krzyżowanie ras

/ 3 odpowiedzi
witam. pisze poniewaz mam ochote skrzyżować klaczke trakeńską z ogierem malopolskim a niestety nie znam sie na tym i nie wiem jakiej rasy bedzie potomstwo ?? proszę o odpowiedz.
zorkana

rozmnażać konie każdy może ale nie każdy powinien ;-)potem przychodzą na świat takie konie, które nadają się tylko na rzeź - taka jest brutalna prawda !  to, że masz ochotę skrzyżować dwa konie, nie znaczy, że powinnaś, zastanowiłaś się dobrze co się stanie, obojętnie czy źrebię będzie małopolakiem czy sp, jeśli będzie miało słabą budowę ciała albo parszywy charakter ????? jeśli nie jesteś gotowa oddać konia na rzeź to poradź się w konkretnej sprawie doświadczonego hodowcy (musi znać konkretne konie a nie tylko ich rasę) albo zacznij eksperymenty od chomików - powodzenia :-) (2014/03/23 08:45)

Szary Pielgrzym

Zgadzam się z opinią że nie każdy powinien zajmować się hodowlą koni , ponieważ na rynku jest zbyt wiele koni marnej jakości od przypadkowych hodowców . Konie te często kończą życie w rzeźni .

Źrebak moim zdaniem będzie szlachetnej półkrwi , sp

(2014/03/23 16:00)

magdast

Z tą rzeźnią to skrajna ostateczność, ale zgadzam się z przedmówcami. Jest na rynku wiele koni marnej jakości często z powodu błędów hodowlanych. Musisz zadać sobie pytanie dlaczego chcesz pokryć tą klacz. Dlaczego akurat tym ogierem. Jakie cechy mają te konie (genotypowe i fenotypowe). Jeżeli te konie miały już potomstwo (ogier pewnie tak) to jakie źrebaki się urodziły. Hodowla to trudny temat :) A kojarzenie np na zasadzie: mam klacz i chcę po niej źrebaka, nie ważne czy ma jakieś wady, ważne że ją kocham i jest moja + ogier z sąsiedniej wsi, bo mam do niego blisko lub kary, bo ładny albo ten jest tani, nie jest najlepszym pomysłem :/ Przeanalizuj sobie czy ta klacz nadaje się do rozrodu a amant jest odpowiednim kandydatem. Może jak nie ten to inny ;) A odnośnie rasy najlepiej zadzwonić do Związku Hodowców Koni i zapytać czy taki ogier ma licencję do krycia w trakenach, jeżeli nie wyjdzie SP, inaczej "kundel z rodowodem" ;) (2014/06/04 10:43)

Gorąca piątka