Kiedy zacząć naukę ujeżdżenia ?

/ 5 odpowiedzi
Bardzo lubię ujeżdżenie.Mam 11 lat.Czy to jest odpowiedni czas na zaczęcie profesjonalnych treningów na profesjonalny koniu ? Ile kosztuje wyposażenie oraz nauczony koń do ujeżdżenia ? Moge już zacząć naukę czy jestem jeszcze za młoda ?
Hrenna


Jak na moje jeżeli jeździsz już bez popełniania głupich błędów, i jeździsz parę lat no i widać tego efekty, czyli swobodnie umiesz się poruszać w 3 podstawowych chodach, to myślę, że tak. No i najważniejsze o ile Twoje rodzice mają dużo pieniędzy, bądź wystarczająco, żeby płacić za trening, to nie widzę przeszkód. (2013/12/06 11:45)

Ania S


11 lat to nie duzo, więc miej na uwadze, że to dość wcześnie jak na "specjalizację". Z drugiej strony mamy kadrę narodową, która bywa i młodsza, więc moim zdanie tak, jak najbardziej możesz, ale nie zamykaj się na inne dyscypliny (mam tu na myśli głównie skoki, bo umiejętność skakania się przydaje ;] np. na odznakach jeździeckich, czy w ogóle w terenie. Każdy ujeżdżeniowiec powinien mieć jakieś minimum umiejętności ze skoków tak jak napisałam wyżej chociażby do wyjazdów w teren). Co do kosztów, to zawsze będą. Radziłabym zacząć nie od "profesjonalnego" konia za chore pieniądze tylko DOBREGO szkółkowca ewentualnie czegoś do dzierżawy ;] też nie za wielkie pieniądze. Jednak pamiętaj, że podstawą zawsze będzie twój wkład pracy, a patrząc na wiek trener będzie konieczny. Zatem jeśli masz ochotę trenuj, bo nie ma minimalnego/maksymalnego wieku. (2013/12/10 20:19)

Monika


Witam,

jak najbardziej przygodę z ujeżdżeniem można zacząć w każdym wieku. Jest to dyscyplina, która wymaga cierpliwości i harmonii z koniem. Nie wiem w jakiej części kraju mieszkasz, ale w Poznaniu trening ze specjalistą kosztuje 50 - 100 złotych, w szkółkach jeździeckich 35 złotych. Polecam zacząć przygotowania pod okiem wyszkolonego instruktora w najbliższej szkółce i przygotować się do startu w Towarzyskich Zawodach Ujeżdżeniowych w Twojej okolicy w celu sprawdzenia swoich umiejętności. Polecam także książki na ten temat.

pozdrawiam

Monika (2013/12/10 20:22)

Zenek


O, widzę, że nie tylko ja wolę ujeżdżanie :)
A wiec myślę, że w każdym wieku można zacząć! Pamiętaj, ze zanim zaczniesz uczyć się poszczególnych figur musisz opanować podstawowe chody, jakimi są stęp, klus i galop. Chodzi o zmiany tempa, wolty, półwolty, slalomy, ósemki itp. No i musisz się dobrze i pewnie czuć w siodle.
Polecam Ci, żebyś wspomniała instruktorowi o twoich planach, może zmienić rodzaj lekcji, byś mogła się rozwijać w tym kierunku ;) (2013/12/22 12:23)

MalwinaL


To zależy od ilu lat jeździsz - jeśli z rok, czy dwa radzę jeszcze troszkę poczekać. Myślę że najważniejsze jest to, żeby najpierw solidnie opanować podstwy, bo one ułatwią Ci dalszą pracę:). 
Jeśli jednak czujesz się "na siłach", nic nie stoi na przeszkodzie.
O ile się nie mylę, dwukrotna mistrzynii  olimpijska w ujeżdżeniu, Charlotte Dujardin, w zawodach stratowała
już w Twoim wieku (https://www.youtube.com/watch?v=U9gDOmyy0Jo ,0:34).
Serdecznie pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki,
Malwina


  (2016/09/16 19:09)

Gorąca piątka