Końskie muchy ? Jak je znosicie ?

/ 8 odpowiedzi
Przez wakacje zostałam pogryziona przez durne gzy.... najgorzej że to tak swędzi i drapie się....mam przez nie strupki na nogach :( Teraz próbuję w ogóle  się nie drapać i przeczyszczać nogi szarym mydłem by chociaż odkazić......Macie jakieś pomysły żeby szybciej mi się to goiło ?Was też gryzą gzy ? Polecacie jakieś maści,kremy PO ugryzieniu końskiej muchy ?
Lys Royal

mnie wcale nie gryzą ;p ale w tamtym roku psikałam się octem i jadłam dużo czosnku :) śmierdzi ale działa :) potem wystarczy trochę jeść czosnakei już nie gryzą :) 

Pozdrawiam 

(2012/08/18 22:37)

Solange

PO to pewnie wszystkie kremy i maści dostępne w sklepach po ugryzieniu komarów. Mnie tez nie gryzą tylko konia :( (2012/08/18 23:13)

Oczy Nocy

Na obozie jeździeckim na którym byłam muchy końskie pogryzły jedną dziewczynę i smarowaliśmy wszystkim co się dało, a noga była bardzo spuchnięta i bolała. Opuchlizna i ugryzienie zeszło dopiero po okładach z octu.
Lys Royal współczuje osobom które przebywały w Twoim otoczeniu ;) (2012/08/19 19:40)

Lys Royal

Oczy Nocy faktycznie, śmierdziałam octem i czosnkiem przez prawie całe wakacje :D Ale skuteczne było :) W tym roku już wcale mnie nie gryzą ;D  (2012/08/19 19:52)

Koniara93

BO pamiętają ten wstrętny zapaszek;] (2012/10/19 16:07)

Lys Royal

hahaha pewnie tak :D ;]  (2012/10/26 15:27)

Cezar88

Często się te obrzydliwe muchy trafiają ;) Najlepiej je klapkiem, bo packą nie ma co :D (2013/07/21 07:09)

kam-kalita

Tak te muchy są wstrętne, a ich ugryzienia mocno bolą.Dla siebie srodki kupowałam w aptece takie zwyczajne jak po ugryzieniu natomiast dla mojego konia środek znalazłam w sklepie http://jezdzieckieakcesoria.pl/. Poleciła mi go kolezanka. Z calą pewnością mu pomógł. 
  (2016/11/03 14:32)

Gorąca piątka