Jak uspokoić się kiedy koń na pierwszej lekcji zacznie galopować?

/ 4 odpowiedzi
Byłam na pierwszej lekcji jazdy konnej i podniosłam rękę żeby poprawić kask, nie powinnam, ale kon ruszył galopem i prawie spadlam, niemiałam dostępnych wodzi, ponieważ pan je przypiął je do siodła, co mama w takim wypadku robić? byłam na lonzy.
rumel

sporo znaków zapytania nasuwa się po tej relacji zdarzeń... Podniosłaś rękę, czy ją machnęłaś płosząc konia? Jeżeli to był zwyczajny ruch ręki w kierunki głowy, to nie widzę powodu, aby koń przeznaczony do jazd dla początkujących poszedł galopem. mam nadzieje, że to doświadczenie nie zniechęci Cię do jazdy, po prostu kiedy siadamy na konia, który może się spłoszyć z różnych powodów - trzeba się liczyć z jego nieprzewidywalną reakcją. Generalnie - poradziłaś sobie, a wodze.. w takiej sytuacji kiedy koń jest na lonży początkującemu niewiele by pomogły, a mogłyby nawet zaszkodzić... Jeżeli to był zwykły ruch ręki, a nie machnięcie - zdecydowanie poproś o innego konia do jazd początkowych. (2014/03/02 12:16)

koniarka13

Tak jak mówi rumel, jeśli nie zrobiłaś gwałtowniejszego ruchu, być może koń przestraszył się czegoś innego.Nie będę dochodziła już "czego". Skoro dopiero się  uczysz, instruktor powinien ci konia przytrzymać, bo przede wszystkim bezpieczeństwo! W takiej sytuacji najlepiej jest wydłużyć wodze, nie spinać się i przede wszystkim zachować równowagę. Nie próbuj zbyt nerwowo konia zatrzymywać. Konie w swojej naturze nie mają sposobu walki, lecz uciekają. Poza tym, instruktor ci to wszystko wytłumaczy potem, kiedy już skończysz swoją przygodę z lonżą. (2014/07/20 16:17)

jestemzlasu

koniarka13 jaki jest sens odpowiadania hurtowo w wątkach sprzed paru miesięcy? Nabijasz sobie punkty?Żeby jeszcze te odpowiedzi coś wnosiły, a nie tylko powielały wypowiedzi poprzedników ewentualnie były zbiorem banałów i pisaniem dla samego pisania."Nie spinać się i zachować równowagę" - świetna rada dla osoby, której koń zagalopował na pierwszej w życiu jeździe... Może jeszcze rozluźnić biodra i próbować zatrzymać konia dosiadem? (2014/07/20 16:54)

koniarka13

Nie nabijam sobie punktów, a galopuje.pl to portal jeździecki, trudno by było, gdybym nie odpowiadała w wątkach. Proszę również o szacunek i mniejszą przemądrzałość.
Pozdrawiam Julia. (2014/07/21 11:19)

Gorąca piątka