Jak prawidłowo przywiązać konia?

/ 3 odpowiedzi
Cześć.
Wszędzie w internecie szukałam odpowiedzi na moje pytanie ale nie moge znaleźć. Uczono mnie w stajni jak to robić, ale zapomniałam :p. Pamiętam tylko, że robiło sie coś a później sie to obkręcalo 3 razy i coś jeszcze sie po tym robiło. Ktoś kojarzy taki sposób?

hshorsespop

Cześć.
Miałam kiedyś książkę, w kórej były pokazane dwa sposoby wiązania konia. Ja Ci napiszę ten który stosuję:
przewlecz uwiąz przez kółko
pociągnij za koniec linki i złóż ją w dwoje
następnie zrób pętlę
koniec uwiązu złóż w kolejne dwoje i przewlecz przez przestrrzeń między poprzednimi dwojami
możesz zrobić kika takich pętli w zależności od długości uwiązu
na koniec końcówkę uwiązu wkładasz w ostatnią pętlę
Teraz żeby konia rozwiązać należy wyjąć koniec linki z pętli i za niego pociągnąć. Mam nadzieję że pomogłam. :) (2016/11/28 18:03)

MalwinaL

Zgadzam się z hshorsespop. Powyżej opisany sposób nazywa się węzeł bezpieczeństwa, a jego wykonanie znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=8nwt1NgUpjk Filmik prosty, przystępny i bardzo pomocy:)

Pozdrawiam, 
Malwina (2016/11/29 21:24)

Tawaczin

Cześć. Nie jest łatwo opisać wykonanie takiego węzła bezpieczeństwa, polecam zatem obejrzec jak to się robi, proponuję wpisać w wyszukiwarkę na you tube ,,bezpieczne wiązanie konia" a wyskoczy nam sporo filmików na ten temat, niestety nie mogę tu wkleić linku.
  (2016/12/01 12:38)