Jak dżokej utrzymuje się na grzbiecie konia?

/ 18 odpowiedzi
Przykład : http://www.google.pl/imgres?start=101&hl=pl&tbo=d&biw=1280&bih=705&tbm=isch&tbnid=qB0UJDjjSCvN8M:&imgrefurl=http://kobieta.onet.pl/1,439622330,konie-to-moj-swiat-kocham-je.blog.onet.pl,blogi.html&docid=jTkr-ivqsxA_OM&imgurl=http://i2.pinger.pl/pgr334/ba0a1957002bfeba4af8622c/265pk6.jpg&w=600&h=405&ei=S4WuUOP7O867hAeK8YC4BA&zoom=1&iact=rc&dur=475&sig=103741193679754128313&page=4&tbnh=142&tbnw=210&ndsp=36&ved=1t:429,r:25,s:100,i:79&tx=153&ty=71 
On się trzyma ręcami, szyji czy jak ? :) Proszę o rozsądne odp. 
stajnia80

Kasiu - dosiad wyścigowy jest bardzo specyficzny, dlatego może się wydawać,że jeździec przytrzymuje się rękoma. Główny ciężar ciała przejmują jednak nogi, przy czym  są one ustawione nieco inaczej niż w tradycyjnym dosiadzie. Dodatkowo można wykonać tzw. mostek z wodzy aby ustabilizować swoją pozycję na koniu,jednak nie jest to konieczne ( na podanym przez Ciebie zdjęciu jeździec chyba go nie robi) utrzymuje się więc dzięki dobrze wyrobionej równowadze i treningowi.Pozdrawiam (2012/11/22 22:24)

matrixx

Czyli podsumowując wypowiedź koleżanki wyżej - trening czyni mistrza.
Swoja drogą możesz na jeździe spróbować, czasem daje się takie ćwiczenie, żeby skrócić strzemiona i nogi włożyć w puśliska próbując się właśnie utrzymać w dosiadzie wyścigowym oczywiście mówimy o stępie, a nie zaraz żeby się galopem puścić. :D

Pozdrawiam! (2012/11/23 15:07)

intense

Wiesz, jak już możesz to weź hiperłącze, a nie trzeba się męczyć, żeby prawidłowo zaznaczyć (jeszcze na takiej szerokości!).

Polecam przeczytać odmianę rzeczownika ręce przez przypadki.

(2012/11/23 17:06)

GabaKoniara10

Nie, jeśli nie znasz pół siadu to właśnie to jest pół siad. Tak w ogóle to przecież na wyścigach są zawsze bardzo krótkie strzemiona. Trzeba też oczywiście mieć dobrą kondycję, zaufanie do konia i dobrą równowagę. (2012/11/23 19:23)

intense

@GabaKoniara to nie jest żaden półsiad tylko tzw. dosiad stiplowy. (2012/11/24 22:27)

qoniarra

ale jak on się trzyma bo jak by tylko opierał się na strzemionach to przy pierwszej lepszej okazji by spadł...
Pozdrawiam,Qoniarra (2012/11/29 18:33)

jestemzlasu

Ma pod tyłkiem takie niewidzialne, przezroczyste krzesełko, oprócz tego trzyma w zębach sznurek przywiązany do szyi konia...

To, że ty byś się w takiej pozycji nie utrzymała 5 sekund, jeszcze nie znaczy, że nie zrobi tego nikt. Zwłaszcza człowiek, który jeździ po kilka koni dziennie i ma równowagę, o jakiej ci się nie śniło. (2012/11/29 19:05)

kama00010

Zdaje mi się , że się za bardzo wymądrzasz , '' jestemzlasu '' ; ] Myślę , że tobie również się to nigdy nie śniło . (2012/12/07 15:25)

cabrera

Noga jeźdźca jest znajduje się bardziej z przodu niż w jeździe sportowej, dodatkowo tułów jest pochylony a ręce tworzą mostek ( większość jeźdźców używa mostka, ponieważ jest wygodniejszy w kontrolowaniu długości wodzy podczas wyścigu). Początkowo równowaga jest trudna do utrzymania, ponieważ wymaga to perfekcyjnego wyczucia punktu równowagi konia i utrzymania swojego idealnie nad nim. Trzeba również pamiętać, żeby nigdy nie łapać równowagi na wodzach, co, stosując taki dosiad łatwo do tego doprowadzić.
Tak ja mówiły koleżanki - trening czyni mistrza. Wbrew pozorom taki dosiad jest bardzo wygodny, tyle że trzeba "mieć swoje" w nogach, głównie w udach :) (2012/12/08 19:24)

użytkownik15339

Pewnie wiesz, że im koń szybciej galopuje, tym jest w tym galopie wygodniej. Podczas cwału nie jest się wcale tak trudno utrzymać. Jeździec czuje, jakby płynął w powietrzu (?) :)
Dżokeje to zawodowcy, potrafią naprawdę niesamowite rzeczy:) Zawsze raz na jakiś czas nawet profesjonalnym jeźdźcom może zdarzyć się upadek na torze - niestety, często kończy się on tragicznie. (2012/12/10 15:54)

intense

@kama00010

"Zdaje mi się , że się za bardzo wymądrzasz , '' jestemzlasu '' ; ] "

Gdzie tu widzisz wymądrzanie?

"Myślę , że tobie również się to nigdy nie śniło ."

Jeśli nie, to nie byłoby nawet mowy o tym, żeby jestemzlasu tak napisała.

@MegaPusia19

"Podczas cwału nie jest się wcale tak trudno utrzymać"

A cwałowałaś kiedyś? Wiesz kiedy koń przechodzi do cwału? Tylko kiedy się spłoszy. Nawet na wyścigach konie nie cwałują.

PS. kama00010 chcesz kupić konia?

(2012/12/10 15:57)

kama00010

@intense : Tak chcę kupić konia  , a jeśli już to po co było Ci to wiedzieć ? 
-  @jestemzlasu zawsze się będzie wymądrza i zawsze będzie . - @jestemzlasu wszędzie się WYMĄDRZA , jeżeli nie zauważyłaś , jeszcze raz sobie przeczytaj tą wypowiedź . Pozdrawiam kama00010 ! : 3 .  (2012/12/11 19:16)

shiningami

oczywiście Kama wszystko wie najlepiej w końcu jeździ C klasę w ujeżdżeniu i skokach ( http://forum.galopuje.pl/f,wybor-dyscypliny,86166,0.html ) : ) Jeśli hejt to wymądrzanie to muszę Cię zmartwić, ale w takim razie pół forum się wymądrza  : (
Chcesz kupić konia? Przecież tutaj podałaś imiona swoich koni, więc chyba je masz (mimo tego, że w wątku o dyscyplinie napisałaś, że dzierżawisz) http://forum.galopuje.pl/f,jak-sie-nazywaja-wasze-konie,85157,0.html

edit. to imiona twoich koni na howrse? Szukałam ich wyników sportowych w C klasach, ale trafiłam tylko do ich profili w tej grze..
(2012/12/11 19:27)

jestemzlasu

O, kama00010! Dawno cię nie było! Jak tam twoje starty - wybrałaś już dyscyplinę? Jeździsz CC czy wyżej?

Może napiszesz coś ciekawego o dżokejach? W swojej karierze na pewno wygrałaś też parę wyścigów, tak przy okazji... (2012/12/11 20:39)

kama00010

Tak wybrałam dyscyplinę , poszłam na ujeżdżenie . 

Ja tutaj ciągle jestem , więc się pomyliłaś . 

Tak to moje howrse.pl , dawałam imiona takie jak w Realu . 

Już nie dzierżawie , dlatego zastanawiam się nad kupnem konia  . 

Nadal jeżdżę tak jak jeździłam . 

O dżokejach , nie wiem co by tu napisać . 

Niestety nie wygrałam . 

Pozdrawiam  . kama00010 .  (2012/12/11 22:52)

shiningami

A dasz linki do swoich wyników w klasie C ? jak to możliwe, że w miesiąc od pytania o anglezowaniu na dobrą nogę zdołałaś zrobić klasę sportową (którą dostaje sie po zakończeniu sezonu) ? I czemu nigdzie w internecie nie ma wyników twoich koni? Zazwyczaj konie chodzące C klasę nie jest tak trudno znaleźć ...
To może spotkamy się na HPP na początku sezonu w takim razie, jestem bardzo ciekawa zawodniczki, która w kilka tygodni doszła do tak wysokiej klasy. I oczywiście chciałabym poznać trenera, który tak szybko przygotowuje zawodników do wysokich klas : )
(2012/12/11 23:01)

intense

@jestemzlasu na głowę chyba upadłaś. Przy tempie, w jakim kama00010 uczy się jeździectwa, na pewno jest już na poziomie Grand Prix!

@kama00010 Było mi to potrzebne, ponieważ podkreślałaś w opisie, że chcesz kupić konia o ciemnej maści, a zastanawiam się po co takiej mistrzyni w dresażu jak ty było by to potrzebne. Co za znaczenie ma maść konia? (cwaniaczka opis edytowała! I jeszcze jak wybrnęła - kilka osób na jednym koncie, taaaa już jej wierzę)

Może zobaczymy Cię na igrzyskach w Rio! :))

@shiningami a ja na przykład spróbowałam znaleźć jakąś Kamilę Anaszewską w ewidencji zawodników - i nie znalazłam, nawet w ewidencji odznak nic nie było wiadomo o takim nazwisku. Rozumiem, że wiele rzeczy na stronie PZJ jest nieaktualne, ale taką Mistrzynię na poziomie C, CC czy GP powinni wpisać... W Google także nie ma nic o Kamili Anaszewskiej (żadnych wyników z zawodów ani nic, nawet zdjęć).

(2012/12/12 13:38)

magda9990

dołałczam sie do pytania (2013/01/05 13:05)

Gorąca piątka