jak czyścić podkładkę pod siodło

/ 2 odpowiedzi
Honeonna

Jeśli chodzi o pranie, to najlepiej zgodnie z zaleceniami. Jeśli nie ma żadnych na metce, sprawdziłabym stronę internetową (czasami tam są). Mattes swoje każe prać w pralce, w 30*C, z wirowaniem bez przesady, ale można. Raczej lepiej płyn do wełny zamiast proszku. Należy oczywiście zapiąć rzepy i wyjąć ze środka wszystkie dodatkowe wkładki, żele itp., jeśli się da. Mattesy można suszyć albo w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze, albo normalnie, w suchym, nie za ciepłym miejscu, nie na słońcu. Jeśli boisz się, że coś się stanie podkładce, możesz coś zrobić delikatniej, nie suszyć w suszarce, nie wirować, ale generalnie podkładka powinna dobrze przeżyć pralkę według Mattesowego przepisu. Jeśli nie ma jakichś bardzo zaawansowanych wstawek z kosmicznego żelu, dodatkowych bajerów, to ja bym tak zrobiła. Po wypraniu można rozczesać trochę futro np. drucianą szczotką jak dla kota czy psa albo taką do rzepów, jeśli trzeba będzie przywrócić wełnę do stanu puchatości. Najlepiej prać w miarę regularnie, bo pot i brud jednak niszczą futro. Wiadomo, że może nie za każdym użyciem, ale jak ludzie piorą raz na pół roku i się dziwią, że sprzęt się niszczy, to ja nie mam pytań. (2015/04/05 23:04)

zajlock

Dzięki! Nie żeby coś, ale nadal czekam aż mmi coś napiszesz o budowie parkuru (2015/04/07 09:29)

Gorąca piątka