Jak zostać instruktorem jazdy konnej?

/ 5 odpowiedzi
By zostać instruktoren rekreacji ruchowej ze specjakizacją Jazda konna jest potrzebna matura? Kącze szkołe zawodową i koncowym egzaminem jest  egzanin zawodowy a nie matura.
SrokatyArab


Nie potrzebna. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. (2015/02/08 18:08)

Conii


Jolka spoko ..po prostu zjadła literkę :) (2015/02/10 09:54)

użytkownik41635


Niestety matura jest konieczna. Inną kwestią jest wydawanie pieniędzy na zbędny zupełnie kurs IRR ze zspecjalizacją. Choć nie budzi to mojego entuzjazmu obecnie można "być" instruktorem bez tego kursu, wszystko zależy od tego czy ktoś Cię zatrudni czy nie - jednym słowem weźmie odpowiedzialność za Ciebie i twoje poczynania. Brak dokumentu skutkuje też brakiem ubezpieczenia OC (Odpowiedzialność Cywilna) - brak jest podstawy do wystawienia polisy. A to z kolei nie ułatwia życia w razie wypadku, wprost przeciwnie może być bardzo kosztowne, bo wszystkie koszty ponosisz z własnej kieszenie (zresztą przy rażącym niedopełneinu obowiązków również). IRR nie otwiera Ci drogi rozwoju do dalszej kariery instruktorskiej. Owszem są jakieś bonusy przy zdawaniu na Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ ale sam kurs i tak trzeba "powtórzyć", od początku do końca zaliczyć i oczywiście opłacić. A możliwości wykonywania zawodu po obu kursach podobne - nauczanie jazdy konnej na poziomie podstawowym. (2015/02/10 13:27)

SrokatyArab


akademiatrec, mylisz się. Matura nie jest potrzebna do zostania instruktorem jazdy konnej, czy to IRR, czy PZJ. (2015/02/10 15:07)