Jakie bryczesy

/ 5 odpowiedzi
Witam

Jestem mężem początkującej osoby i zamierzam kupić jej (w ramach prezentu) pierwsze bryczesy. Mam na ten cel przeznaczone do 200 zł. Prośba o pomoc w doborze. Na allegro i e-sklepach widzę że jest tego dużo. Oprócz ceny różnią się składem znalazłem 2 takie modele

Pełny lej z elastycznej syntetycznej skóry.
Materiał: 58% bawełna, 34% nylon, 8% lycra (T16) - cena 150 zł

Pełny lej z elastycznej syntetycznej skóry.
Materiał: 52 % bawełna, 38 % microfibre, 10 % lycra ( T14) - cena 200 zł

Czy warto zapłacić więcej czy nie skład nie ma większego znaczenia dla komfortu jazdy i płaci się tylko za "fason"

pozdrawiam
michał

paula04

Ostatnio zauważyłam, że za zwykłe bryczesy trzeba dopłacić nawet ponad 50 zł za zwykłą kratkę, bo jest niezwykle modna. Należy także zwracać uwagę na szwy, aby nie były zbyt grube, najlepiej gdyby były po zewnętrznej stronie nogi. Według mnie najlepsze są te z pełnym lejem, ponieważ jest małe prawdopodobieństwo, że będą zahaczać o element siodła. Nie polecam z lejem kolanowym, ponieważ może zahaczać właśnie o element siodła początkiem leju (lej od kolana do mniej, więcej połowy łydki). Warto także dopytać się żony jakie kolory czy fasony się podobają. Mam nadzieję, że pomogłam.

(2013/06/15 14:01)

Koniara - Adzia

Myślę, że w tym przypadku różnica w materiale jest tak mała, że nie warto się tym kierować, a wysokość ceny zależy raczej od fasonu, wzoru lub innych czynników.

Ja proponuję wybrać po prostu ładniejsze i bardziej praktyczne (jw. z pełnym lejem). (2013/06/18 16:52)

Wika

Ostatnio zauważyłam, że za zwykłe bryczesy trzeba dopłacić nawet ponad 50 zł za zwykłą kratkę, bo jest niezwykle modna. Należy także zwracać uwagę na szwy, aby nie były zbyt grube, najlepiej gdyby były po zewnętrznej stronie nogi. Według mnie najlepsze są te z pełnym lejem, ponieważ jest małe prawdopodobieństwo, że będą zahaczać o element siodła. Nie polecam z lejem kolanowym, ponieważ może zahaczać właśnie o element siodła początkiem leju (lej od kolana do mniej, więcej połowy łydki). Warto także dopytać się żony jakie kolory czy fasony się podobają. Mam nadzieję, że pomogłam.

Nie zgadzam się co do leja kolanowego ;) posiadam 2 pary takich bryczesów (tj. z lejem kolanowym) i nigdy nie sprawiały mi problemów ;) Chociaż faktycznie, z pełnym lejem są dużo wygodniejsze ;) (2013/07/06 14:39)

paula04

Nie zgadzam się co do leja kolanowego ;) posiadam 2 pary takich bryczesów (tj. z lejem kolanowym) i nigdy nie sprawiały mi problemów ;) Chociaż faktycznie, z pełnym lejem są dużo wygodniejsze ;)

Zgodzę się, ale materiał powinien być miękki. Moje bryczesy są z sztywnego materiału, no i lej nie był dobrze przyszyty tylko odstawała krawędź materiału :). (2013/07/06 18:46)

amazonka91

W tym wypadku skład materiału faktycznie nie powinien sprawiać jakiejś kolosalnej różnicy w użytkowaniu. Liczy się fason - np. biodrówki są droższe od tych z wysokim stanem, oraz rodzaj lejów i materiał, z jakiego są wykonane (moim zdaniem te wykonane z tego samego materiału co całe bryczesy to tylko niepotrzebna kombinacja i usztywnienie, zdecydowanie lepsze są zamszowe lub skórzane). A dla kobiety oczywiście całościowy stan wizualny ma spore znaczenie ;) Może delikatnie podpytać żonę, jakie jej się podobają?

post o szkółkach jeździeckich http://horse24.pl/rekreacja/jazda-konna/art,156,szkolka-jezdziecka-jak-wybrac-wlasciwa.html (2013/07/08 11:16)

Gorąca piątka