Jazda konna - czy łatwo się nauczyć?

/ 45 odpowiedzi / 3 zdjęć
laura65

u mnie moje koleżanki mowią, że to jest proste i że nie widzą w tym nic interesujacego i często gdy chcą żebym szła z nimi na dwor a ja jadę na konie robią "kwaśne" miny typu - znów na konie, po co jej to - itp. (2011/06/20 19:21)

gusiaa12

niektórych ciągnie bardziej, niektórych nie. ja akurat spędzam dużo czasu w stajni i znajomi często narzekają, że jak jest jakiś fajny wypad czy coś to jade do stajni a nie ide z nimi ;d od sześciu lat strasznie sie przywiązałam do tego. :)  a co do nauki - jeździc konno uczymy się cały czas. też sądze, że ten sport jest postrzegany przez ludzi za łatwy, ale jednak jak sie nie spróbuje to sie nie wie : )

pozdrawiam. ; )

(2011/06/20 19:58)

Emilia1998

Zgadzam się z gusiaaa12 (2011/06/20 21:00)

Karolla

Im mniej jeździsz konno, tym mniej umiesz, a praktyka czyni mistrza.
chyba jasne ;-) 

(2011/06/20 21:31)

gusiaa12

Im mniej jeździsz konno, tym mniej umiesz, a praktyka czyni mistrza.
chyba jasne ;-) 

gdybym mogła kliknęłabym 'lubie to!' :D (2011/06/20 21:37)

Olka96

A jeszcze inni ci bardziej prymitywni śmieją się z tego i uważają konie za brudne muły, które nadają się tylko do orania pola, kuligu albo ciągnięcia jakiegoś wozu...

Moim zdaniem jazda konna to nie tylko wyzwanie fizyczne ale też jakby rozmowa z koniem, próba dogadania się z nim, nakłonienia go aby zrozumiał co chcemy mu przekazać bez użycia przemocy, bo siłą z koniem się nie wygra! Możemy go jedynie brutalnie złamać psychicznie i fizycznie ale wtedy to już nie będzie jazda konna tylko znęcanie się nad tym szlachetnym zwierzęciem. (2011/06/21 21:42)

Julia Koniara

Pewnie twoje koleżanki nigdy nie jeździły konno - i dlatego uważają, że to banalne. Zaproś je kiedyś na jazdę konną - niech spróbują!

A zresztą to normalne, że ci, którzy nigdy czegoś nie robili mówią z góry, że to proste, łatwiutkie i w ogóle. A tak naprawdę nic o tym nie wiedzą.

Jazda konna nie jest łatwa. Żeby dojść do pełnej harmonii z koniem trzeba poświęcić wiele czasu, trudu i nauki. Ale to się opłaca - i to bardzo! Jazda konna daje satysfakcję i przyjemność, która jest jeszcze większa, gdy koń chce z tobą współpracować! :)

U nas w klasie też kilka osób mówi, że umieją jeździć (bo raz w życiu byli oprowadzani na kucach na jakimś festynie...), ale po co mamy się takimi przejmować? Nie rozumieją naszej pasji, więc lepiej nie zaprzątać sobie nimi głowy. :)

(2011/06/22 09:10)

Koniara-Isia

Moja koleżenka jak mówię o koniach to najpierw słucha, a potem mówi,że konie śmierdzą i że to nudne. Olewam ją. Każdy kto jeździ konno wie ,że to nie jest łatwe ,ale za to wciągające.Ten kto nie jeździ, nie wie o tym nic,więc nie należy go słuchać. Proste;)  (2011/06/22 13:36)

Koniara-Isia

Moim zdaniem jazda konna to nie tylko wyzwanie fizyczne ale też jakby rozmowa z koniem, próba dogadania się z nim, nakłonienia go aby zrozumiał co chcemy mu przekazać bez użycia przemocy, bo siłą z koniem się nie wygra! Możemy go jedynie brutalnie złamać psychicznie i fizycznie ale wtedy to już nie będzie jazda konna tylko znęcanie się nad tym szlachetnym zwierzęciem.

OOO tak!!!! To powinni rozumieć wszyscy,szkoda ,że jeszcze tak nie jest. ;( Jednym słowem ardzo mąre zdanie które jeźdzcy powinni traktować jak motto życia. (2011/06/22 13:39)

martus

ludzie ,ktorzy tylko ogladaja jazdy ,albo skoki czy cos to powiedza,ze to balnalne ,bo co to jest usiasc w siodle i sie troche potelepac czy przeskoczyc ,jakas mala przeszkode .tak naprawde,nie wiedza ,ajk to jest dopoki nie wsiada i te ich zbedne komentarze ,ze to łatwe powinny sie nie ujawniac ,bo to wcale nie jest takie proste.konie to tylko zwierzeta ,ktore czasami tez maja swoje humory i trzeba nad nimi wtedy wiecej pracowac ;))
jak przychodze zmeczona z koni to tata sie pyta "a co ty taka zmeczona jestes?przeciez tylko siedzisz w siodle"a to wlasnie nie jest jakies tam siedzenie ,tylko ogromny wysiłek ;D

sorki ,ze sie tak rozpisałam ;PP (2011/06/23 04:11)

horselover

Mnie wkurza szczególnie mój kolega, który mówi, że jazda konna to tylko "wożenie dupy"...
Mam go ochotę czasem rozszarpać..! Ja mu na spokojnie, że to jest trudny sport, wymaga dyscypliny, stanowczości, poświęceń a on "e tam, to jest łatwe".
Chyba niedługo zaproponuję mu jazdę na jak najbardziej wybijającym koniu i będę mu kazała ćwiczebnym jeździć! Albo powiem mu żeby skakał (z galopu) ciekawe czy powie, że to takie łatwe. :/ Denerwują mnie tacy ludzie. Ani razu na koniu nie siedzieli, ale komentować to muszą.. :/ (2011/06/24 20:54)

AdaRadkiewicz3

Jeśli chce się naprawdę jeździć i uczyć (a uczymy się całe życie) i naprawdę to kocha to na pewno jest łatwy:) (2011/06/25 00:32)

użytkownik16321

Ja ma tak samo jak 'horselover'. Połowa moich znajomych ciągle i w kółko gadają " A co to za filozofia wsiąść na konia i pojechać", "Omg, po co ty co tydzień na te głupie konie jeździsz?!" albo "Weź, jazda konna to żaden sport, tylko siedzisz na tym koniu a on musi biec i się męczyć". Jak to słyszę to mam po prostu ochote zabić taką osobe gołymi rękami. Ja im mowie " A choć zabiorę Cię raz na konie i zobaczysz jak to jest" i wtedy mówią że "Nie mam zamiaru męczyć tego konia". Tacy ludzie mnie najbardziej denerwują. Nawet na koniu nigdy nie siedzeli i wszystko komentują jak by się na wszystkim znali :/  (2012/03/10 09:46)

Martyna993

Jazda konna z boku wydaje się łatwa , jednak gdy już się siedzi na koniu wcale nie jest to takie proste . ; ) (2012/03/10 10:18)

Nanna

Szczerze? z ziemi jest wszystko łatwe znam osoby ,które stoją na ziemi patrzą i "Ojeju ja bym to umiała co to takiego zagalopować walnąć łydką i już,ojej jak ją wyrzuca niech usiądzie tak jak na krześle i już co to takiego trudnego ,pięta w dół i palce do konia ale mi trudność" dla zaawansowanych faktycznie prościzna dla początkujących -nie.Osoby ,które nie siedziały na koniu nie powinny wtykać zbędnych komentarzy to tak samo jak gadanie o kosmetykach jak się ktoś nie maluje :P ja sądzę ,że trzeba dużo,dużo godzin poświęcić na równowagą,dosiadem ,'latającymi" rękami i wgl. zależy jak kto jeździ.To nie jest prosty sport trzeba rozumieć konia ,być delikatnym ,a zarazem stranowczym nie chodzi o to żeby szarpać w psyku wędzidłem tylko delikatne impulsy więcej pracować dosiadem .Wiadomo dochodzą trudniejsze rzeczy jak skoki i tu właśnie wszyscy z ziemi mówią,że to proste bo  koń sam skacze także można spróbować ,a czy to dla nas trudne należy ocenić samemu -takie jest moje zdanie ;) (2012/03/11 13:00)

Aduskon

Nie czytałam już innych wypowiedzi bo za dużo tego, po prostu odpowiem na pytanie ;D Ludzie myślą że to jest łatwe, bo " tylko się siedzi" i raz na jakiś czas tyłek podnosi i dopóki nie wsadzi się takiej osoby na konia to nie zrozumie. Jest też dużo osób które jeżdżą rekreacyjnie i głównie na zawodach komentują ( osoby na naprawdę wysokim poziomie), jak one to by lepiej skoczyły... dopóki nie zaczęłam trenować też niestety się do tych dziewczynek zaliczałam do czego się z bólem przyznaję ( nie mówiłam że jeżdżę lepiej, ale byłam pewna że P, czy N klasa to nic takiego itp.). A teraz widzę jak ciężko niektórzy pracują i jak jeżdżą na naprawdę trudnych koniach, jadą na nich klasę N czy C i słyszę z boku takie laski to mnie krew po prostu zalewa, bo że wiem że sama dałabym teraz wiele żeby jeździć tak jak niektóre osoby które jeszcze nie tak dawno w taki sposób komentowałam. No cóż byłam młoda i głupia... xD Wciąż jestem, ale w mniejszym stopniu ( przynajmniej mam taką nadzieję) xd (2012/03/13 21:57)

Shaverielle

Tak. I to nawet nie mam takiego wrażenia, ale jestem pewna, że ludzie myślą, że to jest łatwe (tylko Ci, którzy tego nie próbowali). :)
Sądzę, że tacy ludzie znają jazdę tylko z telewizji z relacji z jakiś zawodów i nigdy nie widzieli tego na żywo. Oglądając takie zawody myślą sobie, że to nie może być trudne no bo przecież zawodnicy sobie świetnie radzą z koniem. Wielu osobom wydaje się, że o konia wystarczy powiedzieć "wio" żeby ruszył "prr" żeby się zatrzymał i ciągnąć za wodze żeby skręcił. A to niestety nie jest takie proste. Dość sporo z moich znajomych mówi, że "co to jest wsiąść na konia i jechać, bardzo proste" , a kiedy się ich pytam dlaczego tak sądzą nie umieją tego wyjaśnić. Po prostu nie mają o tym pojęcia i tyle :) (2012/03/24 09:58)

tala1992

Łatwy bo ludzie którzy oglądają innych jak jeżdżą czy w TV nie zdają sobie sprawy ile wysiłku ile potu i wytrwałości oraz odwagi trzeba włożyć by dobrze nauczyć się jeździć (2012/05/20 23:08)

Czapraczek

Jazda konna nie jest łatwa, jest piekielnie trudna. A od takich koleżanek radzę się odseparować. (2012/05/21 16:48)

buba

Może jest uważana za łatwy sport, ale jak przychodzi co do czego to się okazuje za trudne!;< (2012/05/21 20:55)

Gorąca piątka