Jazda konna Poznań i okolice

/ 16 odpowiedzi
Witam, Czy ktoś się orientuje gdzie można tanio i przyzwoicie pojeździć konno w Poznaniu i okolicach? Moje wymogi to przede wszystkim dobry, fachowy instruktor (z uprawnieniami PZJ) oraz zadbane i szczęśliwe konie (z możliwością jazdy na kucach). Chciałabym, żeby cena za godzinę rekreacji w grupie kosztowała nie więcej niż 35-40zł, ale też żeby była możliwość podejmowania treningów sportowych. Najlepszy byłby ośrodek o profilu ujeżdżeniowym (oraz żeby treningi nie sięgały więcej niż 50-60zł). Najlepiej gdyby taka stajnia nie była położona w promieniu 15-17 km od osiedla Bohaterów II Wojny Światowej oraz gdyby znajdowała się od strony Środy Wlkp. Oraz moje drugie pytanie: Jakie są Wasze opinie o KJ Pony Poznań? Pozdrawiam i z góry dziękuję.PS. Od razu odpadają takie stajnie jak Gruszczyn, Puszczykowo czy Biały Jednorożec (gdyż są za daleko).
buba

O pony Poznań nic dobrego nie słyszałam!Sama nie korzystałam z ich usług, ale moi znajomi tak i nie byli zadowoleni.
Ja też jestem z Poznania, jeżdżę w fantastycznym miejscu, CWJ Hipodrom Wola. Trenuje pod okiem wyrozumiałych, dobrych, miłych itp.instruktorów Pani Natalii Knypińskiej  oraz Pana Bartosza Humpicha.Wiadomo nie jest to jeszcze poziom światowy, ale na pewno fachowe szkolenie. KONIE idealnie wyszkolone, najlepsze na jakich jeździłam. Czuje się tam bezpiecznie.Moi trenerzy to czynni zawodnicy zarówno w skokach, ujeżdżeniu jak i WKKW(konie również uczestniczą w zmaganiach) . Jest możliwość jazdy w hali,  czworooku i na zewnątrz.
Koszt zwykłego treningu wynosi 50 zł
Jazda sportowa,bez obijania.W miarę możliwości oczywiście, ale nie bawimy się tam tylko ćwiczymy.Wiem, że nie przyjmują każdego, jest ograniczona liczba osób.Dostała się bez problemu więc ty też, nie powinnaś go mieć;)
Życzę powodzenia(sama wiem jak to jest)!!!
W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą:) (2013/01/12 19:33)

TheShenille12

O, bardzo dziękuję za wyczerpującą i przydatną odpowiedź ;)Poszukam informacji o tym ośrodku i może wybiorę się na żywo :)Jeszcze raz dziękuję! (2013/01/12 19:35)

nancy

Wymagania masz dość wygórowane. Rozpatrywałam stajnie w Poznaniu i okolicach, więc widząc tytuł tego wątku myślałam, że Ci pomogę. Niestety nie potrafię.

Chciałam jeszcze uprzejmie wtrącić, że istnieją już pytania na temat stajni w Poznaniu oraz KJ Pony Poznań. Oczywiście proszę nie odbierać mojej uwagi jako atak - zawarte w innych wątkach informacje mogą ułatwić wybór. Zachęcam więc do zapoznania się z nimi, a poniżej podaję kilka adresów.http://forum.galopuje.pl/f,stajnia-pony-strzeszyn,31254,0.htmlhttp://forum.galopuje.pl/f,stajnie-w-poznaniu,90346,0.htmlhttp://forum.galopuje.pl/f,szkola-jezdziecka-poznan,60394,0.htmlhttp://forum.galopuje.pl/f,poznan,52649,0.html (2013/01/12 19:40)

buba

Nie ma za co, mi też zależy by dobre stajnie się rozwijały, a ludzie poznali "prawdziwe" jeździectwo.
Trenerzy których Ci poleciłam działają na Woli prywatnie!To link na stronę internetową: http://humpich.pl/
Pozdrawiam:D (2013/01/13 17:06)

GabaKoniara10

Podobno wolę chcą zamknąć, ale nie ważne. KJ pony podobno jest przyzwoite zresztą sama kiedyś spytałam o to samo, więc radzę zaglądnąć sprawdzić wszystkie odpowiedzi. (2013/01/13 17:13)

Mine Liv

Może KJ Atrium Swarzędz? Sama tam jeżdżę i jestem bardzo zadowolona. Konie są świetne, zawsze dobrze dobrane indywidualnie do jeźdźca. Instruktorzy bardzo fajni, wkładają dużo serca w szkolenie nas i dbają o nasze bezpieczeństwo. A sama atmosfera w stadninie bardzo sympatyczna. 15 km od Poznania, bardzo prosty dojazd. Jazda za godzinę to koszt 35zł, jednak za trening nie orientuje się. Posiadamy halę, co może na początku trochę dziwić ale na środku hali są słupy, ale to nie przeszkadza w jeździe.
Oto strona KJ Atrium http://atrium-konie.pl/. Pozdrawiam :) (2013/01/13 20:00)

buba

Woli nie zamykają. Zbyt wiele ludzi nie wyraża na to zgody, więc nie masz się o co martwić.Do niczego podobnego nie dojdzie:) (2013/01/14 16:00)

Chryzantema

Siema!Wiesz jestem z Poznania, dobre treningi są w stajni pod Grillem na Kotowie, aczkolwiek bez możliwości jazdy na kucach. Stajnia która spełnia wszystkie Twoje wymogi to jest Stajnia Rogacki w Wirach. Jest tam profesjonalny instruktor, przygotowanie na odznakę itp. Treningii skokowe jak i ujeżdżeniowe, a no i kuc sportowy ;) Duży plus to jest też hala, ale oczywiście jazdy odbywają się też na padokach jeżeli tylko pogoda na to pozwala. A cena myślę że przyzwoita 30 zł. Na jazdę nie wchodzi więcej niż 3 osoby. ;) (2013/02/06 21:17)

Chryzantema

Siema!Wiesz jestem z Poznania, dobre treningi są w stajni pod Grillem na Kotowie, aczkolwiek bez możliwości jazdy na kucach. Stajnia która spełnia wszystkie Twoje wymogi to jest Stajnia Rogacki w Wirach. Jest tam profesjonalny instruktor, przygotowanie na odznakę itp. Treningii skokowe jak i ujeżdżeniowe, a no i kuc sportowy ;) Duży plus to jest też hala, ale oczywiście jazdy odbywają się też na padokach jeżeli tylko pogoda na to pozwala. A cena myślę że przyzwoita 30 zł. Na jazdę nie wchodzi więcej niż 3 osoby. ;) (2013/02/06 21:17)

doma27

Ja również poszukuję stajni w okolicach Poznania, ale szczerze nie polecam Atrium w Swarzędzu ;) (2013/02/07 19:53)

Hickstead

doma27 można wiedzieć dlaczego nie polecasz Atrium? Chętnie poznam twoją opinie, bo zastanawiam się nad jazdą w tym klubie :) (2013/04/08 19:28)

Mine Liv

Atrium jest fajnym klubem. Ja jestem bardzo zadowolona z instruktorki Pani Magdaleny Walczak, która naprawdę świetnie uczy (tak w sumie to najlepsza instruktorka w Atrium). Ale ja też chcę posłuchać dlaczego doma27 nie poleca Atrium (oczywiście szanuję zdania innych pod warunkiem, że nie jest to wrogość Atrium Swarzędz- Podkowa Gruszczyn i bez sensowne obrażanie ludzi oraz koni co już się wiele razy zdarzało). Hickstead ja zapraszam do Atrium do Pani Magdy ;)

(2013/04/09 15:22)

marta-pempera

Moja osobista opinia o K.J. Pony Poznań jest taka, że to świetny klub jeździecki jest nowy instruktor uczy po prostu świetnie. Konie są spokojne, a atmosfera bardzo przyjemna. Serdecznie polecam :)
(2013/04/11 23:08)

undiscoveredmind

ja osobiście polecam klub jeździecki abakus w kaczynie pod pobiedziskami. Dojazd jest pociagiem na "pobiedziska letnisko" a stamtąd to 2 km pieszo.
Konie są ułożone, zadbane, nie przemęczone. Instruktorka jest cierpliwa. Panuje domowa, przyjemna atmosfera. Wokół jest mnóstwo lasów i jezior, mają do dyspozycji halę (dużą, murowaną).
Naprawdę fajne miejsce!!
nr tel do instruktorki:793 041 024 (2013/04/17 09:50)

IDMAR

polecam stajnię IDMAR (w krajkowie)bardzo dobra trenerka dużo umie przekazać jazdy są po 40 zł ale cena siebie warta :)konie są przyjazne niektóre typowo rekreacyjne a niektóre dobrze chodzą ujeżdżenie i skoki :)
jeżeli chcesz wiedzieć wiecej bądź chcesz numer do trenerki pisz na priv 
STAJNIA IDMAR MA STRONĘ ALE TYLKO KLUBU SPORTOWEGO NIE MA TAM WZMIANKI O "SZKÓŁCE" (2013/07/21 20:16)

Olaaa90

Jeśli szukacie trenera i chcecie porównać oferty, to polecam zajrzeć do tej wyszukiwarki trenerów i instruktorów: https://lepszytrener.pl/jazda-konna/poznan
Co ciekawe, można sprawdzić także kluby i obiekty sportowe i od razu rozpocząć współpracę :) (2017/11/07 09:27)

Gorąca piątka