Końscy architekci

/ 10 odpowiedzi

Witajcie,

Czy znacie jakiś architektów specjalizujących się w planowaniu stajni i ośrodków jeździeckich ? My korzystamy z usług pana Sebastiana Widalskiego - zawodnika powożenia i właściciela stajni w Milanówku (jego projekty można zobaczyć u nas na stronie internetowej), ale ciekawi mnie, czy jest ktoś jeszcze w Polsce kto się tym zajmuje.

Pozdrawiam

Mateusz

www.4horses.lh.pl

Michal85

Pewnie jest parę takich osób sądząc po ilości budowanych ośrodków i fakcie, że każdy jest inny.. Ja osobiście nie znam nikogo poza p. Sebastianem. Dużo projektów dostępnych jest w internecie, ale nie wiem czy tam są podani architekci (2013/05/24 11:32)

Mateusz

Problem z projektami w internecie jest taki, że są to tzw. koncepcje architektoniczne, które i tak trzeba potem opracować i dodatkowo zapłacić. Natomiast brakuje architektów, którzy naprawdę znają się na ośrodkach jeździeckich i stąd moje pytanie. (2013/05/24 20:05)

strzala80

Nie wiem jakim architektem jest Pan Sebastian, ale słyszałam, że współpraca z nim jest ciężka.. (2013/05/29 08:51)

Mateusz

My nie narzekamy. Pan Sebastian jest jedyną znaną mi osobą, która naprawdę zna się na projektowaniu ośrodków jeździeckich. (2013/05/29 22:10)

musicbox

podczepię się pod wątek. właśnie studiuję architekturę i na projekt zaliczeniowy robię stadninę. problemem jest brak literatury i jakichkolwiek źródeł jak ją budować. stadniny, w których miałam okazję pracować i jeździć były budowane zupełnie nieprofesjonalnie, dlatego nie mam jak się sugerować doświadczeniem
czy mógłby mi ktoś pomóc informacją o wentylacji stajni? czy są to wywietrzniki w dachu?  (2013/06/11 18:38)

Mateusz

Proponuję znaleźć literaturę o budownictwie inwentarskim, jest tego trochę więcej. Sporo też można znaleźć w "Hodowli Koni", prof. Zwolińskiego. Ostatnio została także napisana praca zbiorowa pod kierownictwem prof. Romaniuka - "Systemy utrzymania koni - poradnik". To powinno Ci pomóc. Wentylacje stosuje się różne - najczęściej jednak grawitacyjną. Pozdrawiam. Mateusz (2013/06/11 18:51)

Honeonna

Ja mam na półce książkę "Hodowla koni. Organizacja stajni i żywienie", autorstwo: Heinrich Pirkelmann, Lutz Ahlswede, Margit Zeitler-Feicht. Książka ma 186 stron, podzielona tematycznie na trzy części, w tym jedna (największa- prawie 100 stron) jest o projektowaniu ośrodków- stajni, pastwisk, ujeżdżalni. Są omówione różne rodzaje wentylacji, nawet schematy z wymiarami budynków zbudowanych według rożnych koncepcji czy rzut całego przykładowego ośrodka. Wszystko okraszone wykresami i tabelkami z wynikami badań, które udowodniły wyższość jednego nad drugim albo słupki bardzo mądrze wyglądających współczynników przewodności cieplnej dla różnych materiałów.
Zdjęcia czarno-białe, ale wyraźne i pokazujące, co trzeba. Widać, że to nie miał być album do przerzucenia w wolnym czasie, tylko poważniejsza książka. Poza działem budowlanym są też wartościowe rzeczy dotyczące np. żywienia, więc nawet jeśli się kupi tylko z okazji zaliczenia, to można wydać trochę kasy, bo pewnie i tak się przyda. Ja natrafiłam na nią w Empiku, cena około 40 zł. Nie jest to książka poświęcona tylko architekturze i na pewno nie wyczerpuje tematu, ale przynajmniej wygląda na napisaną przez poważnych ludzi i może zawierać coś pomocnego. (2013/06/11 21:00)

musicbox

dzięki za przydatne informacje x) (2013/06/14 16:07)

tissu

Jestem architektem. Prowadzę pracownię w Pruszkowie. 

Bardzo chętnie podejmiemy się nowego wyzwania :).

Myślę, że po wnikliwej analizie tematu stworzymy bardzo dobry projekt.http://www.tissu.com.pl/produkty/147-projekty-wnetrz (2014/10/23 08:29)

USFarmPolska

Sprawdzonym rozwiązaniem stajni i ujeżdżalni koni są hale strukturalne.
U.S. Farm Polska oferuje hale w jakości premium:
Poszycie o transparentnych właściwościach stwarza ciepłą i jasną atmosferę. Obniża ono również konieczność doświetlania hali w ciągu dnia, a tym samym obniża poziom zużycia energii.
Stalowa, ocynkowana konstrukcja zaprojektowana jest tak, aby hale wytrzymały najgorsze warunki pogodowe łącznie z wiatrem do 220 km/h. Dzięki temu hale strukturalne bez problemu stanowią obiekty całorodzczne.
W cenie dajemy zawsze 20 lat gwarancji na poszycie oraz 50 lat gwarancji na konstrukcję - inwestujesz na lata więc dajemy Ci gwarancję długież żywotności obiektu.
Zapraszam do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami na www.halestrukturalne.pl (2014/11/07 13:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Gorąca piątka