Kask, kamizelka

/ 10 odpowiedzi
Cześć!Odkąd mój Młody "włożył" mnie  w kołnierz ortopedyczny, rodzice panikują. Muszę kupić sobie nowy kask, lub toczek. Właściwie kask, bo mam takie szczęście, że po każdym upadku toczek się rozwala. Polecacie może jakiś w dość przystępnej cenie? Co myślicie o kamizelkach, albo ochraniaczach na kręgosłup? Mój koń to nie żaden dzikus. Pierwszy raz coś takiego mu się zdarzyło. Chodzi mi raczej o uspokojenie rodziców, ale dobry kask się przyda. 
siskiss

jeżeli chodzi o kask, to ja mam ten i na serio sprawuje się doskonale ;)
http://www.amigo-konie.pl/02-cavallino-kask-jezdziecki-regulowany-ultra.html
Jeżeli chodzi o kamizelkę czy ochraniacze na kręgosłup, uważam że podnoszą bezpieczeństwo jazdy, ale czy na pewno komfort ? Według mnie kamizelka jest sztywna, co mnie bardzo denerwowało. Mam taką propozycję ;) Zakładam, że rodzice nie są u Ciebie w stajni codziennie i patrzą na Twoją jazdę ? To może jak oni będa patrzeć na Twoją jazdę zakładaj kamizelkę, a na co dzień nie, chyba że sama dla bezpieczeństwa chcesz ją mieć na sobie podczas jazdy, lecz z tego co wyczytałam w Twoim wątku, to nie :p
siskiss (2014/05/01 20:57)

SylwiaAmazonka

Dzięki za odpowiedź :) Konia mam w domu, więc...ech. Nie jestem jakąś wariatką i ryzykantką, ale panikarą też nie. Zawsze jeździłam w kasku i bez kamizelki a upadek jest wg mnie w jeździe czymś z czym trzeba się liczyć i pogodzić.  (2014/05/03 12:00)

SylwiaAmazonka

Dzięki za odpowiedź :) Konia mam w domu, więc...ech. Nie jestem jakąś wariatką i ryzykantką, ale panikarą też nie. Zawsze jeździłam w kasku i bez kamizelki a upadek jest wg mnie w jeździe czymś z czym trzeba się liczyć i pogodzić.  (2014/05/03 12:00)

LoveeKoniki

Hmmmm.... Ja Polecam kask Fouganza safety jump :) W decatchlonie. Kamizelka jak najbardziej się przyda.A jeżeli potrzebujesz lepszego kasku to w Decatchlonie jest więcej kasków niż toczków :) (2014/05/21 19:44)

Novocaine

@up w Decathlonie kasku bym nie kupowała... mojej koleżance rozwalił się kompletnie przy lekkim upadku, a nie był tani, więc nie wiem jak zachowałby się przy poważnym.  (2014/05/28 16:33)

-267-maja

Ja mam kask z decathlonu i już parę razy spadłam i nic mu nie jest:) (2014/05/29 20:24)

Jagoda111

Kask z decathlonu jest spoko (2014/06/04 20:51)

Mojkondemona

Prawdziwe toczki i tak już są niedozwolone do produkcji (2015/01/30 17:00)

Kasiaqaz

Jeśli już chcecie kupić kask to warto kupić coś porządnego a nie byle co żeby tylko mieć i stracić kasę a zaraz się rozpadnie. Ja już od 10 lat jeżdżę konno i mam Kask Samshield ze sklepu Equishop, zakupiłam tam również odzież jak też sprzęt jeździecki. Warto na początek zainwestować. Ostatnio dokonałam kolejnego zakupu dla moich pociech. (2015/04/29 09:34)

domi601

Jeżeli szukasz naprawdę dobrego kasku to obejrzyj te z firmy Uvex, jednak są one bardzo drogie. Jeżeli chodzi o tańsze to firma Horze jest naprawdę dobra. Nie kupuj kasku z decathlonu, słyszałam historię, że po upadku rozpadł się i jego kawałek zranił noszącego.  (2015/05/02 08:52)