Krowa skacząca przez przeszkody- obejrzcie!

/ 35 odpowiedzi
użytkownik19437

w necie widziałam kiedyś artykuł o tym ... (2012/01/11 18:23)

Hania

tak, tylko Niemcy mogli coś takiego wymyślić .. :):) (2012/01/12 15:36)

użytkownik22294

A dlaczego? Myślisz że konie tez są stworzone do skakania?
Robiono wiele testów gdzie koń zawsze omijaj przeszkode zamiast ją przeskoczyć. Z krowy też mozna skoczka zrobić, bo to ludzie zrobili skoczka z konia.

Masz rację:)) Konie Lorenza podczas pokazu czasami szły na łatwizne i też czasem omijały przeszkodę zamiast ją skoczyć. (2012/01/20 17:38)

andon744

Niektórzy może maja rację, ale ja i tak uważam, że na krowie nie da się skakać z powodów takich jak :
- ma inną budowę ( cienkie nogi i duży tułów )- niemożliwość dobrania siodła ( widziałyście, widzieliście jaki grzbiet ma krowa )- czy krowa galopuje z własnej woli ( chyba, że jeśli przed czymś nie ucieka )
- może krowie jeszcze wędzidło do pyska włożyć - na pewno znaleźli by się tacy chętni
- nikt tu jeszcze nie zwrócił uwagi że krowa posiada dymiona ( nie zastanowiliście się czy nie       ulegną uszkodzeniu przy skokach chociażby nawet jak by się zaczepiły o drągi )
- a jeśli chodzi o skakanie u koni to konie nie potrafiące skakać przy ucieczce z zagrody,             pastwiska skaczą bez przymusu ( wiadomo nie jest to im na rękę, ale widzieliście krowę             skaczącą przez płot w ucieczce ? chyba nie) 
 To tylko moje zdanie, ale uważam że mam rację. (2012/01/20 18:43)

Karolcia124

Krowa ma powołanie nie ma co. Dziwi mnie tylko jedno. Skoro to krowa, jak zmieściło się nia nią siodło? (2012/01/24 11:42)

jestemzlasu

andon DYMIONA hahahahahaha nie mogę, poprawiłaś mi humor!

A jak już tu wlazłam...
- ma inną budowę (cienkie nogi i duży tułów) - a koń jak ma? Na odwrót?
- niemożliwość dobrania siodła ( widziałyście, widzieliście jaki grzbiet ma krowa ) - widzieliśmy - różny, zresztą krowa z Niemiec ma bezterlicówkę.
- czy krowa galopuje z własnej woli - jak ucieka albo dla zabawy, np. przy wypuszczaniu - identycznie jak koń.
- może krowie jeszcze wędzidło do pyska włożyć - na pewno znaleźli by się tacy chętni - koniowi można a krowie nie?
- nikt tu jeszcze nie zwrócił uwagi że krowa posiada dymiona ( nie zastanowiliście się czy nie  ulegną uszkodzeniu przy skokach chociażby nawet jak by się zaczepiły o drągi ) - tak, potłuką się (buhahaha no nie mogę, dymiona...!)
- a jeśli chodzi o skakanie u koni to konie nie potrafiące skakać przy ucieczce z zagrody,             pastwiska skaczą bez przymusu ( wiadomo nie jest to im na rękę, ale widzieliście krowę           skaczącą przez płot w ucieczce? chyba nie) - konie nie potrafiące skakać skaczą? Ot zagadka... Widzieliśmy skaczące krowy. Skaczą też owce, kozy, świnie i inny inwentarz. Jak muszą, ale to znowu tak samo jak konie. (2012/01/24 13:11)

NikiGirl19

Powiem wam tak, kiedys ujeżdżanie koni też musiało się zacząc i pewnie ludzie myśleli że to chore, jak zobaczyli czlowieka na koniu xD

To całekiem jak z krową, może za pare lat to będzie już normalne? 

Mysle ze jezeli np. ktos otworzyłby stajnie z krowami przeznaczonymi do ujezdzania, to napewno potomkowie tych krów mialy by juz budowe bardziej przystosowana do ujezdzania ;D

jestemzlasu  - krowa jest tęższa od konia, ma krótsze nogi a tułów wielki. U konia jest tak samo, no ale przepraszam cie bardzo, wydaje mi sie ze krowa jest NIECO wieksza u góry w porównaniu do konia, a nogi ma krótsze.

Nie widzialam galopujacego stada krów jak sie pasły, ani zeby z galopem do stajni [lub ze stajni] wbiegały, co w porównaniu do koni jest normalne.

Andon sie pomylił i zamiast wymiona napisał dymiona P ojj no ;D

Z reszta, wydaje mi sie że moze je sobie potłuc przy skokach przez przeszkody. Tak sie składa, że to całkiem możliwe.

"konie nie potrafiace skakac...." - chodzi o to, że koń, który nigdy nie skakał z jeźdźcem przez przeszkody, może w czasie ucieczki skakac przez płot, zagrodę i robi to z własnej woli. A krowa, która nigdy nie skakała z jeźdźcem przez przeszkody, nie przeskoczy ogrodzenia z własnej woli  -.-'' Tak trudno sie domyslec?

Specjalnie pozaznaczane -.-

Podsumowując, nigdy nie sadzilam ze zacznie ktos ujeżdżac krowe, może to z czasem stanie sie powszechne, aczkolwiek ja tego nie uznaje. Jeszcze. I nie wiem jak by to w mode weszło, nie ujeżdżałabym krowy,  wiedząc, że moge to samo zrobic na koniu...

(2012/02/15 11:06)

pilotowa

A historia jest taka, ze dziewczyna chciała mieć konie, ale nie mogła - rodzice - więc zaczeła jeździć na krowie : ) Swoją droga z krów są niezłe skoczki i z miejsca też potrafią nieźle skoczyć (2012/02/15 14:03)

NikiGirl19

To mi chyba juz predzej rodzice by konia kupili, niż pozwolili krowe ujeżdżac ;D (2012/02/15 14:26)

pannajoanna

zaoszczędzi na kowalu. W końcu krowy nie trzeba strugac xD (2012/02/15 23:04)

Gorąca piątka