Jazdy na koniach na torze wyścigów konnych służewiec

/ 14 odpowiedzi
Witam ,czy na torze wyścigów konnych na służewcu można jeździć konno albo służyć jako wolontariusz ? Chodzi mi o to żeby rozpężać ,lonżować albo opiekować się końmi wyścigowymi itp. Słyszałem już wile razy że są osoby które tam jeżdzą a pracują np. w biurze .
Maria


Oficjalnie nie można zatrudnić się na Służewcu jako wolontariusz (mam na myśli dni, w których nie ma gonitw, bo jak ma się sprawa z tymi dniami, nie wiem). Wyjścia to złapać kontakt z trenerem, który trzyma swoje konie na Służewcu i zaoferować pomoc albo z prywatną osobą, która trzyma tam swojego konia, nie koniecznie wyścigowego. (2013/02/13 20:05)

Equator


To fajnie może będę mógł jeździć na janowskich arabach (2013/02/13 22:04)

paula04


Trzeba najpierw zatrudnić się czy coś. Następnie, gdy zobaczą, że dobrze się sprawujesz to mogą cię puścić na rozprężarnie, rozgalopowanie itd. przed gonitwą tylko nw czy jest to nadal aktualne, ale był wątek na ten temat. Poszukaj pod nazwą może "Galop po Służewcu" czy coś.

Wątpię by pozwolono Ci jeździć na arabach z Janowa, bo konie tam są przezwyczajone raczej do wyższego standardu i z tego co słyszałam niektóre wogóle nie są zajeżdżone i ujeżdżone. Nw czy to prawda, ale tak słyszałam. Poza tym konie są tam bardzo drogie i wątpię by dawali je komu popadnie. O Pindze możesz pomażyć czy Pianissimie. Dodatkowo możesz spowodować kontuzje, więc to też minus z ich punktu widzenia. Przecież mają tam karuzelę ludzi.

(2013/02/14 17:30)

Maria


Paula, trochę się mylisz, bo http://www.janow.arabians.pl/pl/oferta/jazdy.php. Poza tym uczniowie tamtejszego technikum jeżdżą na arabach ze stadniny, głównie na ogierach. Kiedyś w KP pisał o tym Pan Roman Pankiewicz. (2013/02/14 19:15)

paula04


Maria Możliwe nie zagłębiam się w tym temacie i słyszałam tylko plotki :) (2013/02/14 19:26)

galoopem


Życzę powodzenia na jeździe na arabach w janowie ! Oni nie mają tam czasu na oprowadzanie wycieczek, a co dopiero na przyjmowanie i ogarnianie nowych ludzi. Zatrudnieni są tam naprawdę dobrzy jeźdźcy, którzy jeżdżą po kilka koni dziennie. Ogólnie są to konie hodowlane, więc większość jest nieujeżdżona i większość czasu konie stoją na pastwiskach :) (2013/02/14 20:03)

Equator


Pianissima wogóle nie jest zajeżdzona a tylko kilka koni jest w roczniku naprawdę cennych .Mój znajomy kupił araba z Janowa po treningu wyścigowym za 700 euro !!! Ja osobiście jeździłem na ogierze Album i był dość spokojny jak na ogiera . (2013/02/14 20:25)

Maria


Zrobię off topa, ale pokażę Wam coś ładnego: tadam I od razu pytanie: czy ktoś byłby mi w stanie powiedzieć, czy mężczyzna na filmie to nie czasem rzeczony Pan Roman Pankiewicz? (2013/02/15 17:18)

Equator


Moim zdaniem Pianissima jest ładniejsza od Pingi .Pinga w 2010r. na czempionacie świata nie dostała się nawet do top ten ,w 2011 miała już top ten a w 2012 roku została czempionką świata coś niesamowitego !!! Na pewno nikt się nie spodziewał że zostanie kiedykolwiek czempionką europy i świata . (2013/02/15 20:59)

sroczka


1) Obawiam się, że do objeżdżania koni nie biorą ot tak ludzi z ulicy.
2) Temat: Jazdy na koniach na torze wyścigów konnych służewiec. O czym mowa? O czempionach wśród arabów. (2013/02/15 22:30)

Maria


Moim zdaniem Pianissima jest ładniejsza od Pingi .Pinga w 2010r. na czempionacie świata nie dostała się nawet do top ten ,w 2011 miała już top ten a w 2012 roku została czempionką świata coś niesamowitego !!!


To zależy od gustów i trendów a także standardów wg jakich konie muszą być prezentowane. Z tego co pamiętam Pinga ruszała się znacznie lepiej od Pianissimy, ale wg standardów międzynarodowych do ruchu nie przywiązuje się tak wielkiej wagi.

Zaszła pomyłka, w poprzednim poście chciałam Wam pokazać zupełnie coś innego. I do tego odnosi się moje pytanie. Przepraszam za fatalną pomyłkę, mam nadzieję, że tamtego linku nikt nie uznał za prowokację, gdyż pochodzi z pewnego spornego tematu na tym forum.
(2013/02/16 12:41)

KasiaII


Witam ,czy na torze wyścigów konnych na służewcu można jeździć konno albo służyć jako wolontariusz ? Chodzi mi o to żeby rozpężać ,lonżować albo opiekować się końmi wyścigowymi itp. Słyszałem już wile razy że są osoby które tam jeżdzą a pracują np. w biurze .

Jeśli chce się jeździć i ma się odpowiednie umiejętności jeździeckie to wystarczy bardzo wcześnie rano (ok 6) zgłosić się do trenera, który akurat ma braki w ludziach i wtedy można u niego jeździć. Za jazdę nie otrzymuje się żadnego wynagrodzenia pieniężnego (2013/02/19 10:18)

Gorąca piątka