Jak długo leczy się kulawizna i jakie najlepiej zabiegi przeprowadzać by koń jak najszybciej powróci

/ 5 odpowiedzi
  Moja klacz przy sprowadzaniu z padoku się potknęła i uderzyła w udo (http://konikiikucyki.blox.pl/resource/koniebudowa.jpg).
  Dowiedziałam się o tym dopiero później. Na początku nie zauważyłam, że coś było nie tak i normalnie ją osiodłałam i zaprowadziłam na halę. Wsiadłam i stępowałam i dopiero przy kłusie zauważyłam że kuleje. Zeszłam z niej natychmiast i po sprawdzeniu okazało się że ma ciepłe miejsce w okolicach uda. Zadzwoniłam do właścicielki stajni i według jej polecenia wysmarowałam maścią te miejsce, po czym ją rozsiodłałam i założyłam derkę. Nie kuleje bardzo mocno zwłaszcza, że to tylko od uderzenia, więc wydaje mi się zbędna konsultacja z weterynarzem (przynajmniej w tym momencie). Zadzwonię jak będzie gorzej, a na razie jest dobrze.

I tu mam kilka pytań: ile mniej więcej potrwa zanim przestanie kuleć i co jeszcze prócz spacerków i rozruszania jej czasami stępem po hali polecacie?

jestemzlasu

Może wytłumaczysz, bo bardzo mnie to ciekawi - na jakiej podstawie zakładasz, że ktokolwiek w internecie, nie widząc twojego konia na oczy, będzie wiedział jak długo koń będzie kulał i jakie zabiegi będą odpowiednie?A jeśli ktoś napisze, że robić gorące okłady, to uwierzysz i zastosujesz się? (2014/01/20 18:11)

Jogusia

Nie, ale może ktoś miał podobny przypadek :/ (2014/01/20 18:16)

Equus

nikt Ci nie powie, ile potrwa powrót do pełnej funkcjonalności.
zasada dla wszystkich 'grzejących', świeżych urazów, przebiegających z obrzękiem - chłodzić, chłodzić, chłodzić. czymkolwiek, co masz do dyspozycji - bieżąca woda, wcierki, żele, glinki.
spacerki wystarczą, dopóki nie zejdzie obrzęk i ciepłota nie wróci do normy - rozgrzewanie pracą nie jest wskazane. (2014/01/20 22:26)

deHerblay

I jak kulawizna przeszła? (2014/02/10 13:49)

Jogusia

tak po 4 dniach xD (2014/02/16 17:56)