Jazda konna, a uwagi młodzieży...

/ 82 odpowiedzi
Nie wiem czy tez tak macie, ale czasami, jak ktoś wie, że jeździsz konno żartuje sobie na twój temat i mówi, , że na przykład...
 Ja powiem, że mam konia i coś tam, a jakiś chłopak mówi: ja też mam konia... ;P albo takie inne, z reguły zboczone rzeczy... moja klasa przyzwyczaiła się, że jeżdżę konno i to mnie fascynuję, ale na początku, właśnie gadali takie głupoty odnośnie mnie...
Nie wiem czy to chodzi o zazdrość, czy po prostu odrębność od innych...

użytkownik13322

U mnie jest podobnie...Najczęściej chłopcy tak robią i to w sposób jaki ty napisałaś. Ale zdarzają się też takie dziewczyny, szczególnie takie lalunie modnisie, które mówią że konie śmierdzą i wgl...;/ (2011/01/18 17:01)

nostalgiaa

zawsze znajdzie się ktoś taki. u mnie jest tak, że niektórzy się śmieją i wgl. wygaduję różne głupoty. niektórzy wcale nie zwracają na to uwagi. część to co jakiś czas o to zapyta. a niektórzy mnie podziwiają. kiedyś jak gadałam z kolegą (bo widział moje zdjęcia na nk, jak skaczę) no to powiedział, że to jest bardzo fajna sprawa. taka pasja, później może zawody czy coś.

nie każdy się śmieje, niektórzy do tego przywykną, inni nie. już taki jest świat. a może ludzie są po prostu zazdrośni, że mamy jakąś pasję, a oni nie. albo że my potrafimy coś czego trzeba się nauczyć a oni nie. mogą to po prostu tak nam okazywać. :) (2011/01/18 17:36)

Hella

Ze mnie trochę jeden nauczyciel (historia) się nabija ale tak pozytywnie. A żebyście widzieli jego minę jak go zapytałam o podkowy czy bizantyjscy wojownicy znali już podkowy bo ten na obrazku ma już coś w rodzaju butów :) Gościu z angola pyta mnie o słówka z koni i dał mi książkę dicka francis'a. A co do ludzi z klasy to za bardzo nie zwracają uwagi. Na wigilie to chyba połowę życzeń dostałam żeby mi dobrze szło w tym koniarstwie. Najczęściej ludzie dziwnie na mnie patrzą szczególnie jak przez osiedle idę.  (2011/01/18 18:21)

użytkownik14579

A u mnie w szkole bardzo dużo osób jeździ konno. A z mojej klasy tylko ja, aczkolwiek nie robią sobie z tego głupich żartów. (2011/01/18 18:25)

nostalgiaa

u mnie w szkole tak dużo osób nie ma. może z 5. ale to i tak sporo. :P
a Hella. u mnie na wigilii klasowej też były życzenia związane z końmi. żebym miała własnego, żebym pojechała na zawody, została mistrzynią świata itp. :p
a nauczyciele to tam na ten temat nie mówią. :P (2011/01/18 20:10)

użytkownik13426

U mnie to nauczyciele w szkole raczej podziwiali to, że mam taką pasję. Szczególnie na studiach nauczyciel angola był tym zafascynowany - on sam oczywiście pasjonował się motorami, ale był ciekawy co i jak z tymi końmi ;D

Za to chłopacy... no cóż... nie muszę już nawet mówić, wszyscy wiedzą co oni mówią i w jaki sposób to pokazują :/ Oni już chyba tacy są, po prostu...

W rodzinie nie ma żartów na temat mojej pasji, ale za to każdy przy najbliższej okazji pyta: "a ty skończyłaś już z tym jeździectwem, czy jeszcze jeździsz?" tak jakby tylko na to czekali, że kiedyś skończę jeździć - ICH NIEDOCZEKANIE! Ale jest to strasznie uciążliwe. Tłumaczenia nawet nie pomagają, że konie i jeździectwo to moje życie.

Te zachowania, żarty na temat koni to nie wiem z czego wynikają... zwykła zazdrość, chęć bycia kimś ciekawszym ??? Możliwe... (2011/01/18 20:22)

użytkownik14872

Chłopcom w wieku dojrzewania słowo "koń" tylko z jednym sie kojaży, coż zrobić (w końu oni są z Marsa). Pamiętam jeszcze ze szkoły, kiedyś na lekcj nauczyciel coś do mnie mówi i zaczął takim słowami "Paulina, największa koniara w naszej szkole" -chyba nie muszę mówić w jaki szał śmiechu wszyscy wpadli, ja z resztą też. Oczywiście nauczyciel nie miał nic złego na myśli, wiedział że mam własne konie ale skąd ten śmiech to chyba nie zaczaił. Dlatego radzę nie kłócić sie z tymi niewyżytymi chłopcami a brać wszystko na śmiech i zgasić takiego delikwenta jakimś dobrym tekstem. A tak np. jak któryś chłoptaś mówi że też ma konia to zawsze można odpalić "ja przynajmniej swojego używam...." i jest 1:1 (2011/01/19 08:04)

Karolla

ja ostatnio powiedziałam na komentarz "ja też mam konia", że wiem, że masz, ale ja mam większego;P xD zamknął się...;p
hehe (2011/01/19 08:08)

użytkownik14872

ja ostatnio powiedziałam na komentarz "ja też mam konia", że wiem, że masz, ale ja mam większego;P xD zamknął się...;p
hehe

he he -dobre (2011/01/19 08:39)

użytkownik13426

pulina-dj007 i Chudzixxd niezłe teksty :D Czasem się przyda niektórym tak odpalić xD (2011/01/19 11:46)

użytkownik13755

u mnie w klasie są dwie dziewczyny,które nabijają się ze mnie i z mojej najlepszej koleżanki,że niby by "ujeżdżamy" konie,ale tu nie chodzi o sport konny ujeżdżanie tylko o inne "ujeżdżanie" im chodzi,takie bardzo wiecie zboczone.przezywają pedohorse i takie tam,a ja się odgryzam na każdym kroku.
;/ (2011/01/19 15:02)

Hella

Jejku a ja myślałam że jest źle jak ludzie na mnie krzywo w autobusie patrzą. Ale w gruncie rzeczy często smyram ich po twarzy batem przez przypadek więc mają powód :D (2011/01/19 19:40)

Kania

Obracam się w takim środowisku ,że dziewczyny  to moją paje -miłość  tolerują i by chciały same często tylko pochodzą zwyczaj z biednych i wielodzietnych rodzi.Chopakom o tym nie mówię bo po co ich i tak nie  interesuje jak już powiem i sobie zażartują to odpowiadam ze śmiechem na ustach bo, nie można braci tego dosłownie.Mieszkam też w małej miesicie w górach gdzie dokoła są lasy.Więc osoby które przestały chodzić do szkoły to właśnie pracują przy  wyrobach drzew często za pomocą koni więc ta nasza mentalność jest raczej  oswojona.Bo takich młodzieży  jest raczej wiele jak na taką mieścinę  a każdy z każdy się zna .....

(2011/01/20 09:05)

Ewelina&Bestia

U mnie nikt nie ma takich pomysłów. Aczkolwiek moja klasa stoi na dosyć wysokim poziomie ucywilizowania, i nikt by takich uwag nie mówił, bo by się spotkał z milczącą dezaprobatą. Mam jeszcze dwie koleżanki z klasy, które jeżdżą. I nikt się tym nie przejmuje, jak jest już jakaś reakcja, to najczęściej podziw. Chociaż na zapytaj.com.pl, gdzie często wchodzę (jest tam na dziale konie chyba tyle koniarzy, co tu) jest jedna taka idiotka, co wszystko rozumie inaczej. Ciekawe, czy już usunięto jej konto, bo chyba jednej sensownej odpowiedzi nie dała.

(2011/01/20 11:10)

użytkownik13755

Ewelina&Bestia jesteś szczęściarą.!
ale niestety w większości przypadków jest jak jest,czyli nie za kolorowa dla jeźdźca...
;)
(2011/01/20 12:25)

Epoka

A ja z kumpelom ( jesteśmy w jednej klasie ) przeżywamy/przeżywałyśmy kryzys z powodu nowej szkoły i klasy, która nie jest przyzwyczajona do tego, że jeździmy konno . Chłopacy sobie jakieś żarty z nas robili, że no nie ważne, bo to w większości zboczone . Ale teraz to ustało i ostatnio nawet się pytali czy mamy swoje konie i jak się nazwyają ;D (2011/01/20 21:10)

Hella

Ja swojej koleżance z innej szkoły zrobiłam kiedyś taki żart. Chodzę na korki do nauczycielki która ją uczy w szkole i powiedziałam jej że jeździ konno a ona następnego dnia zapytała ją "A jak tam Debra?" Szkoda że nie widziałam jej miny :D (2011/01/21 16:02)

użytkownik15664

U do tej pory , nie którzy sobie z tego żartują , ale staram się tym nie przejmować .I jak u dziewczyn wyżej , często to są zboczone uwagi chłopaków ^^U mnie w klasie dziewczyny się do tego przyzwyczaiły i nawet czasami mnie zapytają , jak tam ci idzie jazda itp .  (2011/01/22 10:57)

Olleczka

Takk..Ja szczególnie mam taką kolezanke. Zawsze mi powtarza, ze konie smierdzą, a jej tata ma sam 2 koniki ;ooo A mój kolega.- jak to kolega,...Dużo osób jak uslyszy, ze jezdze konno to od razu juz otwierja buzie...Ale osttaniio szlam z orzyjacielem i powiedzialam, ze jade na konie i sie zaczął smiac...Wystraczylo jedno moje spojrzenie ;p i juz byk spokój...Ale tak to nie zwracam na to uwagi - moze wyrosną.. (2011/01/22 11:30)

inniejsza

u mnie akurat nie ma jakiś zboczonych tekstów w rodzinie czasami niewinne żarty z których i ja się śmieję.
jedyne co mnie denerwuje to to, że w moim środowisku nikt nie traktuje jazdy konnej jak sportu, wszyscy mówią jakie to łatwe wsiąść na konia i pojechać, nie zdają sobie sprawy ile trzeba włożyć w to pracy i wysiłku... (2011/01/22 18:47)

Karolla

Większość ludzi gardzi umiejętnościami jeźdźców, z tego powodu, że niewiele osób jeździ konno i również ten sport jest mało popularny...
Po prostu to co jest w gazetach, telewizji i reklamach jest najważniejsze, a wszystko inne to śmieci....
Jak się o czymś nie mówi, to nie jest warte zachodu... na takich zasadach działa nasze super społeczeństwo...
ale ja to mam gdzieś;D
i mam nadzieję, że wy też;) (2011/01/22 19:21)

Karolla

* Wy!!!
zapomniałam się;p (2011/01/22 19:22)

AdaRadkiewicz3

Do mnie też takie rzeczy gadali do pory aż dostali glanem ;) Natychmiast ucichło :D (2011/01/23 09:35)

AdaRadkiewicz3

z tyrać trzeba porządnie i będzie spokój ;D (2011/01/23 09:36)

Gorąca piątka