Kamizelka czy żółw co wybrać??

/ 11 odpowiedzi
Witajcie zwracam się do tych wszystkich którzy użytkują kamizelki bądź żółwie do ochrony kręgosłupa. I przetestowały te cudeńka na własnej skórze.
O to moje pytania:
1. Czy mocno widać pod bluzą gabaryty owego sprzętu??
2. Jak mocne uderzenia do wytrzymuje??
Kamizelka potrzebna mi jest do kaskaderki konnej
użytkownik12478

ja jeżdże rekreacyjnie i nie wiem jak kamizelka ma sie do kaskaderki konnej
ale mi sie przydaje napewno jest to dobra ochrona więc warto mieć kamizelke xD (2010/03/12 20:29)

creative

to zależy jaka sobie kupisz.
taka kamizelka pełna czyli sztywna z przodu i z tyłu ma 2,5- 3 cm grubości trochę ogranicza ruchy więc nie wydaje mi sie żeby nadawała sie do kaskaderki, kosztuje ponad 150 zł
ale sa też inne troche cieńsze  i bardziej elastyczne na suwak z przodu
ale wydaje mi sie ze najlepszy będzie żółwik

ja mam ta pierwszą, na początku sie przed nią broniłam bo była nie wygodna do czasu gdy spadłam , bardzo dobrze zamortyzowała uderzenie.

musisz poszukać i przymierzać kamizelka musi być idealnie dopasowana. (2010/03/14 21:24)

fjm

Tym samym cię załamie że kamizelka kamizelce nie równa :-(

Znaleźć dobrą i wygodną to nie lada sztuka, najlepiej szukaj kamizelki która pod wpływem ciepłoty ciała dopasuje się do ciała, jest ona o wiele wygodniejsza (ale i droższa przez to) niż tańsze odpowiedniki, które przeważnie składają się w dotyku z małych kostek,
cena niestety jest w PL mocno wygórowana, całkiem dobra kamizelka to wydatek 400-600zł, można kupić tańsze (często w GoSport, Multisport, Intersporty, itp. itd.)
Jednak na zdrowiu nie ma co oszczędzać

I szukaj kamizelek tylko i wyłącznie z poziomem 3, i atestem EN 13158-2000

Jeżeli masz okazje być w Niemcach, Wielkiej Brytanii to tam poszukaj są o wiele tańsze (nawet do 40-60%),

Ciekawe firmy to:
http://www.usg-reitsport.de/start/index.php?lang=en&sysub=1.2.44.0.0.0.0.0.0.0.0&CAT_ID=47 (do kupienia w PL)
http://www.kanteq.com/
tutaj już trochę gorzej, a jak są to ceny kosmiczne (cena kamizelki w PL 900zł, kupiona w UK po przeliczeniu 450zł)
http://www.powellprotec.com/
można czasem spotkać w sieciówkach

I przede wszystkim przymierzyć kamizelkę, musi być wygodna, dopasowana.

Po paru jazdach człowiek się już przyzwyczaja do jazdy w niej i nie krępuje ruchów (chociaż ja dalej nie potrafię się położyć na koniu mając kamizelkę, zbyt wystający "dzyndzel" mi przeszkadza:D) (2010/03/19 15:24)

Ranissimo

Ja mam i to i to, ale polecam kamizelkę. \jest lepsza, ale ja skaczę więc wiesz... (2010/09/29 20:43)

aduchaa-15

ja jeździłam w kamizelce pare razy ale mi było nie wygodnie tak sztywno ... a pod bluzą napewno będzie widać ze masz ją na sobie (2010/10/07 21:10)

użytkownik15253

pod bluzą napewno widac ale moze uratować ci życie lepsze sa kamizelki ponieważ mają atesty i naprawde chronia bo sama ja mam polecam i lepiej jest kupić w sklepie normalnym aby móc dopasować

(2010/10/18 21:10)

marysia

jak dla mnie to ta kamizelka ogranicza ruchy, żółwia nigdy nie nosiłam więc nie powiem ale na pewno widać pod bluzą. (2010/11/07 17:24)

użytkownik14905

ja jeździłam i w kamizelce, i w żółwiu i osobiście zdecydowanie polecam kamizelkę. mam takie szczęście że przeważnie ląduję przodem i żołw nic mi nie dawał :( jak chcesz już mieć na dłuuugo to zdecydowanie to drugie ;) (2010/11/10 22:15)

użytkownik13755

mówią,że podobno kamizelka dobra jest (i dobra jest jej cena) .;D
ale "żółwia" w 1000% są mniej widoczne pod bluzą czy jak (o ile tak można je nosić.).
a co do kaskaderki konnej to ... spokoooo.....
;D
xD (2011/02/23 18:11)

iwona88

myślę, że kamizelka do jazdy konnej jest bardzo ważna, sama wlasnie kupiłam sobie i nie ogranicza mi za bardzo ruchow, a czuje sie zdecydowanie lepiej (2014/10/29 13:43)