jak dobrze galopować w pełnym dosiadzie???

/ 3 odpowiedzi
hej jeżdżę konno od 6 lub 7 miesięcy kłusuje w kłusie anglezowanym i ćwiczebnym, galopuje ale tylko w pół siadzie bo nie wiem jak utrzymac się w siodle. Proszę pomurzcie mi.

Jak popełniam jakiekolwiek błędy ortograficzne napiszcie mi albo nie zwracajcie uwagi:)
emiliamrowiec

W pełnym siadzie trzeba mocno piętę w dół i plecy odchyla się do tyłu.Poproś instruktora ,żeby wziął Cię na lonżę.Chwyć się mocno siodła. (2015/02/21 20:53)

izapyza

Wapie zeby pomogło trzymanie sie siodła, bo do tego trzeba sie pochylic, wiec nie da sie jednoczesnie przyjac prawidłowej pozycji.

Jednym ze sposobów jest odchylenie sie do tyłu, do tego jest jeszcze patent stosowany w jezdzie klasycznej- zeby przy kazdym kroku konia tak jakby szorowac tyłkiem po siodle, w kierunku od tylu do przodu. Za to milosnicy naturalu kaza nie szorowac tyłkiem, tylko minimalnie sie unosic - tak jakby podskakujac góra dół, bo kazdy krok konia w galopie to jakby mały skok, i czlowiek powinien robic cos podobnego

No i grunt to cwiczenia i cwiczenia, najlepiej próbowac małymi kawałkami, usiasc w siodło choc na pare taktów na poczatek. Jesli bedziesz jezdzic w kołko w półsiadzie, coraz trudniej sie bedzie nauczyc pełnego. Słyszałam kiedys o dzokeju, ktory jezdzac zawodowo, nie był w stanie juz w ogole wysiedziec galopu w pełnym siadzie. 

(2015/02/21 21:46)

SrokatyArab

Nie padło tu jeszcze słowo, które jest kluczowe w przypadku jazdy w pełnym siadzie, podobnie jak w kłusie ćwiczebnym - rozluźnienie. Podstawą prawidłowego, stabilnego i zrównoważonego siedzenia w siodle jest właśnie rozluźnienie. Trzeba pozbyć się wszystkich napięć, absolutnie nie zakleszczać się kolanami, łydkami ani niczym innym, a najważniejszą siłą, której mamy się poddać jest grawitacja. Z tym odchylaniem też bym nie przesadzała. Idealna sylwetka jeźdźca powinna być prosta w każdym chodzie - nie odchylona w żadną stronę. (2015/02/22 12:55)

Gorąca piątka