Jaki rozstaw łęku na szczupłego araba?

/ 5 odpowiedzi
Jaki najlepiej rozstaw łęku na araba dopasować?
Zna ktoś moze jakies nie drogie a dobre modele?
EragoN277

ojeju znowu... powtórzę więc ROZSTAW ŁĘKU WYBIERASZ DLA SIEBIE, POWIEM WPROST, IM SZERSZY TYŁEK TYM WIĘKSZY ROZZSTAW (2012/09/04 19:07)

kozieradka

nie chodzi mi o rozstaw łeków siedizska, tylko rozstaw nad łękiem konia (rozstaw terlicy) (2012/09/04 22:57)

legeartis

W taki sposób (przez internet) prawidłowa odpowiedź jest niemożliwa. Nie dość na tym że araby są trudnymi końmi jeśli chodzi o dopasowanie siodła to jeszcze ma być niedrogie - to znaczy?Rozstawy są różnie mierzone przez różnych producentów. Nie ma innej możliwości jak przymierzenie. Zacznij od łęku 33 lub M i sprawdź przestrzeń nad kłębem do łęku- około 4 palce oraz przestrzeń w poziomie od kłębu do łęku po obu stronach-około 2palce.Tybinki nie powinny odchodzić od boków konia w dolnej części (terlica za szeroka) siodło nie może być dłuższe niż ostatnie żebra. Szukaj siodeł zwartych (krótkich)-ujeżdżeniówki lub vsd. Modeli nie podam bo nie znam!!!!! Sam szukam siodła dla mojego araba 1,5 roku:-)Ewentualnie zadzwoń do Daw Maga do pana Wysockiego, kiedyś z nim rozmawiałem i może za około 2 tys do 3tys w zależności od jakości skór zrobi Ci siodło na miarę (no może nie do końca na miarę ale z dużą szansą, że będzie pasowało-w każdym razie zna problem:-) pozdrawiam    (2012/09/05 10:32)

jestemzlasu

EragoN277 ale turbo bzdurę walnąłeś. Chyba, że sobie zakładasz siodło na tyłek, różne są upodobania, ale podejrzewam, że nie jest to czynność powszechna w świecie jeździeckim.

Im większy tyłek, tym większy rozmiar siedziska. Jeśli nie masz pojęcia czym jest rozstaw łęku, nie udzielaj się w dyskusji. (2012/09/05 13:55)

Gorąca piątka