologia

Niemam innych pomysłów (2012/06/05 21:09)

koniara544

c)

Piramida toa)  przeszkoda pionowa do skoków konnych, wykorzystywana w zawodach lub do treninku nakuki skoku . Może być z drągów lub desek, zawieszonych jedna nad drugą b)  przeszkoda złożona z trzech ustawionych równolegle stacjonat, z których środkowa jest wyższa od dwóch zewnętrznych. c)  ta przeszkoda to trzy stacjonaty, z których każda następna jest wyższa od poprzedniej o tę samą wysokość. d)  przeszkoda złożona składająca sie z ustawionych równolegle dwóch stacjonat o jednakowej wysokości ustawionych najczęściej w odległości 1 metra od siebie (2012/06/06 13:33)

emolkaa

Zdaje mi się, że "b" - środkowa stacjonata jest najwyższa. 
Klasa C1 w skokach obejmuje wysokość przeszkód do :a) 100 cm,b) 125 cm,c) 135 cm,d) 140 cm. (2012/06/06 15:03)

koniejulia

Odpowiedź: C

Co to są sztylbety?

A) Inaczej czapsy

B) Inaczej czaprak

C) Nic związanego z jeździectwem

D) Buty do jazdy konnej

(2012/06/18 19:17)

korona2001

D
Co to jest puślisko ?a) służy do  zapinania ogłowia b) koń ma je na klatce piersiowejc) na nim trzyma się strzemię d) to część ciała u konia 
xd - wiem mało ambitne  - brak weny :P (2012/06/18 20:43)

jestemzlasu

Bo tu miały być pytania "bardziej zaawansowane". No i mamy ambitnie: co to są sztyblety, co to jest puślisko i co to znaczy, że koń się wspina.
Za chwilę ktoś spyta ile koń ma nóg (chociaż każdy przecież wie, że 8). (2012/06/18 21:47)

użytkownik25758

No właśnie... Nie wiem czy wy nie czytacie treści, ale...

Po co zadajecie takie banalne pytania?

W tytule jest nawet napisane!

"Inteligencja wyższej szkoły jazdy "

(2012/06/18 22:01)

patrycjakonik3

No i własnie o to mi chodziło chcę zobaczyć czy na galopuje powstają takie proste pytania co to sztyblety lub puślisko, a tam gdzie podałaś link  bryllandia nie było w temacie o zadawaniu pytań trudniejszych , bardziej zaawansowanych :) Więc jeśli możecie zadawajmy trochę trudniejsze pytania niż zakres poziomu podstawowego :)  (2012/06/19 20:44)

LayKonik

A ja mam takie pytanka :-)
   Co to jest MITBAH ?      a) konkurencja jeżdzieckie     b) rasa koni gorącokrwistych    c) kąt pod jakim szyja połączona jest z głową konia    d) rodzaj XIX wiecznego powozu 
    ALBO :-) :-) :-)
   Co to jest GYMKHANA ? 
   a) rodzaj przeszkody cross    b) rodzaj gier konnych    c) typ siodła   d) element uprzęży   (2013/02/05 18:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Andaluz123

b)

moje pytanie:

co to jest gruda u konia?

a)strupy na pęcinach

b)gdy pasza smiesz się z odrobiną wody, robi się kleista

c)rodzaj przeszkody

d)specjalny napój ziołowy

(2013/02/26 20:38)

sarucha 10

Co to jest zapoprężenie? Chcieliście trudne pytania (2013/03/12 15:52)

Oczy Nocy

Zapoprężenie jest to nadwyrężenie mięśni piersiowych konia z powodu przemieszczania się ich pod mocno dopiętym popręgiem. Może nastąpić podczas schylania się konia (schylania szyi, np. w celu skubania trawy) lub obracania konia w wąskiej przestrzeni, np. w wąskim stanowisku, w podciągniętym do jazdy popręgu. Mocno dopięty popręg nie pozwala na właściwe kurczenie się mieśni konia w wymienionych sytuacjach i im podobnych.

Co to jest Eponychium? (2013/03/15 19:07)

LayKonik

a) strup na pęcinie :-)  (2013/03/19 16:49)

Oczy Nocy

Według mojej wiedzy nie. (2013/03/19 20:18)

Gorąca piątka