Jazda Westernowa

/ 3 odpowiedzi

Jeżdżę klasycznie i potrafię skakać. Jednak od pewnego czasu zamierzam spróbować jazdy westernowej. Mam w związku z tym 2 pytania:

1. Czy są jakieś kursy jazdy westernowej, obozy westernowe i ośrodki jeździeckie w stylu west w województwie dolnośląskim, opolskim lub małopolskim? Zależy mi głównie na jazdach na padoku, gdzie dobrze poznam jazdę westernową, a nie wyjazdach w teren. :)

2. Polecacie jakieś książki, strony internetowe itp., skąd mogłabym się dowiedzieć coś o westernie? - jak jeździć, jak nauczyć różnych westernowych manewrów itp. :)

 

Pozdrawiam, ZawszeInna

jazda-konna


Oczywiście że są ośrodki jeździeckie a także obozy jeździeckie. Najwięcej jest w okolicach Wrocławia. Jednak mimo wszystko polecam ośrodek jeździecki Furioso WRC w Starych Żukowicach, tam możesz się wiele nauczyć, jeżdżąc tak jak mówiłaś na maneżu, ewentualnie hali (jeśli jest brzydko) i do tego na koniach rasy AQH.
Jeśli chodzi o strony to polecam plwir.pl (strona Polskiej Ligi Western i Rodego) chociaż kiedyś była bogatsza w informacje teraz nieco zbiedniała ta strona, ale polecam także wwr.com.pl
Jednak jeśli faktycznie chcesz posiąść sporą wiedzę to raczej polecam zagraniczne portale internetowe.

Pozdrawiam. (2013/08/21 16:34)

Ranissimo


Najbardziej polecam Ci zdobywanie wiedzy wprost od Instroktorów wetsernu których znajdziesz na fb albo innych portalach i którzy myśle, wszystko ci spokojnie wytłumaczą. Bardzo polecam udac sie do wrocławia w poszukiwaniu westernu xd albo do Eweliny Zoń, która prowadzi westernowy ośrodek GoldenHorse w Korytach pod Warszawą. (2013/08/25 22:44)

Gorąca piątka