Jak zacząć hodowlę?

/ 3 odpowiedzi
Cześć Uśmiechnięty 
Wpadłem ostatnio na pomysł kupna źrebaka/konia do hodowli. Ogólnie z miejscem nie było by problemu. Można by powiedzieć że tata miał małe gospodarstwo w którym były 2 krowy ale zostały sprzedane. Więc jest obora, można by w niej zrobić jakieś boxy czy coś. Jest też kawałek pastwiska z zieloną trawą Bardzo wesoły 
I teraz tak co lepiej kupić jakiegoś źrebaka/klacz? Czytałem że najlepiej jest gdy koń ma kolegę Bardzo wesoły Ile może kosztować źrebak/koń. Czy takiego konia można np upalować na pastwisku czy trzeba by było je ogrodzić pastuchem i niech lata luzem? Czy koń wyżyje na samej trawie i sianie? Ile może to wszystko kosztować? Czy może istnieją jakieś dotacje do hodowli koni? 
jestemzlasu

Mam szczerą, choć wątłą nadzieję, że nie piszesz poważnie, tylko jesteś trollem, robisz sobie jaja i czekasz na komentarze w tonie panicznym. A jeśli nie, to sobie kup kozę i ją upaluj. (2017/12/18 13:20)

tomenicus

Ojojoj... Podpadłeś na forum ;-). Hodowla koni to ciężka spraw, trzeba na prawdę dużo o nich wiedzieć. jeżeli naprawdę chcesz zacząć, to na 3 lata przed (conajmniej, sorry) popracuj nawet wolontariuszowo 2-3 razy w tygodniu w jakiejś najbliższej stajni. Pamiętaj, koń to wspaniałe inteligentne i piękne zwierzę. Psy czy koty się nie umywają. ale za jakością idzie konieczność wysokich umiejętności obsługi konia. Też myślę o własnej stajni. Na emeryturze. Mam 38 lat. Dobrym źródłem wiedzy podstawowej o koniach jest... zestaw pytań na Brązową Odznakę Jeździecką. Link: www.pzj.pl/node/brązowa-odznaka-pytania-egzaminacyjne-i-odpowiedzi Jeżeli chcesz koniecznie mieć szybko jakieś koniowate to kup Szetlandy. conajmniej 3, konie muszą mieć towarzystwo innych koni. Nie masz za dużo szans zrobienia im krzywdy. Unia refunduje hodowlę koni rasowych, ogier i min, 3 klacze chyba 1 rasy, ale musisz być full professional, czyli 3 lata nauki i praktyki minimum. (2018/01/18 00:22)