Jak poruszać biodrami w galopie?

/ 4 odpowiedzi
Witam. Mam problem, w galopie nie klepę tyłkiem, tylko całym ciałem pracuje jakby całymi plecami itp. zamiast samymi biodrami, po prostu tak jak jest galopie to moje ciało "w przód, w tył" tak sztywno, jakieś ćwiczenia na piłcę takiej dużej czy tylko dupo jazdy?
domi601

Spróbuj się rozluźnić. Może jesteś za bardzo spięta, dlatego tak się dzieje? Rozluźnienie jest bardzo ważne, kiedy się rozluźnisz twoje ciało będzie elastyczne, staraj się poruszać miednicą wraz z ruchem konia. Kiedyś instruktor dał nam takie ćwiczenie, że zdjęliśmy siodła, położył nam tylko czaprak, przypiął go gumą i przywiązał nas puśliskami do konia. Trzymał każdego po kolei na lonży i wtedy mogliśmy dokładnie wyczuć ruch konia. Może spróbuj tego :) (2015/01/05 13:42)

Dollfy

Spróbuj rozluźnić miednicę.Możesz też wziąć kilka lekcji na lonży.Spróbuj w stępie wypychać konia biodrami,a później robić to samo w galopie.
Ćwiczenia "bez konia" też mogą pomóc :
Połóż się na plecach.Masz takie jakby wygięcie w kręgosłupie co nie dotyka ziemi,nie?To wciskaj to w podłogę.A później spróbuj to samo ale w drugą stronę-czyli tak jakby bardziej to wyginaj. (2015/01/05 19:59)

misio

dociśnij kolana do poduszki kolanowej i naciśnij na strzemiona. (2015/01/12 17:00)

Hrenna

i włączy sie wtedy magiczny guzik, który rozluźni Ci biodra....Jak na moje najlepsza by była jazda na lonży, bez strzemion. Chcąc nie chcąc w końcu będziesz musiałą sie rozluźnić. Żadnych dociskania kolan ani naciskania na strzemiona. Owszem oparcie w strzemionach musi być, a kolana mają PRZYLEGAĆ. (2015/01/12 18:49)

Gorąca piątka