Jedny złoty medal jaki Polska zdobyła w jeździectwie .

/ 4 odpowiedzi

Jedyny złoty medal jaki Polska zdobyła w jeździectwie . Jan Kowalczyk (koń Artemor ) Moskwa 1980 konkurs skoków indywidualnie http://www.youtube.com/watch?v=Y-cA7Zwx1zo

Przydało by się to się powtórzyć , ale czarno to widzę . Nie mamy spójnego systemu nauczania w zakresie jeździectwa ,w każdej szkółce uczą według innych reguł i często błędnie. W ogóle brakuje planu rozwoju jeździectwa i hodowli koni sportowych .

SrokatyArab

Jak to jedyny medal Polski w jeździectwie? Proponuję trochę poczytać o historii polskiego jeździectwa, czy nawet współczesnych osiągnięciach. Jeździectwo to nie tylko skoki przez przeszkody. Polecam zainteresować się wynikami w innych dyscyplinach powożenia, czy rajdach. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić, nie mówiąc już o wystawach, choć tu akurat do jeździectwa trudno zaliczyć.

Edit: nie zauważyłam, że ten post znalazł się w grupie o igrzyskach olimpijskich i właśnie ich dotyczy. W takim razie zwracam honor. Mimo wszystko mój wpis jest po części aktualny.
(2014/01/05 15:48)

Szary Pielgrzym

Mój wpis dotyczył medali zdobytych na olimpiadzie , złotych. W dalszym ciągu uważam że mamy nikłe szanse na medalowe miejsce na przyszłych igrzyskach olimpijskich w jeździectwie .

(2014/01/07 11:21)

Etrah

"Nie mamy spójnego systemu nauczania w zakresie jeździectwa ,w każdej szkółce uczą według innych reguł i często błędnie"
Zgodzę się z powyższym twierdzeniem. Spotkałam się z instruktorem sportu, dla którego zaganaszowanie sprowadza się jedynie do złamania w potylicy. Co prawda to był jeden jedyny przypadek, jednak to pokazuje, że nie każdy instruktor z papierami zna się na rzeczy.
Co do igrzysk olimpijskich, to myślę że jeszcze kiedyś uda nam się to powtórzyć. Na pewno są w naszym kraju perły, które będą w stanie zastąpić Kowalczyka. (2014/01/11 16:48)

panirek

Nawet jeśli /co daj Boże/ ktoś powtórzy jego sukces na olimpiadzie, nie zastąpi takiej postaci jak Jan Kowalczyk. Polecam jako lekturę jego życiorys i osiągnięcia w sporcie
http://www.horseplanet.pl/jan-kowalczyk-najwiekszy-talent-polskiego-jezdziectwa/
Co prawda to tylko statystyki ,ale warto od tego zacząć ... może zaciekawi. (2016/03/13 16:00)