Kantar

/ 6 odpowiedzi
Potrzebuję mocnego kantara dla konia, który uwielbia się tarzać (zwłaszcza w błotku heh), ocierać o wszystko i wyprawiać różne wariacje. Kantary nylonowe odpadają. Myślę o skórzanym kantarze, ale zależy mi, aby był dośc lekki, żeby koń mógł go wygodnie nosić na padoku przez cały dzień, miał mocne sprzążki, bo dziwnie często mu pękają i kończy bez kantara i co ważne - aby nie obcierał. Czy możecie mi coś polecić? Mogą być też kantary materiałowe, ale koniecznie solidne, podszywane i w ciemnym kolorze. 
SrokatyArab

Kantar MUSI pękać kiedy koń o coś zahaczy i zacznie się szarpać. Kantary specjalnie uszyte są tak, żeby w razie zaczepienia o cokolwiek puszczały. W takich "solidnych", które nie pękają nie powinno się puszczać koni luzem, ani zostawiać w boksie.
Bywają niestety takie zarazy jak twój koń, które lubią kombinować i w takim wypadku zdecydowanie bezpieczniej jest kupować najtańsze kantary i po prostu często je wymieniać. (2014/10/19 20:55)

jestemzlasu

A nie może wychodzić bez? (2014/10/20 07:44)

SylwiaAmazonka

W boksie oczywiście bez, ale na padoku raczej nie. Boje się, że może sobie nie dać założyć kantara.  (2014/10/20 15:18)

Draxa

ja używam kantarów firmy Eskadron, nigdy nie miałam z nimi problemów, ale oczywiście trzeba czasem kantar wyczyścić ;) nie są tanie ale też nie obcierają, moja klacz jest zadowolona ;) (2014/10/21 10:54)

koniara544

Kup najtańszy kantar na allegro za 16zł i po prostu wymieniaj regularnie - osobiści przekonałam się, że na padok nie ma co kombinować z czymś droższym. Dlatego ma też dodatkowy , taki "pokazowy" kantar, w którym kobyła na padok nie ma prawa wyjść :) (2014/10/26 17:28)

Mojkondemona

Kupowanie kantaru skórzanego nie ma sensu...na padokChyba że cierpisz na niedostatek wydawania kasy :p Są drogie, i chyba by Ci było żal go po pęknięciu ;h (2015/03/08 19:27)