Jazda konna, a uwagi młodzieży...

/ 82 odpowiedzi
Hrenna

U mnie to tak zależy...
Z klasy, to tak sobie czasami żartują ale w pozytywny sposób, żaden chamski, czy zboczony, a jak juz sobie pozartuja to raz na milion lat jak im się przypomni :)
Niestety chodzę też na orkiestrę, gdzie niektórzy chłopacy z technikum co prawie po 19 lat mają nabijają się -.-, ale mnei to denerwuje -.-, ale jakoś sobie radzę ;p
A ze strony rodzin, to bardziej jedna ciocia, że nogi krzywe bd miała i takie tam, i czasami jeszcze się pytają, czy ja jeszcze jeżdżę itd... (2012/04/03 22:14)

SlodkaCzekoladka

Ja nie mogę zrozumieć jak można komuś odradzać powiedzenia innym, że jeździ się konno, bo będą się nabijać. Nie wszędzie i nie wszyscy ludzie są tacy chamscy. W mojej klasie(i szkole ogólnie) nikt nie śmieje się z osób, które uprawiają ten sport. Zapewne zależy to od poziomu intelektualnego człowieka, a takie uwagi to najczęściej w podstawówce chyba się zdarzają. Chyba, że do gim przychodzą tak bardzo niedojrzali ludzie, bo u mnie to raczej większość już dorosła. Ja jestem w trzeciej klasie, ale w pierwszej też nie miałam z tym żadnego problemu. Uważam więc, że jeżeli jazda konna jest naprawdę pasją i częścią życia, to żadne teksty złośliwych niedorozwojów nie przeszkodzą w tym, a już na pewno nie sprawią, że będę wstydziła się tego, co tak naprawdę kocham. Jak to kiedyś powiedział bardzo mądry człowiek: "Mądrzy ludzie wszystko zauważają, głupi wszystko komentują". Więc takie odzywki to jest po prostu kwestia ich kultury osobistej i wychowania i świadczy o tym, że po prostu nie są na tyle dorośli, by to zrozumieć i uszanować. (2012/04/05 12:27)

M-koniara-29

SłodkaCzekoladka racja :)

Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym raz na zawsze urwać jazdę konną i w ogóle tą więź z końmi. To po prostu nie jest na moją wyobraźnię :) A jak do tych bawołów nie dociera, że tak jest, to mają problem i tyle :) (2012/04/21 15:11)

Niki2004

Ja mam to szczęście, że się ze mnie nie nabijają, wręcz przeciwnie nawet nie którzy są zafascynowani tym sportem i regularnie odbywają ze mną wycieczki do stajni na moje jazdy. Doprowadziłam nawet do tego, że jedna koleżanka zaczęła jeździć, a dwóch kolegów (!) chciało się zapisać. Jeżeli chodzi o nauczycieli to trochę się pytają, ale mój wychowawca to już przesada! Zawsze muszę dostać jakieś zdanie do przetłumaczenia z koniem itp. Rodzina też nie ma problemów z moim sportem, nawet mi kibicują :)  (2015/03/17 19:00)

jedrzej-michale

Jak się ma niewiele latek, gdzie twój wiek kończy się na "-ście" to jest to chyba normalne, choć głupie. Takie osoby nic ze sobą nie reprezentują, brak jakiegolwiek taktu, wychowania, kultury. najlepiej omijać takie osoby dużym łukiem. Oczywiście, że mogą sobie żartować, ale takie żarty to tylko objaw ich niedorozwinięcia emocjonalnego :)Samo słowo "ujeżdzanie" budzi kontrowersje wśród młodzieży, ale czym się tu dziwić, skoro obraz "seksualny" został spaczony do takiego stopnia, że słowo "koń" kojarzy się tylko z jednym. Według mnie nie warto się tym przejmować, albo zripostować:)Jeśli ktoś mówi "jak też mam konia"To możesz odpowiedzieć "Jak tak na Ciebie patrzę, to raczej nie masz się czym chwalić, z takim kucem to wstyd wyjść na miasto"Albo coś typu "Ujeżdzać to ty możesz ewentualnie swoją rękę, a jedyna rozrywka to w twoim wypadku zmiana ręki"Głupotę należy tępić. 
Pozdrawiam! (2015/05/18 14:59)

Ulungu

Dzisiaj pogadanka obrazkowa, na pokrzepienie ofiar infantylnego dowcipu ;)
Nie no, wszystko zależy od sytuacji. Jak niewiasta nagle wyrwie sie z tekstem "bo ja mam konia" to nic dziwnego ze ktoś odpowie żartem, informujac że też jest w posiadaniu "konia".
Niestety chamskie odzywki związane z tematem nie są zarezerwowane tylko dla latek nastu, cała masa dorosłych facetów potrafi zachowywać się jak chamy spod budki z piwem. Tylko że cham zawsze znajdzie okazję by pokazać swoje chamstwo, w miarę ukształtowany człowiek po prostu to oleje. Dużo gorzej znoszą to młode dziewczęta, które czerwienią się jeśli kolega podejdzie za blisko.
Jak taki zaczyna głupią gadkę o koniach i ujeżdżaniu, facepalm i iść w swoją stronę to może mu zatrybi że zrobił z siebie pajaca. (2015/05/18 23:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Kusy

W czasach gdy fantasy jest takie popularne jazda konno może być postrzegana jako coś cool. Coś czego można zazdrościć. (2017/10/24 14:11)

Gorąca piątka