Jak rozplanować 1 h jazdy ?

/ 7 odpowiedzi
Jak byście rozplanowali godzine jazdy konnej z przeszkodami? (skoki) chodzi mi o takie coś
1. stęp w jedną strone 5 min..( coś w tym stylu )
SrokatyArab

Takie planowanie nie ma najmniejszego sensu. Każdy koń jest inny i wymaga większej koncentracji na innym ćwiczeniu. To samo jeździec. Jedna para będzie potrzebowała więcej pracy na drągach, druga pracy nad wygięciem, a jeszcze inna gimnastyki. Jednemu koniowi potrzeba 15 minut rozgrzewki, a drugiemu pół godziny. Nie znając konia ani ciebie nikt nie poda ci planu treningowego, bo to zwyczajnie mija się z celem. Tym powinien zająć się trener/instruktor. (2014/02/16 14:13)

kara999

Moja trenerka uważa,że różne rozplanowania na różnych koniach.Chcesz w punktach proszę bardzo,ale to co napisze nie tyczy się wszystkich koni,gdzyż zgadzam się ze Srokatym Arabem,ze zalezy to od konia.5 min w jedną i w drugą strone(10min) drugim śladem na hali,chć może być pierwszy slad20 min kłusa-na 10min volta i zmiana kierunku jakieś inne figury,osemki serpentyny,wezyki5min luznej wodzy a potem galop przez 25min i w galopie zmiany kierunku i skoki (2014/02/17 10:11)

jestemzlasu

kara999 ten plan jest według twojej "trenerki"? Jeśli tak, to powinna albo zająć się łyżwiarstwem figurowym, albo wziąć parę porządnych lekcji u prawdziwego trenera. Ewentualnie nie ma żadnej trenerki i plan wymyśliłaś sama. W takim wypadku lepiej nie planuj nikomu treningu. (2014/02/18 20:25)

agacz97

Nie mozna podac planu w punktach. Tak jak juz pisali wczesniej kazdy kon jest inny i z kazdym bedzie wygladalo to inaczej. Nawet z koniem ktory chodzi grand prix praca nie wyglada codziennie tak samo. Jednego dnía moze to byc rozluznienie innego wyprostowanie ,skoki gimnastyczne ,skracania ,dodawania czy plynne pokonywanie technicznych zadan. Pamietaj jenak ze kazdy kon musi byc wystepowany na poczatek i koniec jazdy a kazda pra ca z koniem powínna zakonczyc sie czymś pozytywnym a nie bledem :). (2014/06/23 13:49)

koniarka13

To nie ma sensu.Każdy koń ma inny charakter,inne umiejętności.Niektóre konie potrzebują więcej galopu,inne kłusa.Moja instruktorka uważa,że nie ma najmniejszego sensu planować jazdy. (2014/06/26 11:10)

SlowMotion

Ja uważam że lekkie planowanie, mam namyśli oczywiście posiadanie jakich kolwiek zamiarów odnośnie treningu w głowie, jest dobre. Tym bardziej jeśli ktoś właśnie przestał jeździć z instruktorem a jest przyzwyczajony do komend i organizacji, jak to właśnie w moim przypadku jest. Polecam przeczytać sobie Rekreacja > aktualności tam znajdziesz wiele ciekawych porad i informacji które jako tako pomogą urozmaicić nasz trening jak i dużo nas nauczą. Tak więc planowanie jest potrzebne przynajmniej póki jeździec nie oswoi się z samotnymi jazdami :D (2014/07/22 09:32)