Jak trenować?

/ 3 odpowiedzi
W stajni jest czteroletnia klacz rasy małopolskiej o imieniu Harfa. W wieku 2 lat jeżdżono na niej ale ona się poddawała i nie chciała iść dalej. Teraz jest pod moją opieką. Mam za zadanie pracować z nią. Na razie to tylko lonża, i tylko kłus i stęp bo klacz strasznie mnie ciągnie mimo tego że jest na wędzidle i nagle zmienia kierunek. Gdy ją ubieram nie chce dać włożyć wędzidła ( reszta idzie ładnie ).Jak mam z nią pracować by oduczyć ją ciągnięcia?Jak nauczyć ją ładnie zakładać ogłowie?Jak z nią pracować by stawała się coraz lepszą klaczą?Jak oduczyć ją tego niechcianego zmieniania kierunku podczas lonżowania ?Jakich sztuczek mogę ją nauczyć i w jaki sposób?

kocham-konie-2004

Najlepiej pracować  wypinaczem i w miejscu gdzie klaczy będzie cięko zmienić kierunek np. lonżownik. (2014/08/02 14:55)

Honeonna

Najlepiej to będzie pracować tym, co się zna. Wypinacze to nie jest taka prosta sprawa, że zapniesz i już. Czterolatka z nieciekawą przeszłością to nie koń do eksperymentowania. (2014/08/02 22:07)

misio

Po pierwsze ona powinna być ujeżdżana dopiero w wieku czterech lat po drugie możesz ją prowadzać w kółko i w tedy iść na środek i ją lonżować może pomoże. (2015/01/02 11:22)