Końskie chwyty

/ 5 odpowiedzi
Hej ; ) Znacie może jakieś piosenki 'końskie' oraz chwyty do nich ? Chodzi mi o piosenki o koniach , albo o jakieś ułańskie . Fajnie by było, gdyby ktoś podał do nich cały tekst i akordy ; D
Z góry dzięki ; )
segregacja

Lube - Kon
Wyjdu nocziu w w pole z kaniom aFanoczkoj ciemnoj cicho pajdziom aCEmy pajdziom s kaniom po polu wdwajom dGCFmy pajdziom s kaniom po polu wdwajom dEa
nocziu w pole zwiezd błagadaćw pole nikawo nie widaćtolka my s kaniom po polu idziomtolka my s kaniom po polu idziom
siadu ja wierchom na kaniaty niesi po polu mieniapo beskrajniemu polu majemupo beskrajniemu polu majemu
daj-ka razok pasmatriugdzie rażdajet pole zariuaj brusnicznyj cwiet, ałyj da rasswietani jest to miesto ani jewo niet
poluszko majo radnikidalnych dzierewień agońkizałataja roż da kudriawyj lenja wlublon w ciebia Rassija ja wlublon
budziet dobrym god-chliebarodbyło wsiako wsiako prajdziotpoj złataja roż poj kudriawyj lenpoj a tom kak ja w Rassiju wlublon

Ataman
Hej, mój ojcze atamanie, a E
Ukraina śpi w najlepsze. E7 a
Śpią sokoły na kurhanie a E
I stanęła woda w Dnieprze. E7 a 

Koń już ledwo nogi wlecze, C
Człek tak żyje, a nie żyje. G E
Czas nie płynie, ale ciecze, a E
Gdzieś w Limanie czajka gnije. E7 a 

Wyhowskiego szablą krzywą
Mała bawi się dziecina.
Ty Kozacze śpisz leniwo,
Płacze Matka-Ukraina.

Skowroneczek strzepnął piórka,
Gdzieś nad stepem orzeł kracze,
Rwie się pardwa i przepiórka,
A ty jeno śpisz, Kozacze.

Ech, mój ojcze atamanie,
Niech przed tobą się użalę,
Jak tak dłużej pozostanie,
To chatynkę swoją spalę.

Spisy w drobne drzazgi złamię,
Szablę rzucę na dno morza,
Sam się skryję gdzieś w kurhanie
W dzikich stepach Zaporoża.

Lubelska Federacja Bardów - Ataman
Jak do groźnej rzeki precz Kozacy pchnęli a d E aPrecz Kozacy pchnęli sto tysięcy koni w cwał G C EI pokryły pola I pokryły brzegi a d G CSetki porąbanych i poprzestrzelanych ciał G C E
    Miło bracia Miło a d    Miło bracia żyć G C    Z naszym atamanem G    Nie ma co się martwić nic C E
Ataman wie dobrze i wybiera mądrze Szwadronami w konie Zapomnieli o mnie wnet Mają przydział doli Tej kozackiej woli Mnie pylista ziemia Rozpalony gorzki step 
    Miło bracia Miło    Miło bracia żyć     Z naszym atamanem     Nie ma co się martwić nic 
Ech ta pierwsza kula Ech ta pierwsza kula Ech ta pierwsza kula Koń się o nią potknął sam Ech ta druga kula Ech ta druga kula Ech ta druga kula co ją w sercu nosić mam 
    Miło bracia Miło    Miło bracia żyć     Z naszym atamanem     Nie ma co się martwić nic 
Żonka się posmuci Za koleżką rzuci Za innego pójdzie Pamięć o mnie przyćmi dal Tej wolności szkoda gdy już się po niej rzeka szkli Szkoda ostrej szabli Bułanego konia żal 

Na razie tyle. Wszystkie te piosenki są cudne i świetnie sie je gra. Potem jeszcze poszperam w moim śpiewniku. ;)
(2010/09/14 19:41)

użytkownik14642

Wild horses Natashy BedingfieldKonie na nieboskłonie też fajne, takie typowo westernowe, ale niestety chwytów nie znam, bo nie gram na gitarze tylko na keyboardzie. (2010/09/16 15:10)

Gorąca piątka