Kolka od anglezowania

/ 1 odpowiedzi

• konto usunięte

Jeżdżę już 2 i pół roku i nigdy się coś takiego nie stało... Kłusowałam i nagle złapała mnie bardzo mocna kolka. Myślałam, że nie wytrzymam :( Nic się nigdy takiego nie stało, więc czy wiecie może od czego to?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

LoveBarwa

Z tego co piszesz, to jednorazowa sytuacja. Możliwe, że po prostu twoja kolka wynikała np z jazdy po obfitym posiłku albo z intensywnej jazdy bez odpowiedniej rozgrzewki. Skoro nigdy wcześniej się to nie zdarzało, bardzo możliwe, że po prostu tak się okoliczności złożyły i nie wynika to z jakichś szczególnych problemów ze zdrowiem. Czasami jeźdźcom podczas jazdy zdarza się kolka, kiedy po przerwie w jeździectwie wypadną z kondycji a mimo to biorą się za intensywny trening. Może po prostu zbyt wiele energii wkładasz w anglezowanie? Kolka łapie w czasie wysiłku, więc bardzo możliwe, że akurat bardzo energicznie anglezowałaś zamiast wykorzystać siłę, z jaką koń wybija cię z siodła. Ale skoro w ciągu 2 i pół roku taka sytuacja się nie zdarzała, to raczej była to po prostu jednorazowa akcja i nie ma powodu do obaw ;) (2014/01/07 16:04)