Jaki czaprak najlepszy ?

/ 5 odpowiedzi
Hej, chciałabym poruszyć temat dość drażliwy dla typowych koniarzy. Chodzi o czaprak.

Słyszałam różne opinie, jeśli chodzi o czapraki Eskadrona. Niektórzy mówią, że są wspaniałe, inni-że beznadziejne, bo się wycierają, tracą kolor. Myślę, że Eskadron jest wart swojej ceny, lecz nie zawsze. Zastanawiam się nad kupnem Eskadrona z kolekcji Next Generation WIOSNA/LATO 2015. Jakie są Wasze opinie na temat tej kolekcji ?

Jeżeli chodzi o Fair Play, to opinie także są podzielone. Mnóstwo osób poleca czapraki OPAL albo ROYAL DIAMOND. A co z AMBER ? Jakie jest wasze zdanie, jeśli chodzi o AMBER? Wiem, że ten czaprak jest bardzo cienki i nie starcza na długo, może ktoś z Was ma z nim doświadczenie i może wyrazić swoje zdanie na ten temat ?

Mój temat ma 3 pytania:
1. Co sądzicie o Eskadronie NEXT GENERATION WIOSNA/LATO 2015
2. Fair Play: ROYAL DIAMOND/OPAL czy AMBER?
3. Jaki czaprak lepszy na lato? Gruby, jak niektórzy sądzą, bo wsiąka więcej potu; czy cienki, żeby przepuszczał powietrze i nie grzać konia ?

Pozdrawiam,
Snowka


Ulungu


Bierz taki żeby koń jak najmniej odczuwał siodło, a poza tym to już kwestia gustu czy to będzie eskadron czy ci babcia uszyje. Każdy jeden kiedyś się wytrze i straci kolor, z jakiej firmy by nie byl bo nie tytan ;) (2015/06/15 20:45)

Mojkondemona


Ogólnie next generacion Jest ok :)Używam róż i jest trochę sprany (2015/06/21 09:50)

EquestrianGirl


Szczerze mówiąc ja mam czaprak ( błękitny) Fouganzy i jestem z niego bardzo zadowolona. :)
O eskadronie słyszałam i czytałam, że czaprak jak czaprak - dobry, ale kolor szybko uchodzi.
Szczerze mówiąc to już zależy od twojego konia czy gruby czy cienki, ale ja bym wzięła gruby - masz pewność, że nie obetrze konia podczas jazdy i się nie zmechaci. Na twoim miejscu wybrałabym  ROYAL DIAMOND . :) Kiedyś miałam i byłam z niego zadowolona. To już kwestia gustu. :) (2015/07/09 16:40)

Espatiz


Moja odpowieź troszkę minie się z Twoimi trzema pytaniami :)
Jeśli chodzi o czapraki bez wątpienia przoduje Torpol. Wizualnie nie zachwycają, ale jakość pierwsza kalsa. Jedne z nielicznych, które podołują mojemu mocno wykłębionemu siwkowi. No i magnesy... :)
Co do Eskadrona... mam jeden lini Platinum i jeden NG. Pierwszy nieźle wygląda, choć delikatny. Drógi raczej nie posiada większych zalet :) Nie umywają się do Torpolu.
Czaprak na lato... Jeśli zależy Ci na przepływie powietrza, to nie lepszy byłby po prostu ksztaut łezki, lub wycięty? To na pewno lepsza opcja, niż cienki czaprak. (2016/03/13 20:39)