Kulawka (posącznica ) choroba wyleczona ale co dalej ?

Witam,
Może zacznę od tego ze pod koniec czerwca przyszła na świat śliczna kobyłka. Klacz wyźrebiła się sama, nad ranem kiedy już wstałam w stajni czekała mnie niespodzianka, była jeszcze lekko mokra. Wszystko wyglądało na to że jest okej. Niestety mała wcale nie chciała ssać mleka a co najważniejsze pierwszej siary  . Po niezłym wysiłku i próbach zdoiliśmy klacz i mała wypiła mleko . Tak było przez kilka dni , dojenie i podawanie mleka z butelki. Niestety 3-4 dni po uźrebieniu    (gdzie w tych dniach wszystko było w porządku mała sama wstawała , piła to mleko z butelki jedynie to nie chciała sama ssać) zaszłam do boksu ona leżała i wyglądała jakby zaraz miała zejść z tego świata , ciężko oddychała , sapala miała wysoką gorączkę wezwaliśmy weterynarza , stwierdził KULAWKE. Nie miał najlepszych wiadomości nie pocieszał nas a otwarcie powiedział że źrebię może nie przeżyć . Jak widać mała miała inne zamiary , była leczona antybiotykami , w kolanach i nadpecinach zbierala się jej ropa którą weterynarz spuszczał z dnia na dzień było ciągle tak samo , żadnych zmian na lepsze czy gorsze ropa w nogach i przestała sama wstawać trzeba było jej pomagać, coraz mniej chodziła i tylko jak wstała wypiła mleko od razu się kładła nie miała sił trwało to około półtora miesiąca ciągle ją leczyliśmy antybiotyki , przerwa od nich i znów. I jak jest TERAZ: Na szczęście ropa z nóg zniknęła przestało nabierać , mała rośnie jak na drożdżach ma apetyt podjada siano , zboże, jak jest na padoku skubie trawę , jaki jest problem a mianowicie nie wstaje sama podrywa się ale nie daje rady ma zdeformowane stawy jak już jej pomożemy wstać , chwieje się na nogach trochę pochodzi i męczy się , dostała garba staje tylko na czubkach kopytek nie zgina do końca pęcin czy ktoś z was miał podobny przypadek ? A może słyszał o takim , szkoda nam małej bo aż żal ściska jak tak się męczy z tym chodzeniem czy jest jakiś sposób aby jej pomóc ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Gorąca piątka