Jakie oczekiwania wobec rajdu konnego??

/ 13 odpowiedzi
Słuchajcie,zwracam się do was- jeźdźców, raczej tych dobrze trzymających się siodła i mających już jakieś doświadczenia w turystyce konnej.
Od tego roku nasza stajnia planuje poszerzyć swą ofertę o rajdy konne- jedno i kilku dniowe.i tu moje pytanie, napiszcie proszę czego oczekujecie decydując się na taki rajd.Czy ważne jest dla was to aby odwiedzić na trasie ciekawe miejsca, czy jedynie cieszy was sama "frajda" z siedzenia w siodle i oddychania świeżym powietrzem??
Będę wdzięczna za każde propozycje.
jazda-konna

Raczej żeby trasa sama w sobie była ciekawa.
Nie zwiedza się muzeów jadąc konno, ale fajnie by było jakby były rajdy konne o różnym poziomie trudności.
Czyli wjazdy pod strome zbocza, zjazdy ze stromych zboczy, przejazd przez wezbrane rzeki, ładne widoki, ale jeśli macie możliwość dorzucenia atrakcji turystycznych typu wjazd na jakąś górę z historią, wjazd na dziedzieniec albo teren jakiegoś zamku, to też by było bardzo fajne.
Jedno jest pewne, a mianowicie powinno być ognicho, najlepiej ze śpiewami, kiełbaskami i jeśli lud jest pełnoletni piwkiem, logiczne że człowiek po jednym piwie pijany nie będzie, a z pewnością lepiej się śpiewa.
Jeśli są kilkudniowe rajdy to fajnie by było jakby były też rajdy traperskie (ale to dla osób wytrwałych) :) (2013/02/16 16:06)

sotniax2

Akurat ogniska  i tańce  to w naszej stajni norma, więc oczywiste jest że rajdu by nie omineły ;) (2013/02/16 16:11)

sotniax2

a może jest coś czego do tej pory na rajdach nie spotkaliście a chcielibyście przeżyć?? (2013/02/16 17:14)

jazda-konna

Jeśli chodzi o mnie to ja podczas rajdów praktycznie wszystko już chyba przeżyłem :D, Pływałem na końskim grzbiecie po jeziorze, oraz wiele innych atrakcji które momentami podnosiły poziom adrenaliny, jak np na Piekle w okolicach Bludzi się wspinałem konno po dość śliskich skałach, gdzie miałem śmierć w oczach bo wystarczyło by koń kopyto w złe miejsce postawił i możnabyło spaść po wielkich kamieniach na sam dół, a jedyne czego nigdy nie przeżyłem a chciałbym przeżyć to rajd Traperski i uważam że to by była godna atrakcja, w szególności że obecnie mało jest organizowanych rajdów traperskich, głównie w Bieszczadach je organizują. (2013/02/16 18:43)

izapyza

Polecam  książkę, ładnie wydana, z opisem większosci szlaków w Polsce, numerami kontaktowami do stajni, i innymi radami, 

http://allegro.pl/najpiekniejsze-szlaki-konne-w-polsce-album-przecen-i2967507487.html

na allegro mozna nabyc tanio... ja nie byłam na rajdzie, a chciałąbym pojechac, chyba te survivalowe moga byc najfajniejsze, zeby nocleg był z koniem np. w lesie.. 

(2013/02/17 20:25)

Oczy Nocy

No właśnie jak dla mnie powinien być wyraźny podział rajdów i jasno określone:
  • rajd luksusowy- dla grzecznych dziewczynek, dojeżdżamy koniki gdzieś do boksów a my kulturalnie nocleg na łózkach w domkach itp. Jedyna natura to wieczorne ognisko
  • rajd traperski- nocowanie w lesie w namiocie lub gdzieś na łonie natury, konie też nocują w lesie odpowiednio przywiązane, aby się nie odwiązały, sami sobie robimy jedzenie, w nocy wahty i pilnujemy koni aby nie zwiały.

Rajd traperski to moje niestety dotąd nie spełnione marzenie :(

I myślę że tak samo powinno być kilka rodzai rajdów, takie na których coś zwiedzamy, a też takie w których cały swój urok tkwi w trasie która jest bardzo malownicza i piękna.

Ogólnie uwielbiam rajdy ;)

(2013/02/18 21:45)

buba

Ważne by rajd odbywał się w bezpieczny sposób.By był miłym przeżyciem, ale i zdrowym rodzajem rozrywki.Oczekuję od prowadzących, że będą zorganizowani. Dobrze by było gdyby przygotowali się na różne ekstremalne sytuacje. I starannie dobrali konie oraz trasę do naszych umiejętności.
Życzę powodzenia w biznesie;) (2013/02/19 20:47)

Kamila123

No dla mnie samo uczestnictwo w takim rajdzie to duża radocha :)
Fakt ciekawe ścieżki , dróżki , łąki to coś pięnego ale też liczy sie dobra zabawa jakies ognisko :)
chociaż lepiej brać siły na zamiary - kondycja. Jeżeli nie masz kondycji lepiej nie brać się na taki rajd, gdyż bedzie to tylko męka  :)
Pozdrawiam ;) (2013/02/20 09:55)

sotniax2

Dzięki za odpowiedzi.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i przygotowanie koni- u nas nie ma z tym problemu,nasze konie to konie "ułańskie" rajdy z ułanami im nie obce, wystrzały, woda, dziwne dźwięki- nie są im straszne, kondycyjnie również przygotowane gdyż niejednokrotnie rumaki te wyjeżdżają na kilku dniowe wyprawy wojenne. Można było nas również zobaczyć w filmie "Bitwa Warszawska" :)
O rajdach "ułańskich" pojęcie mamy- wiele tras znamy od podszewki, mamy bazy noclegowe na trasach, natomiast chcemy się dowiedzieć co ucieszy zwykłego rekreanta, który nie koniecznie może lubować się w ukraińskich nutach śpiewanych w czasie drogi czy przy wieczornym ognisku, oraz zwiedzania pól bitewnych sprzed kilkudziesięciu lat :) (2013/02/21 12:01)

buba

Chciałabym wybrać się na rajd konny.Z tego co widzę Wasza oferta jet bardzo atrakcjna.Czy mogłabym prosić o namiary na ten ośrodek? Byłabym bardzo wdzięczna:) (2013/02/21 19:23)

sotniax2

wkradł się błąd w poprzednim linku i otwiera się zupełnie coś innego- proszę przekopiować sobie do przeglądarki:  www.stajnia-rola.manifo.com (2013/02/21 21:15)

buba

Bardzo dziękuję za pomoc:)Pozdrawiam! (2013/02/21 21:17)

Gorąca piątka