koń a człowiek

/ 6 odpowiedzi
Czasem nawet roztanie na tydzień między człowiekiem a koniem powoduje ,u konia  smutek a czasem nawet koń nie je i nie pije ! Tak samo jest w wypadku konia z koniem lub innym zwierzęciem ! Jeśli nie je i nie pije to znaczy że koń był bardzo przywiązany do człowieka lub zwierzęcia ! W drugą stronę jest podobnie !            starajmy się nie opuszczać koni !
SrokatyArab


No bo jak ma jeść i pić, jak nie ma kontaktu z człowiekiem przez tydzień? Sam sobie owsa czy siana nie sypnie. Ewentualnie poidło automatyczne go ratuje, ale jak akurat nie ma, to pewnie zdechnie. (2014/07/28 18:44)

jestemzlasu


Haha... Nie wiem jak w takim razie działa jakikolwiek handel końmi - przecież każdy sprzedany koń po tygodniu pada z głodu, pragnienia i tęsknoty za poprzednim właścicielem.A źrebaki odłączane od matek jakiś miesiąc jadą na kroplówkach i żywieniu przez sondę. (2014/07/28 19:13)

jestemzlasu


To o co? Wytłumacz może, rozwiń szerzej wypowiedź.Koń to nie pies, nie przywiązuje się w ten sposób do człowieka. Owszem, może wykazywać pewne objawy sympatii, rozpoznawać, "cieszyć się" na widok człowieka, ale bez problemu sobie poradzi bez jego towarzystwa.Do dobrego samopoczucia wystarczy mu jedzenie, swobodny ruch i towarzystwo innych koni. A jeśli nie je i nie pije, to trzeba wołać weterynarza, a nie pocieszać i zapewniać, że już nigdy go nie opuścimy. (2014/08/01 21:03)

karolina513


Ogólnie konie to zwierzęta stadne. Potrzebują kontaktu, z ludźmi bądź innymi zwierzętami. Zachęcam do obejrzenia filmiku z yt: http://www.youtube.com/watch?v=6aWd0a9wICs  (2014/08/18 10:55)

jestemzlasu


Nie, nie potrzebują kontaktu z ludźmi. Choćbyście nie wiem jak chciały w to wierzyć, konisie nie potrzebują człowieka dla komfortu psychicznego. Jedynym zwierzęciem, jakiego potrzebuje koń, jest drugi koń i nic mu go nie zastąpi. (2014/08/18 21:28)

Gorąca piątka