Jazda po plaży

/ 2 odpowiedzi

Brzmi super! Zaproponowano mi 5-6 godzinny wyjazd na plażę (oczywiście na koniu). Koleżanka raz już była na takiej wycieczce - mówiła ze było strasznie fajnie, ale jechali po wodzie i konie się stresowały, a galop to masakra. Bardzo chcę jechać, ale po takim opisie... Nie wiem czy słuchać jej i zrezygnować, czy tez zaryzykować- może byłoby fajnie?

Jeśli ktoś z was jeździł po plaży, proszę o opinie!

Hrenna

Rozumiem, że umiejętności masz odpowiednie ? :)No troszkę trudna decyzja, ponieważ trwa ten wyjazd 5-6 godzin, gdyby trwał tak załóżmy 2 h no 3 max, to wydaje mi się, że na pewno warto by było zaryzykować (no chyba, że z 1-2h zajmuje dojazd na plażę to co innego). Warto też spróbować czegoś nowego, jeżeli Ci się nie spodoba, no to juz więcej na coś takiego nie pojedziesz. Osobiście bym pojechała, zawsze to jakieś nowe przygody i wrażenia :) (2014/06/13 08:40)

SrokatyArab

Jazda po plaży na pewno należy do przyjemnych, i gwarantuje nie zapomniane wspomnienia, trzeba być jednak przygotowanym na to, że konie często zachowują się inaczej niż w zwykłym terenie. Otwarta przestrzeń, wiejący wiatr, ludzie, kolorowe parawany, czy parasole przeważnie sprawiają, że konie są dużo bardziej pobudzone i częściej się płoszą. Niektóre też boją się większych fal. Po prostu trzeba uważać i stosować się do wskazówek instruktora np. nie wyprzedzać, nie najeżdżać na ogon itp. No i na 5/6 godzin też trzeba mieć dobrą kondycję, bo bez przygotowania się zajeździsz. (2014/06/13 14:47)