Konie ras amerykańskich w Polsce

/ 6 odpowiedzi
Czy w Polsce są hodowle koni ras Amerykańskich takich jak : Appalosa ,American Salddebred ,Half Arabian .Podajcie mi linki do stadnin albo ośrodków które posiadają takie konie .

Jakby była w Polsce już by była moja ;)http://www.midwestarabian.com/horses/faustella-ora
field


Chyba jest jakaś apallosy, ale nie jestem pewna. (2013/02/17 22:07)

Andaluz123


Niestety chyba nie ma takich hodowli, ogólnie te konie są w polsce trudno dostępne, najlepiej po prostu poszykaj po gieładach(np. internetowych) czy takich koni nie ma, ja znalazłam 1 konia i szukam dalej

Link:http://www.swiatkonia.pl/ogloszenia-konie?page=show_ad&adid=428&catid=1

 

(2013/03/14 15:11)

emolkaa


A Teneese Walking Horse? <nie wiem czy dobrze napisałam> (2013/03/14 19:33)

Shango


@Andaluz to ogłoszenie to fake. Jest jeden facet z zagranicy, który próbuje naciągać ludzi proponując im sprzedaż/adopcję rasowych koni. Bierze on pierwsze lepsze zdjęcia koni z internetu. Poznasz go po dziwnej treści ogłoszenie- jakby wyciągniętej żywcem z translatora bez zastosowania gramatyki. Poza tym już sama cena powinna zdziwić.

@Equator Oficjalnych hodowli jako takich nie ma, ale na pewno jest w Polsce kilka osób posiadających takowe konie. Osobiści nie słyszałam jednak o nikim kto rozmnaża rasy , które wymieniłeś, a jak ktoś sobie sprowadza salddeberda dla siebie to raczej nie po to, aby go po chwili sprzedać. Wiem, że jest parę osób, które hodują quater horse. Myślę, że najłatwiej będzie Ci znaleźć apallosa, ale mimo wszystko musisz szukać o osób prywatnych i pytać po znajomych-znajomych.
Pozdrawiam (2013/03/14 20:08)

Andaluz123


 shango- dzięki

 

(2013/03/15 10:36)

Honeonna


Tylko pamiętaj, że w Ameryce podejście do treningu koni i tego, co ładne, jest czasami zupełnie inne. Jeśli miałabyś kupić konia sprowadzonego z USA, dobrze by było sprawdzić, czy nie ma jakiś braków w wyszkoleniu. Zwłaszcza konie z wieloma chodami, z wymienionych ras saddlebred, mogą być przygotowane tylko do popisywania się "pięknym i eleganckim", czyli nienaturalnymm karykaturalnym ruchem. Część z metod treningowych w Europie jest uznawana za barbarzyństwo, a tam już niekoniecznie. Oczywiście są porządne stadniny, które mają normalne konie, a nie małpki z cyrku, tylko trzeba się upewnić, czy akurat ta jest odpowiednia. Jeśli nie znajdziesz takiego konia w Polsce, można próbować u sąsiadów. Zależy, z jakiego regionu jesteś, ale np. Niemcy albo Czechy to dobry kierunek. Tę srokatą mieszankę araba często nazywają nie po prostu "half arabian" ("półarab"), tylko precyzyjniej "pintabian" (pinto + arabian). Powodzenia w poszukiwaniach. (2013/03/16 12:20)

Gorąca piątka