Kamizelka a "żółw"

/ 5 odpowiedzi
Mam zamiar kupić sobie coś chroniącego kręgosłup. Co jest lepsze? Czytałam opinie i moim zdaniem:
Kamizelki:- Ograniczają ruchy (chociaż widzę, że wiele dopasowuje się do ciała)-Są droższe- Chronią cały tułów (nie tylko kręgosłup, ale też żebra itp.)- Mają wysokie atesty bezpieczeństwaŻółwie:- Chronią jedynie kręgosłup- Nie wyglądają zbyt atrakcyjnie (Wiem, że wygląd to nie wszystko, ale nie chronią też jak kamizelki)- nie krępują ruchów- Są dość tanie
Macie kamizelki albo żółwie? Co polecacie?
mojekoniki

Trudny wybór, ale bezpieczeństwo przede wszystkim, a czy taka kamizelka/żół są ci teraz bardzo potrzebne? zastanów się (2014/06/15 08:08)

megi2

kamizelka  :) (2014/06/17 13:13)

Ellie

Też planuję kupić, kamizelkę. Z fouganzy są dobre, nie krępują ruchów, nie wiem czy dobrze chronią ale skoro po to są no to.. Mam takie w stajni i używamy na każdej lekcji (nie tylko do skoków, bo jest ich dużo) i one są dosyć tanie więc polecam. Nie wiem tylko czy są dla wszystkich rozmiarów czy tylko dla dzieci. (2014/06/18 13:21)

Ellie

Ja chcę kupić tą http://www.decathlon.pl/kamizelka-jedziecka-ochronna-damska-safety-100-id_8235337.html ale narazie nie ma rozmiaru więc czekam :) (2014/06/18 13:24)

Jagoda111

kamizelka lepsza z fouganzy są fajne ;) (2014/06/18 18:25)