Jakie rękawiczki jeździeckie wybrać?

/ 15 odpowiedzi

• konto usunięte

Nie wiem jaki rodzaj jest najlepszy ,bawełniane czy te gumowe(nie całe),czy inne... nie chcę kilku par na każdą porę roku,które najlepsze? Albo chociaż takie najlepsze na teraz i przyszłe miesiące. 
ILH

kup sobie na razie zwykłe rękawiczki materiałowe z gumowymi "kropkami". Są ok i tanie. Na zimę sobie kupisz cieplejsze z polaru, ale na razie ci ich przecież nie potrzeba. (2011/08/11 22:49)

użytkownik14579

Te rękawiczki są taki chrapowate z jakby wystającymi kuleczkami ;d nie wiem jak to nazwać, ale rzeczywiście są ok ;) (2011/08/11 22:57)

patrycja95

są tak jakby antypoślizgowe można powiedzieć ;p np. takie http://www.decathlon.com.pl/PL/r-kawiczki-classic-11191781/ ale jeśli jeździ się często to niestety szybko robią się w nich dziury, miałam je kiedyś, teraz mam te rękawiczki http://www.decathlon.com.pl/PL/r-kawiczki-hexagone-19773858/, mam je jakoś nawet pół roku i jestem bardzo zadowolona, często z nich korzystam a one nadal są w dobrym stanie :) (2011/08/12 10:17)

superhorsepl

Najlepiej nie dziurawe :PJa kiedyś kupiłem i nie zauważyłem że przy nadgarstku jest rozdarte, a konik rozdarł jeszcze bardziej :P.A najlepsze z jednej strony są skórzane, chociaż zależy co się robi. Ja obecnie nie mam rękawiczek jeszcze kupionych, ale zamierzam kupić ze skóry jeleniej, faktem jest że kosztują 100 zł ale są niezniszczalne. Lecz jeszcze zależy co się robi z końmi. Te ze skóry jeleniej faktem jest, że są mniej wygodne i słabo się wyginają, ale jedno jest pewne nie przecierają się i nawet ręka ponoć się w nich nie poci. A ja już miałem kilka par rękawiczek rozszarpanych, podartych i do tego nie jednokrotnie ręce rozwalone, bo rękawiczki nic nie pomogły, więc już na rękawiczki wydałem z jakieś 200 zł ;/.Ale zależy do czego się używa, bo jeśli tylko do jazdy na koniku to wystarczą jakiekolwiek które mają obszyte palce.  (2011/08/12 10:42)

superhorsepl

aha, no i które są wygodne i żeby ręka się nie pociła, bo nie zafajnie się jeździ jak cała dłoń w rękawiczce spocona ;/ (2011/08/12 10:43)

użytkownik19437

Patrycja a w tych twoich nie jest za gorąco ,bo sprawiają wrażenie grubych... (2011/08/12 11:43)

laura65

ja ostatnio sobie kupiłam rękawiczki letnie z jacsona za 35 zl. jestem z nich mega zadowolona, bo z wieszchu mają siateczke, żeby były przewiwene, a tam gdzie mają chronić, czyli na palcach i w środku ręki są skórzane. :) (2011/08/13 09:07)

piorunek

http://www.decathlon.com.pl/PL/r-kawiczki-hexagone-19773858/ te są świetne moim zdaniem , mam takie , i polecam . i nie są grube tylko się tak wydaje , mają fajny materiał i nie jest w nich gorąco . ; P (2011/08/13 11:06)

Hippika

Ja jak najbardziej radzę kupić skórzane! Żadne gumowe, czy tam inne. Rękawiczki są bardzo ważne (raz nie włożyłam i do krwi sobie rozdarłam palce, a na koniu siedziałam max 1,5h) Ja kupiłam swoje 2 lata temu i mam je do tej pory. Są już do wymiany, ale to inwestycja na długo. (2011/08/13 12:53)

użytkownik19437

Czyli skórzane czy te co poleca piorunek?
PS.A ty Hippika jeździsz w Jaszkowie? (2011/08/14 13:43)

Anulla

Witam!
Kupując rękawiczki kieruj się przede wszystkim wygodą.Ja osobiście bardzo lubię jeździć w tych tanich bawełnianych rękawiczkach.Są przewiewne i nawet w najgorszy upał nie jest w nich gorąco.Posiadam jednak jeszcze rękawiczki Yorka- bardziej profesjonalne.One również są bardzo wygodne. Robię więc tak że na plac- Yorka, a w teren szmaciaki. Na zimę mam zwykłe najtańsze jeździeckie polarowe rękawiczki,jednak rok temu bardzo marzły mi dłonie więc w tym roku będę kupować inneciepłe, a nawet bardzo ciepłe rękawiczki.
Jeżeli nie chcesz kupować kilku par jeździeckich rękawiczek, to możesz kupić takie zwykłeale bardziej profesjonalne rękawiczki- nie bawełniane, a w zimę zakładać pod nie rękawiczki w których chodzisz na codzień- jakieś cienkie zwykłe rękawiczki.Ważne żeby nie krępowały ruchów.
Pozdrawiam, Anna. (2011/09/24 09:41)

użytkownik19437

Dzięki Ania za odpowiedz ,troche spóźniona ,bo już kupiłam rękawiczki ale dzięki. (2011/09/24 11:49)

Ola Koniara

Polecam rękawiczki Horza :) Wyglądają one tak KLIK  Są ze skóry syntetycznej. Dopasowują się do ręki. Łatwe w czyszczeniu. szybko schną. Są wytrzymałe. Sama je posiadam i jestem bardzo zadowolona. Swoje kosztowały bo ok. 80 zł. (2011/09/26 18:38)

Gorąca piątka