Jazda konna - czy łatwo się nauczyć?

/ 45 odpowiedzi / 3 zdjęć
Czy macie takie wrażenie, że jazda konna wśród innych ludzi jest postrzegana za "łatwy sport". Dlaczego tak jest?
Agatulec13

Ja też tak kiedyś myślałam. Ludzie myślą, że jazda konna wygląda jak jazda w westernach. Kopie się konia, żeby ruszył, a żeby się zatrzymał trzeba ciągnąć za wodze. Tu jednak nie jest tak łatwo! ;p (2011/03/03 16:22)

paulus27

Też mam takie wrażenie, ale nie mam pojęcia dlaczego tak jest:(
Podam przykład mojego brata:
W zeszłym roku miała fobię szkolną i pani psychiatra zaproponowała rodzicom, aby mógł mieć jakiś kontakt ze zwierzętami<pomińmy to,że mam w domu 3 konie, 3 psy, 3 koty i rybki, które są brata>, więc mama powiedziała P. doktor,że jeżdżę konno i może mógłby ze mną. Brat cały happy. Oczywiście mówi,ze to takie proste i nie wiem jak nie można się nauczyć jeździć konno..., ale po pierwszej lekcji na lonży gdzie anglezował w kłusie w domu stwierdził,że odwidziało mu się. Porę dni później przyznała się,że nie jest to takie łatwe.;D (2011/03/03 16:29)

jagienka

Po prostu kto nie spróbuje ten nie wie. (2011/03/03 16:32)

melodia

Powiem że jak nie jeździłam też tak myślałam ale gdy uczyłam się anglezować, jeździć w ćwiczebnym, siodłać, kiełznać, skakać, galopu to zmieniłam zdanie teraz jest prosta bo już to opanowałam.Mój kolega tez tak uważał wzięłam go raz, posadziłam na koniu i na lonży próbował anglezować czy jeździć w ćwiczebnym.Powiedział że to trudne, a wygląda tak łatwo.

I właśnie wkurzają mnie takie opinie, niech spróbują, a później coś mówią! (2011/03/03 16:57)

użytkownik13755

tak . !
ludzie myślą,że jak wsiądą na konia to tylko tyle . !
dopóki nie będą musieli "popracować" na koniku .
;)
nie wiem dlaczego tak się dzieje ;
może dlatego,że widzą drugie żywe stworzenie to myślą,że koń tylko pracuje.
;)
;D (2011/03/03 17:41)

melodia

Może ich mózgi tak pracują xD i myślą że na koniu tak łatwo. (2011/03/03 18:22)

Karolla

a ja to wyraże w prosty sposób xD

(2011/03/03 18:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

melodia

No właśnie Karolla ma rację zdjęcie pokazuje prawdę ale jest straszne xD nie chciałabym tak skończyć xD (2011/03/03 18:46)

nostalgiaa

ja też uważam, że to nie jest takie proste. mam za sobą już pewnie około 100 lekcji. jazd jeszcze więceeej... a i tak na lekcjach robię dużo błędów. zazwyczaj takich niedużych. i zawsze takie same.
dużo osób uważa, że jazda konna to prostu sport. wsiadasz i jedziesz. a tak naprawdę jest inaczej. kiedyś nawet ktoś mi powiedział, że jazda konna jest łatwiejsza od jazdy samochodem, ale ja myślę, że jest inaczej. (2011/03/03 19:45)

użytkownik14579

No właśnie, ludzie sobie myślą, że wsiadasz na konia i on Cie sam wozi. A anglezowanie to nic trudnego, bo co za problem podnosic tyłkek w góre w doł, w góre w dól i tak dalej. A skoki? Galop? Przecież koń to umie i sam nas powiezie, zna dobrze ujedżalnie, wie gdzie ma skręcać i tak dalej.. (2011/03/03 21:26)

patrycja95

często spotykam się z ludźmi, którzy myślą że to takie łatwe, jak wracam z jazdy i jestem zmęczona (często pracuje na "ciężkim" koniu) to oni mówią że jak to możliwe, przecież ja wsiadam i to by było na tyle xD oni chyba jazdę konną wyobrażają sobie jak siedzenie w fotelu z wodzami w ręku i jazda ;d jeśli nigdy nie wsiądą na konia to nie zrozumieją, nie ma takiej opcji.
A co do zmęczenia po jeździe to zawsze jest takie pozytywne jeśli tak to można ująć xd (2011/03/03 21:36)

Italika

większość ludzi uważa jazdę konną za wożenie się na koniu i nic więcej. W 99% ludzie którzy tak sądzą prawdopodobnie nigdy nie siedzieli na koniu ... (2011/03/04 15:03)

patrycja95

a może właśnie siedzieli i to ich upewniło w tym że jazda konna jest "łatwa" pewnie każdy z was pamięta pierwsze kontakty z końmi, które nie zapowiadały jeszcze nauki, po prostu sadzali nas na konia i oprowadzali kilka kółek i to raczej praca nie była także może tu o to chodzi ;p (2011/03/04 15:14)

Paula008

Jazda konna nie jest łatwa.. Inni uważają że wsiadziesz na konia i mu powiesz co ma zrobić .. jednak tak nie jest!! Należy zrozumieć konia,a wtedy koń zrozumie ciebie ;*Trzeba podchodzić do tego z wielką cierpliwością.. ;* (2011/03/04 17:14)

załóż konto zaloguj się

jagienka

i można sobie odpowiedzieć na pytanie. ;] (2011/03/04 20:03)

załóż konto zaloguj się

użytkownik13426

Ci co nie siedzieli na koniu, tzn. nie uczyli się jazdy konnej, nigdy nie pojmą tego czym jest jeździectwo i co w tym jest trudnego.
Ale znam taki ciężki przypadek - chłopak był raz w życiu na obozie jeździeckim i niby jeździł tam samodzielnie, a uparcie twierdzi, że to żadna logika jeździć konno, żadna praca, nic wielkiego. Zawsze lubi powtarzać "Po prostu wsiadasz na konia, ciągniesz wodze i jedziesz" :O Normalnie nie mogę znieść tej gadki, następnym razem już mu przygadam, że przestanie tak myśleć o tym sporcie. Ja nie wiem co on robił na tym obozie, że po dwóch tygodniach twierdzi, że to nic trudnego????? (2011/03/05 19:16)

użytkownik13322

Też mnie to denerwuje. Chłopaki z mojej klasy mówią, że co ja filozofia wsiąść na konia i jechać. Jedna koleżanka też tak mówiła, aż w końcu wzięłam ją na konie i przyznała mi rację, że to wcale nie takie łatwe. Przestała od razu jeździć, bo stwierdziła, że nie daje rady. Tak samo jakby wziąć chłopaków z mojej klasy i posadzić na konia, to nie wiedzieliby co robić... (2011/03/05 19:52)

użytkownik13322

Też mnie to denerwuje. Chłopaki z mojej klasy mówią, że co za filozofia wsiąść na konia i jechać. Jedna koleżanka też tak mówiła, aż w końcu wzięłam ją na konie i przyznała mi rację, że to wcale nie takie łatwe. Przestała od razu jeździć, bo stwierdziła, że nie daje rady. Tak samo jakby wziąć chłopaków z mojej klasy i posadzić na konia, to nie wiedzieliby co robić...
(2011/03/05 19:52)

Karolla

Ten wątek powinien się nazywać: Demotywatory na każdą okazję xD

(2011/03/06 00:09)

jagienka

w sumie można taki założyć. karolla mogę? co z prawami autorskimi?? ;] (2011/03/06 15:48)

Karolla

Tak, masz pozwolenie xD

(2011/03/06 20:55)

mikusia1456

wedlug mnie nie jest to latwe ani trudne. gdy jeszcze nie jezdzilam konno wydawalo mi się ze wsiade i wszystko umiem. ale tak nie jest . w jezdzie konnej sa wypadki na co musisz się przygotowac.to znaczy tak za baaardzo tom sie na wypadkach nie znam raz tylko zdarzylo mi sie spasc w galopie przez przeszkode. a tamte tymi zdjeciami cie zastraszaja zaufaj mi jesli do piero co jazdy konnej sie uczysz. (2011/03/07 15:06)

jagienka

Widzę, że wątek się rozkręca. ;];] dobrze. (2011/03/07 15:45)

Roxi

Tak, czasami, jak nam coś się nie uda, koń nie będzie się słuchał, nie ruszy do galopu itp. to laik  to oglądający powie, że było mocniej ścisnąć łydki, pokierować tym koniem, to proste... Wcale nie! To tylko wygląda na proste, że my np. robimy to i to, a koń już robi to co chcemy . Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że koń to zwierzę, jak każde inne, więc nie będzie chodził jak nowiutki samochód, czyli tak jak chcemy.
Jazda konna to trudny i męczący sport, jest dla tych, którzy naprawdę chcą to robić! Osoba nie znająca się na tym powie, że to proste itd. Obejrzy jeden film i już z niej znawca!
Takich przypadków jest mnóstwo.;)
*Trochę się rozpisałam, ale chociaż powiedziałam, to co myślę.:) (2011/06/17 15:31)

kasiulek9004

Też mam takie koleżanki ,które dziwnie na mnie patrzą jak wracam z jazdy taka zmęczona i mnei tak nogi zawsze bolą choć teraz już coraz mniej i czasami plecy a one zdziwione na mnie patrzą,że przecież tylko na koniu siedzę jak jedną zabrałam na jazdę i zaczęłam anglezować to zmieniła zdanie. Ja marzę o tym żeby nauczyć się galopować ale jest mi ciężko opanować tak bardzoo dobrze kłus , raz mi się końc spłoszył i spadłam ale nie poddam się: ) (2011/06/17 17:50)

Gorąca piątka