Którego konia mam wybrać skoro chcę skakać?

/ 4 odpowiedzi
Mam duży dylemat. Skaczę na arabie który jest spokojny ale bardzo leniwy. Ciężko go zmusić do skoku a nie mam silnych łydek. Przez to uczę się złych nawyków jak podciąganie pięty do góry. Bardzo dobrze się z nim pracuje na czworoboku, w terenie i na zwykłych lekcjach ale ja preferuję skoki. 
Jest jeszcze jeden koń który "sam" i chętnie skacze ale nie potrafię się z nim zgrać. Jak rozpędzę go w galopie to nie mogę go zatrzymać! Jest twardy w pysku i ciężko na nim wyrobić zakręty. 
Z góry mówię że w ostrogach nie będę jeździć. 

Proszę o pomoc co bym mogła zrobić??? 
Honeonna

Nikt Ci nie poradzi na pewno, skoro nie widzimy ani Ciebie, ani koni. Ja osobiście dużo bardziej wolałabym popracować nad obudzeniem energii w fajnym koniu niż poprawiać zakręty i starać się nie ciągnąć znieczulonego konia, który jeszcze w dodatku ponosi. Jeśli możesz i tak Ci pasuje, to zawsze na jednym możesz bardziej pracować na płaskim, a na drugim więcej skakać, ale ja osobiście nie widzę przejechania parkuru na koniu, którym ciężko skręcić. I co to znaczy "zmusić do skoku" tego araba? Żeby nie wyłamał, nie zatrzymał się czy żeby skoczył czysto? (2014/10/14 11:30)

iwona88

zmienic konia
z niektorymi nie da sie nic dobrego zrobic niestety (2014/10/29 13:46)

fryzka112

Honeonna ma rację popracuj nad jazdą na arabie być może masz za małe doświadczenie z końmi żeby skakać na takich koniach. Poczytaj o join-up. To pomoże. Jeśli zyskasz zaufanie konia to on zrobi dla ciebie wszystko. Więc Powodzenia! (2014/11/20 21:07)

SrokatyArab

Nie. Join up, ani zaufanie nie sprawią, że zacznie się lepiej jeździć, a koń lepiej pracować. Do tego niezbędne są odpowiednie umiejętności jeździeckie, które bez dobrego instruktora bardzo ciężko jest zdobyć. (2014/11/20 21:42)

Gorąca piątka