Jak przekonać rodziców do kupna konia

/ 13 odpowiedzi
Witam, chciałabym sie dowiedzieć od niepełnoletnich użytkowników, jak namówili rodziców na własnego konia... Ja jeżdzę już 5 lat, a rodzice dalej mi nie chcą kupić konia, mimo że dysponują odpowiednimi finansami :(
AmazonkaPlus

konie to raczej drogi sport, ja też miałam z tym problem, ale radze podejść od innej strony, przedstaw im zalety dla ciebie jako dziecka.

właśnie znalazłam coś w internecie co może ci pomóc, bardzo fajnie przedstawione inne strony jeździectwa http://www.horseplanet.pl/nauka-jazdy-konnej-czy-to-sie-oplaca/

mam nadzieje, że ci pomoże :)

(2013/04/14 21:53)

Zimnokrwista

Ja jeżdżę już 9 lat, a mam 14(wiem, że wydaj się to nie możliwe) i nadal rodzice nie dają się namówić- najlepiej zaciągnąć rodziców na jazdę, by sami się zarazili. Potem to będzie tylko formalność   ;-) (2013/04/15 14:59)

Sandrus

Ja mam 15, posiadam wlasnego konia Kasztana (rasa malopolska) :) ale niestety jest juz stary ( ponad 25 lat) i nie moge za bardzo juz na nim jezdzic.  Namawiam rodzicow na drugiego bo miejsce jest i niby sie zgodzili ale tak sie zbieraja do kupna ze doczekac sie nie moge... (2013/04/15 16:46)

horse23

mów rodzicom ciągle o koniach to może sie zgodzą ;) ja tak robię  i mają mi kupić niedługo:)

(2013/04/28 16:54)

siskiss

ja "zapodałam" ten temat mamie i usłyszałam stanowcze nie... dlatego zrezygnowałam i postanowiłam - studia,praca w między czasie, odkładanie każdego grosza i po studiach kupno konia. (2013/04/28 18:45)

Saphira15

ja "zapodałam" ten temat mamie i usłyszałam stanowcze nie... dlatego zrezygnowałam i postanowiłam - studia,praca w między czasie, odkładanie każdego grosza i po studiach kupno konia.

Ja mam taki sam plan na moje ,,końskie" życie. Dlatego szukam kierunku studiów z dobrą płacą. Ale mam dopiero 16 lat, więc jeszcze się pomyśli ;) (2013/04/30 18:56)

ulik

Ja mam 30 na karku i własnego konia kupiłam dopiero 2 lata temu oczywiście w tajemnicy przed rodzicami. Jeśli rodzice się na coś uprą to nie ma szans(oni wiedzą lepiej co jest dobre). W wieku 9 lat przeszłam bardzo poważny zabieg na kolano i moi rodzice usłyszeli od lekarzy, że mam dożywotni zakaz uprawiania sportów, tańców i nawet biegania. Oni się tym aż za bardzo przejeli a ja to olałam(kto by tam lekarzy słuchał). W każdym bądź razie mimo wieku ukrywałam  przed nimi fakt kupienia konia przez pnad rok. A jak już się dowiedzieli to bez przerwy wysłuchuję, że powinnam się go pozbyć bo to niebezpieczne. Jeśli twoi rodzice nie chcą się zgodzić to trudno głową muru nie przebijesz, ciesz się faktem, że pozwalają ci jeździć. A jak skończysz 21... w dorosłym życiu człowiek sam decyduje o sobie i wszystko przed tobą :) (2013/05/01 08:46)

siskiss

Ja mam taki sam plan na moje ,,końskie" życie. Dlatego szukam kierunku studiów z dobrą płacą. Ale mam dopiero 16 lat, więc jeszcze się pomyśli ;)

ja chcę iść na studia psychologiczne ;) za rok matura :D (2013/05/01 19:38)

siskiss

Ja mam taki sam plan na moje ,,końskie" życie. Dlatego szukam kierunku studiów z dobrą płacą. Ale mam dopiero 16 lat, więc jeszcze się pomyśli ;)

ja chcę iść na studia psychologiczne ;) za rok matura :D
i zapewne masz tak jak ja, wszystko zaplanowane co do jednej rzeczy ;)
(2013/05/01 19:39)

Kasia172

A ja zamierzam wykonywać pracę zwiazaną z konmi
Np. być instruktorem ;) (2013/05/02 12:08)

Hrenna

Koń to duży obowiązek, a jak pójdziesz do liceum, czy technikum... uwierz czasu bd mało, jeszcze pojawi się chłopak w międzyczasie... wiem co mówię... jeszcze rok temu bd w ostatniej klasie gimnazjum miałam tyle czasu na konie, że głowa mała... poszłam do technikum, czasu mało, bo jeszcze mam dodatkowe zajęcia, potem doszedł chłopak, to już wgl, ale zawsze staram się jak jest dłuższe wolne znaleźć czas, aczkolwiek i wtedy jest ciężko. Więc ja sobie postanowiłam, że skończę szkołę, znajdę prace, zrobię sobie instruktora i kupię sobie konia, to bd najlepsze wyjscie :) (2013/05/02 16:38)

Sulek-moje szczescie

Spoko Zimnokrwista. Ja jeżdżę 8 a mam 12. Oczywiście na początku nie jeździłam sama, miałam dość długie przerwy (teraz jeźdżę co tydzień). Co do własnego konia, to myślę, że by się przekonali, gdyby tylko mieli pieniądze. Oboje kochają zwierzaki, na koniu kiedyś jeździli... (2013/05/04 17:58)

siskiss

Ja jeżdżę już 9 lat, a mam 14(wiem, że wydaj się to nie możliwe) i nadal rodzice nie dają się namówić- najlepiej zaciągnąć rodziców na jazdę, by sami się zarazili. Potem to będzie tylko formalność   ;-)

nie do końca tak jest jak piszesz, ja moją mamę zaprosiłam na jazdę, to siedziała i czytała książkę :/ zero zainteresowania... a jak poprosiłam tatę żeby mnie zawiózł do innej stajnia na jazdę, to .. oczywiście zawiózł, ale przez cały czas siedział w samochodzie(a to było żeby nie skłamać z 2 godziny)...nawet nie wyszedł zobaczyć stajni, także nie jest zawsze tak jak myślisz :P ale jak będę miała własnego konia to ich będę częściej do stajni ciągnąć, to może ich na jazdę namówię ? kto wie... ale wtedy już nie będę zależna finansowo od rodziców ;D (2013/05/09 22:13)

Gorąca piątka